13.11.2022 Reportáž

To byla bitva! Junioři podlehli s Ústím v prodloužení!

Namlsaní třemi výhrami v posledních třech ligových utkáních šli naši junioři hájit domácí půdu před silnou Elbou z Ústí nad Labem. Jejich poslední vzájemné utkání bylo nanejvýš vyrovnané a nakonec musely rozhodovat samostatné nájezdy, ve kterých byl pražský tým tehdy úspěšnější. Od odvetného duelu se tedy čekala neméně strhující bitva…

12.kolo, sobota 12.11.2022

2:3p

2:0, 0:2, 0:0

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 7:02 Ilušák (Ferfecki), 8:37 Grepl (Lehner) .
Rozhodčí: Volkán, Kettner . Vyloučení: 7:6 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 96 . Střely na branku: 16:20 . Průběh utkání: 2:0, 2:3 .

Drahoš (Keprt) - Hnyk, Ilušák, Matějka, Munk, Petrášek, Vodehnal, Zámečník - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hnyk, Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Prager, Smetana, Vrzák

Buneš (Koudelka) - Doucha, Kohout, Matušík, Maule, Procházka, Ryska, Vyhlídal, Černý, Dobrodinský, Filip, Hrubý, Javůrek, Jelen, Kapusta, Koval, Kučera, Nedoma, Zeman

d úvodní bule se hrálo ve vysokém tempu a prvotní střídání obou mužstev připomínala kvalitou i nasazením utkání hodné vyřazovacích částí. Rozhodčí zaujali benevolentní postoj, a tak nechybělo ani dostatek výrazných osobních soubojů a agrese z obou stran. Byli to ale domácí, kterým se první podařilo upravit zápis utkání. Rozjíždějící se protiútok Ústí zastavil před červenou čárou Dominik Ilušák a rozhodl se využít volného prostoru před sebou. Rychlou střelou zápěstím překonal hostujícího Buneše a vlil energii euforie na střídačku Hostivaře. Na tento úspěch necelé dvě minuty poté navázala i první útočná lajna domácích. Lehner se ve středním pásmu šikovně proháčkoval přes bránící hráče u mantinelu, vytvořil tak situaci dva na jednoho a hledal na zadní tyči nikým nehlídaného Lukáše Grepla. Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil a navýšil vedení domácích na dvoubrankové! V závěru třetiny se Hostivař musela bránit ještě v oslabení, ale neinkasovala a do šaten tak šla s úsměvem na tváři a výhodnou pozicí pro zbytek utkání.

Druhé dějství nabídlo stejně vyrovnanou bitvu, které byli diváci svědky od samého začátku. Také rozhodčí se začali v utkání více angažovat a vyloučili hned několikrát na obou stranách. Prvním důležitým momentem třetiny bylo ale snížení stavu ze strany hostů. Unavenou pětici domácích hráčů potrestal, byť s jistou mírou štěstí, ústecký Kučera a jako první překonal doposud bezchybného Drahoše. O necelých osm minut později bylo domácím příznivcům ještě o něco hůře, když se ten samý hráč trefil i podruhé a vyrovnal bilanci branek na dva kusy po obou stranách. Ze ztráty vedení rozhodně nebyla Hostivař velice spokojena, hráči se však cítili, že v utkání mají stále navrch a že se jim jeho průběh podaří strhnout na svou stranu.

Pokračovali ve vysoké intenzitě a dařilo se jim dostávat do nebezpečných šancí, což ale platilo i pro hostující Elbu, žádnému týmu se ale nepodařilo rozvlnit síť jedné z branek. Velká příležitost přišla pro hosty necelých šest minut do konce třetího dějství, kdy jim byla nabídnuta přesilovka pět na tři. Trojice hostivařských ale svou branku hájila statečně a závar se jim podařilo ustát. Dokonce si mysleli, že i o utkání rozhodli, když se jim v závěrečných minutách podařilo vsítit ubojovanou branku. Rozhodčí ale sporně gól neuznal za ,,úmyslné´ kopnutí míčku do branky, čímž nespokojenost domácích s výkony mužů v černobílém vyeskalovala. Hra ale musela pokračovat a po nerozhodném stavu po třech třetinách nastalo prodloužení.

Do jeho začátku šli domácí dokonce s přesilovou výhodou, ve které na dlouhou chvíli sevřeli Ústí ve vlastním obranném pásmu a obstřelovali bránu Buneše. Po vyrovnání počtu hráčů na obou stranách ale přišel protiútok hostů, na jehož konci se ocitl Kohout a postaral se, že více bodů z utkání pojede na sever Čech. Hostivař tak po souboji s nábojem play-off zapisuje do tabulky bod, v příštích týdnech ji ale čekají neméně důležitá utkání, kdy se nejprve postaví kladenským Rysům a poté Keltům z Berouna.