HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz

O NÁS / NÁŠ PŘÍBĚH

Ty hele co kdyby jsme založili vlastní hokejbalový klub?" Tak SMSkou přesně v tomto znění to začalo! Bylo nám osmnáct, respektive devatenáct let a mnozí nám předpovídali rychlý konec! Bylo jaro roku 2005 a my, mladí kluci, kteří hokejbal hráli od dětských let převážně na Palmovce a v Malešicích, jsme sepisovali první stanovy občanského sdružení, kterému měl příslušný úřad vystavit povolení do světa sportu. Oficiální vznik HBC Hostivař je datován na 6. května 2005!

Prvním přihlášeným, mužským týmem do soutěží, to rozhodně končit nemělo! Už tehdy bylo cílem přivést k hokejbalu nespočet nových dětí a jejich rodin, které v našich aktivitách najdou přesně to, co hledali. Nebylo to v začátcích snadné, a to především vlivem chybějícího domácího hřiště! To vzniklo na Praze 15 v létě roku 2010, tedy přesně po pěti letech naší existence. Dnes již neexistující Koma Aréna v Horních Měcholupech zažila spousty dětských radostí a dovolila především místním dětem zahájit svou sportovní kariéru. Areál při ZŠ Křimická nastartoval novou éru hokejbalové Hostivaře, která se až zde stala velkým klubem, starajíc se o všechny věkové kategorie. První domácí stánek žil dlouhých deset let! 

Stěhováním do nového areálu v Hostivaři, v roce 2020, začalo pro klub opět mnoho nového. Covidová doba sportu, pravda, příliš nepřála, Hostivař už ale byla zvyklá na mnohem větší klacky pod nohami! Hostivařský hokejbalový areál zvelebujeme tak, aby byl naším druhým domovem, domovem našich současných, ale i budoucích členů! 

Ti, co nám kdysi dávno předpovídali rychlý konec, už u hokejbalu dávno nefigurují. My jsme tady stále a jsme stále krásnější! Jsme odhodláni čelit dalším výzvám a jít si stále za tím, co bylo naší snahou už v době, kdy jsme byli mladí kluci a v tělocvičnách místních škol lanařili do našich řad první malé hokejbalisty - Hostíky.

Dnes v dresu Hostivaře běhá téměř 150 dětských hokejbalistů ve všech věkových kategoriích, máme ale i dva mužské týmy, do nichž vyrůstají především naši odchovanci. Hokejbalová Hostivař je tu i přes nástrahy pořád a má stále větší ambice...

 
 

Partneři klubu