HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
18.10.2024 Reportáž

Na Pardubice ve čtvrteční předehrávce dorost nestačil!

V nezvyklém čtvrtečním termínu se v Hostivaři utkala, v předehrávce dorostenecké extraligy, mužstva HBC Hostivař a HBC Pardubice. Utkání dávalo čekat vyrovnanou bitvu mužstev z horních pater tabulky divize Východ.

6.kolo, čtvrtek 17.10.2024

3:6

1:3, 0:0, 2:3

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 12:00 Jeřábek (Hrodek), 33:49 Michek (Hradil, Votava), 40:00 Michek (Votava, Havlík) .
Rozhodčí: Gráca, Synek . Vyloučení: 3:6 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 49 . Střely na branku: 26:32 .

Exner (Menzel) - Adam, Martinec, Němec, Režnárek, Votava - Bajkai, Coufal, Havlík, Hradil, Hrodek, Jeřábek, Michek, Otras, Skála, Vysoký

Voženílek (Kazda) - Doležal, Hruška, Landsman, Molavec, Motyčka, Školník, Vaníček, Bodlák, Červenka, Chýle, Háva, Jakubec, Kupka, Lukošik, Mojžíš, Němec, Plecháček, Salamon

Domácí, kteří měli ještě v živé paměti nepovedený vstup do utkání na soupeřově hřišti, začali tentokráte o poznání aktivněji. Pardubičtí si však s jejich nástupem dokázali poradit a sami byli nebezpeční. I přes snahu hostivařského mužstva to byli spíše hosté, kteří se dostávali do nebezpečných situací a Exner v brance domácích se musel mít neustále na pozoru. Také domácí několikrát zahrozili, ale skóre otevřeli zaslouženě hosté. A to hned dvakrát během pouhých šesti vteřin. Tento moment samozřejmě domácími značně otřásl a trvalo hodnou chvíli, nežli se dokázali dostat zpátky do hry. Jejich prapor pozvedl povedenou individuální akcí Jeřábek, věkem stále ještě starší žák, který prošel obranou Pardubic, jako by se nechumelilo a střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci. Hostivařské mužstvo se nadechovalo k další ofenzivě, ale jejich nadšení opět zchladil gól v jejich síti.

Do kabin si tedy odnášeli handicap dvou gólů a rozporuplné pocity z předvedené hry.

Druhá třetina přinesla o poznání vyrovnanější průběh a v mnohých ohledech zlepšenou hru Hostivaře. Oba brankáři byli nuceni předvést několik dobrých zákroků, ale jak hostivařský Exner, tak pardubický Voženílek svoji svatyni uhájili. Skóre se ani jednomu z týmů změnit nepodařilo. Další góly tak přinesla až třetina třetí.

Nejprve svoji přesilovou hru dokázali využít hosté, aby následně stejnou mincí odpověděli domácí. Pohlednou přesilovkou kombinaci trojice Votava, Hradil, Michek, přesnou střelu z mezikruží zakončil třetí jmenovaný. Hostivař se stále snažila živit naději na zvrat, vytvořila si i několik slibných příležitostí, ale Pardubice poměrně zkušeně kontrolovali průběh zápasu a když se jim podařilo, po dalším nedůrazu v obraně domácích, skórovat, bylo to opět o tři branky. Hostivařští vykřesali poslední naději přesně pět minut před koncem. Po rychlé střele Votavy a přiklepnutí Havlíka se nejlépe před brankou orientoval Michek. Čas v tu chvíli běžel pro domácí velmi rychle. Ve snaze o vyrovnání se odhodlali poměrně brzo ke hře bez brankáře, násobenou ještě přesilovou hrou. Ve třetině soupeře si vytvořili dobrou pozici, ale jejich chybu v rozehrávce potrestaly Pardubice dalším gólem. Konečný výsledek utkání tak zněl 3-6 z pohledu HBC Hostivař.

Marek Hroch (HBC Hostivař): Těžko se mi dnešní zápas hodnotí. Na jednu stranu jsme oproti minulému utkání s tímto soupeřem začali v daleko větším tempu, měli odhodlání a byla na nás vidět touha po vítězství. Na druhou stranu byla místy až přehnaná. Nebyli jsme schopni řešit klíčové herní situace správně, nebyli silnější v osobních soubojích, ani nejpečlivější v obraně. Ve výsledku byl soupeř lepší a i přes naši snahu zvítězil.

Dorost se ve Svitavách vrátil na vítěznou vlnu! Sršňům nasázel desítku!