10.10.2022 Reportáž

Drama až do konce! Junioři těsně vyzráli nad Kladnem!

Pravděpodobně není pro hostivařskou mládež tradičnější soupeř, než rysové z Kladna. Ti se v sobotním odpoledni postavili našemu juniorskému celku ve strhujícím souboji o průběžné druhé místo tabulky divize západ. V hostivařské aréně tak byly ideální podmínky pro atraktivní a výbojný hokejbal nejvyšší mládežnické úrovně.

7.kolo, sobota 8.10.2022

2:1

0:0, 1:1, 1:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 27:57 Lehner, 31:07 Chramosta (Ferfecki) .
Rozhodčí: Gráca, Havelka . Vyloučení: 7:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 33:24 . Průběh utkání: 0:1, 2:1 .

Drahoš (Soukup), Hnyk, Ilušák, Matějka, Munk, Vodehnal, Zámečník, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Maali, Malysz, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Křemenák (Štěpánek), Barták, Drechsler Ma., Hamouz, Ježek, Lacina, Opatrný, Tomášek, Bauer, Čacký, Doubrava, Drechsler Mi., Patera, Rod, Schönherr, Slavík, Vela

A přesně toho byli diváci svědky už od úvodní bule. Utkání mělo bojovný náboj, hra se přenášela z jedné strany na druhou a oba týmy prokazovaly svou kvalitu v kolektivní souhře, ale i u vyčnívajících jednotlivců, kteří hrozili na obou stranách. Byli to domácí, kteří jako první dostali příležitost otevřít skóre, když jim přesilovou hru nabídl faulující Patera. I přes několik povedených akcí a ohrožení brankáře Křemenáka se jim ale nepovedlo výhodu zužitkovat a haprující statistiku úspěšnosti přesilové hry si vylepšit. Naopak se museli v druhé polovině první třetiny hned dvakrát v oslabení bránit, kdy se na trestnou lavici za držení odkázal Hroch a o několik minut po něm i Matějka za chybu domácí střídačky a příliš mnoho hráčů na ploše. Hostivař ale obě oslabení ustála, do kabin se tak po první třetině šlo za bezbrankového stavu.

Druhá část se nesla v podobném duchu jako ta předcházející. Několikrát se vyznamenal v hostující brance Křemenák, ale i v té domácí Drahoš, když musel hasit chyby své obrany a poradit si s přečíslením soupeře. Na trestnou lavici se po sporném rozhodnutí sudích poroučel Munk, který obdržel vyšší trest 2+10 za zásah do oblasti hlavy nebo krku. S touto komplikací si sice Hostivař poradila, inkasovala nicméně o několik chvilek později, když se od levého mantinelu prosadil kladenský Vojtěch Vela a střelou na bližší tyč překonal Drahoše. Odpověď domácích ale netrvala dlouho! Při hře o čtyřech hráčích na obou stranách se Hostivař usadila v útočném pásmu. Volný míček si z pravého rohu přebral Petr Lehner a po rychlém vykroužení do střelecké pozice vymetl pavučiny z horních pater kladenské branky.

Stav byl tedy opět srovnaný, rozhodnout mohla ještě třetí třetina. V té začali lépe domácí. Po úvodním tlaku první formace se vhazování v útočném pásmu zmocnila lajna druhá. V zmatku, který nastal po nerozhodném buly, se nejlépe zorientoval útočník Chramosta. Z mezikruží na nic nečekal, svých pár zlomek vteřin času využil k pohotové střele nad vyrážečku Křemenáka a poslal Hostivař do jednobrankového vedení. Domácí rozhodně nechtěli povolovat. Dále se pokoušeli své vedení navýšit, což ale mělo místy za následek menší pozornost v obranné činnosti a několikrát se tak musel ozvat i brankář Drahoš. Na intenzitě pohybu nabývalo, osobní souboje byli čím dál ostřejší a hráči nechodili daleko k vyjádření svých emocí v takto vypjatém utkání. Pro domácí fanoušky čas ubýval pomalu, podporovali však své mužstvo ze všech sil a k závěru vytvořili vytříbenou atmosféru. Obavné vrásky jim na tvář nahnal necelých šest minut do konce faulující Vodehnal. Hostivař ale i v tomto případě potvrdila svou kvalitu v bránění přesilových her soupeře a závar Kladna ustála. Minutu do konce hosté ještě odvolali brankáře, pětice domácích borců ale ukázala oddaný výkon a po několika zblokovaných střelách mohla oslavovat závěrečný hvizd rozhodčího.

Naši junioři tak v důležitém zápase berou tři body a mohou s pozvednutým sebevědomím vyhlížet následující venkovní zápas s Prachaticemi.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - ,,Zápas s Kladnem je vždy vyrovnaný a boj o každý milimetr. Kluci ale plnili vše, na čem už od soustředění pracujeme a přineslo to tížené ovoce.