HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
včera Reportáž

Dorost se ve Svitavách vrátil na vítěznou vlnu! Sršňům nasázel desítku!

Dorostenci HBC Hostivař se museli rychle oklepat ze čtvrteční porážky, už v nědělním odpoledni cestovali za dalším soupeřem dorostenecké extraligy. Ve svém krásném areálu na ně čekali Sršni ze Svitav.

7.kolo, neděle 20.10.2024

SRŠ

Sršni Svitavy

1:10

0:1, 0:4, 1:5

Branky a nahrávky: 03:19 Hradil (Skála), 15:15 Větrák (Hradil), 20:44 Coufal, 25:43 Hradil (Skála), 26:46 Michek (Otras), 31:54 Adam (Němec, Havlík), 34:11 Otras (Michek, Martinec), 35:52 Skála (Hradil, Bajkai), 40:20 Martinec (Otras, Michek), 41:46 Větrák (Němec) .
Rozhodčí: Vajda, Málek . Vyloučení: 3:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 35 . Střely na branku: 26:49 . Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:10 .

Dvořák (Křivinka) - Kačurik, Tichý, Červený, Hlína, Holec, Jasanský, Kloupar, Novotný, Pecka, Tesař, Zavoralová, Zemanová

Arnold (od 31.Exner) - Adam, Martinec, Němec, Režnárek, Větrák - Bajkai, Hradil, Skála, Michek, Havlík, Otras, Jeřábek, Coufal, Hrodek, Vysoký

Kdo by čekal od začátku jasnou záležitost, kterou tak trochu papírové předpoklady naznačovaly, mýlil by se. Hostivařští šli sice poměrně rychle do vedení, gólem Hradila, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu to poslední, čím by potěšili svoje fanoušky. Laxní přístup, pomalá a velmi kostrbatá kombinace, pohyb jen ten nejnutnější. Opticky byli sice domácí pod územním tlakem, jejich rychlé výpady byly ale nebezpečné a před brankou hostivařských bylo poměrně často velmi živo. Domácím však chybělo více sebevědomí a možná i pověstného štěstí, aby se jim podařilo vstřelit jednu, či více branek.

Trenéři o přestávce zřejmě promluvili chlapcům z Prahy do duše. Ti od začátku druhé třetiny viditelně přidali na rychlosti a odměnou jim byl rychlý druhý gól z hole Větráka. I v dalších střídáních si Hostivař udržovala převahu, potýkala se však s řadou nepřesností a ne zcela ideálními řešeními herních situací, což velmi těžce nesl jeden z jejích trenérů, toho času na tribuně. Nakonec se ujala alespoň pěkná střela Coufala, na kterého v dalším průběhu třetiny navázali ještě Hradil a vzápětí Michek. Domácí se sice díky lehkomyslnosti hostů občas do šance dostali, ale se všemi jejich pokusy si Arnold v brance Hostivaře poradil.

Třetí třetina už přinesla více či méně očekávaný průběh. Hostivařští do ní vstoupili se znatelně větším elánem, a i když se rozhodně nejednalo o žádnou hokejbalovou exhibici v jejich podání, počet branek na kontě domácích Sršňů se začínal postupně zvyšovat. Populární desátý gól se nakonec podařilo vstřelit Větrákovi. Tento hráč nakonec opouštěl Svitavy s velmi dobrým skórem. Věkem ještě starší žák, vstřelil svůj první gól za dorost a následně přidal ještě druhou branku, která byla desátá. Největší radost z tohoto počinu měl pokladník hostivařského mužstva. Spokojeni byli nakonec i trenéři, pražané zapsali tři body za vítězství 10-1 a mají nyní dva týdny na to, aby se připravili na těžké utkání proti Svítkov Stars.

David Srp (HBC Hostivař): Zápas v krásném areálu se nám hlavně ze začátku nedařilo dostat to takového tempa, jaké bychom chtěli. Po první třetině mohl být stav klidně vyrovnaný. Ve druhé třetině nastalo z mého pohledu zlepšení pohybu i kombinace a domácí jsme v podstatě vůbec nepustili do naši třetiny. Podařilo se nám vstřelit i množství gólů a myslím si, že zápas byl od té doby v naší režii. Ve třetí třetině jsme zvládli pokořit milník deseti gólů, kluci si to na střídačce užívali a za to jsem rád. Moc dobře víme, že nás ale čekají těžké zápasy a je stále na čem pracovat.