HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.09.2024 Reportáž

A tým zvládl i první domácí zápas nové sezóny! Plzeň přehrál 5:0!

Týden po úspěšném vstupu do nové ligové sezóny, kdy A tým vysoko zvítězil v Karviné, přivítala extraligová Hostivař na domácím hřišti Plzeň!

2., sobota 14.9.2024

5:0

0:0, 2:0, 3:0

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 18:46 Hrabár (Čejka, D.Vaniš), 22:03 Pražák (Čejka, Urbanec), 39:46 J.Vaniš, 43:34 Pražák (D.Vaniš, Urbanec), 43:43 Lehner (Čejka, Ilušák) .
Rozhodčí: Hrubý, Koskuba . Vyloučení: 5:6 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . Střely na branku: 23:29 . Průběh utkání: 5:0 .

Drahoš (Štoural) - Číž, Hrabár, Ilušák, Kočka, D.Vaniš, Zámečník - Čejka, Dostál, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Mikšovský, Pátek, Pražák, Urbanec, J.Vaniš

Kráčina (Čapek) - Chramosta, Hanuš, Král, Miksan, Štulc, Ulč, Beran, Hájek, Kopal, Kunzmann, Lokajíček, Němčák, Švarc, Vobruba

Ta nastoupila do první třetiny aktivně, úvodní minuty ale patřili brankářům a skóre se neměnilo. Jinak tomu nebylo ani posléze i přesto, že se hosté v přesilovce radovali! Na gól Berana nahrával hráč, jenž nebyl uveden v zápisu o utkání a stav byl tak stále 0:0!

Hosté poté měli možnost přesilovky, tu ale nevyužili, a tak se činila Hostivař. Té stačilo k využití početní výhody 30 vteřin a byl to Hrabár, který otevřel skóre. Těsně před dosažením poloviny utkání na něj navázal Pražák a Hostivař šla do dvoubrankového vedení.

V úvodu třetí periody mohla Plzeň snížit, domácí ale držel bezchybný Drahoš, který lapil i samostatný únik Hájka. Hostivař poté nevyužila další nabídnutou přesilovku, ve čtyřicáté minutě přesto přidala třetí, uklidňující trefu, když si s trestným střílením potykal kapitán Jiří Vaniš. Plzeň se ke zdramatizování duelu nedostala, naopak, v posledních minutách navýšili skóre Pražák s Lehnerem a Hostivař tak dokráčela k výhře 5:0!

Marek Drahoš (brankář HBC Hostivař) - Napínavý zápas po celou dobu. Plzeň na nás vběhla v silným tempu, ale myslím, že jsme se s tím popasovali dobře a hráli celkem vyrovnaně. Měli jsme i trochu štěstí v podobě neuznaného gólu, ale i to štěstí je občas potřeba. Za mě příjemná a zasloužená výhra.

Jiří Vaniš (útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili asi tak, jak vypadalo počasí posledních 48 hodin, tedy na prd! Od druhé třetiny jsme začali hrát tak jak jsme chtěli a postupně se nám podařilo si vytvořit náskok. Podržel nás Mára (Marek Drahoš, pozn.) a řekl bych, že jsme si relativně v poklidu došli pro další důležité tři body. Je ale co zlepšovat, výkon nebyl optimální.

Junioři svedli vyrovnanou bitvu s Plzní! Ta ale odjela se všemi body!