HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
08.09.2024 Reportáž

A tým odstartoval novou sezónu vysokým vítězstvím! Karviné nadělil jedenáct branek!

Extraligová Hostivař zahajovala novou ligovou sezónu v Karviné a ačkoliv neodjížděla na půdu nejvzdálenějšího soupeře v kompletní sestavě, hodlala uspět.

1., sobota 7.9.2024

KAR

Karviná

4:11

2:6, 1:1, 1:4

Branky a nahrávky: 1:11 Lehner (Čejka, Pátek), 4:18 D.Vaniš (Šmerha), 5:55 Markytán, 7:25 Grepl (Hroch, Ferfecki), 8:20 Čejka (Pátek), 14:03 J.Vaniš (Kočka), 29:06 Pražák (Šmerha, Čejka), 32:45 Pražák (Čejka), 34:32 J.Vaniš (Čejka, Markytán), 36:19 Čejka (Markytán, Šmerha), 37:49 Pražák (Šmerha, Markytán), .
Rozhodčí: Černý, Vrba . Vyloučení: 6:3 . Využití: 3:3 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 85 . Střely na branku: 23:38 .

Heczko (Orság) - Juraško, Procházka, Rosůlek, Sladký, Zaremba, Fárský, Kulawiak, Pala, Pořízek, Řehůřek, Rosůlek, Skyba, Sládek, Wróbel

Štoural (Drahoš) - Číž, Ilušák, Kočka, Markytán, D.Vaniš, Zámečník - Čejka, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Pátek, Pražák, Šmerha, J.Vaniš

Už první třetina nabídla doslova gólové střelecké hody, skóre otevřel ve druhé minutě Petr Lehner, na jeho gól ale stačil ještě v první domácí přesilovce odpovědět Juraško. Hostivařské ale inkasovaný gól rozhodně nepoznamenal! Daniel Vaniš vrátil vedení na stranu Pražanů a chvilku po něm se v rychlém sledu prosadili i Grepl, Markytán a Čejka. Domácí Rosůlek poté využil další přesilovku, poslední slovo v první patnáctiminutovce měli přesto hostivařští, když šestou branku přidal Jiří Vaniš!

Hostivař tak našla v prvním dějství hned šest střelců, v tom druhém ale neúspěšně čelila další početní výhodě domácích! Na 3:6 ze svého pohledu korigoval Pořízek. Pražané se prosadili až v poslední minutě třetiny a byl to Pražák, který zapsal premiérovou ligovou trefu v dresu Hostivaře.

Ve třiatřicáté minutě přidal svou druhou trefu a jeho počin brzy zopakovali i Jiří Vaniš s Čejkou. Ondřej Pražák posléze v přesilovce završil svůj hattrick a zásah karvinského Pořízka už byl poté poté pouze kosmetickou úpravou skóre. Hostivař zvítězila v prvním ligovém utkání nové sezóny vysoko, 11:4, když hned šest kanadských bodů zaznamenal Jan Čejka.

Jan Čejka (útočník HBC Hostivař) - Zápas rozhodla byla první třetina, kde jsme ukázali naši rozehranost z přátelských zápasů. Karviná si vytvářela šance převážně v přesilovkách, které se nám nedařily bránit. Jinak jsme byli celý zápas lepší, hlavně co se týče fyzické připravenosti. V Karviné se hraje každému soupeři těžko, takže body od nich jsou výborný start do nové sezony.

Ondřej Pražák (útočník HBC Hostivař) - Do zápasu jsme vstoupili skvěle, nic jsme nepodcenili a zaslouženě po první třetině jsme vedli 6:2. Škoda třech gólů v oslabení, kdy soupeř stáhl náš náskok , ale naštěstí se nám dařily proměňovat i naše přesilovky. Celý zápas jsme hráli naši hru a odvezli si cenné 3 body.

Junioři svedli vyrovnanou bitvu s Plzní! Ta ale odjela se všemi body!