HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
15.09.2024 Reportáž

Dorost už čtyřbrankovou ztrátu nedohnal! V Pardubicích nakonec těsně podlehl!

Dorostenci HBC Hostivař narazili hned ve druhém kole extraligy na jednoho z favoritů celé soutěže. V pardubických Polabinách je přivítal tým HBC Pardubice. (Foto: Jan Kazda)

2.kolo, neděle 15.9.2024

PCE

Pardubice

5:4

3:0, 2:3, 0:1

Branky a nahrávky: 21:41 Michek (Otras), 27:10 Hradil (Votava), 29:23 Otras (Martinec), 38:41 Skála (Hradil, Michek) .
Rozhodčí: Danylec, Vacek . Vyloučení: 6:7 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 15 . Střely na branku: 25:21 .

Kazda (Voženílek) - Blažek, Hruška, Landsman, Molavec, Motyčka, Školník, Vaníček, Bodlák, Červenka, Chýle, Doležal, Jakubec, Jeník, Kohoutek, Kupka, Lukošik, Mojžíš, Němec, Plecháček, Pletánek

Exner (Menzel) - Adam, Martinec, Němec, Režnárek, Votava - Bajkai, Coufal, Havlík, Hradil, Hrodek, Jeřábek, Michek, Otras, Skála, Vysoký

Hosté z Prahy utkání nezačali vůbec špatně, hýřili aktivitou a zpočátku dělali domácím značné starosti. Ti se rozjížděli pomaleji, ale postupně přebírali otěže hry a jednoduchou, důraznou hrou, začali Pražany přehrávat. Najednou byli hosté v každém souboji o krok později, většinu soubojů prohrávali a nepřesností na jejich holích přibývalo. Nebylo tedy překvapením, že se domácí dostali do vedení. Využili k tomu hned první přesilovku a tím odstartovali hrůznou desetiminutovku hostivařských. Ti, naprosto vyvedeni z míry, vůbec nestíhali a dovolili pardubickým hráčům takřka nerušeně ještě dvakrát skórovat. Jen dobrý výkon brankáře Exnera znamenal, že po první třetině byl stav pouze 3-0 pro domácí.

Po důrazné, délkou pravidla ignorující promluvě v kabině, se na hřiště vrátilo v podání hostivařských zcela jiné mužstvo. I když tomu skóre dlouhou dobu nenasvědčovalo, Pražané se ve všech aspektech hry zlepšili, hýřili aktivitou a dostávali se do zajímavých příležitostí. Paradoxně to však byli opět pardubičtí, kteří se radovali ze vstřelené branky. Obrozené hosty to ale nijak nedeprimovalo a téměř vzápětí se poprvé radovali i oni. Dobré střídání druhé pětky pohotově zakončil Michek a dal hostům tolik potřebnou naději. Při své snaze o další snížení se ale Pražané opět nevyvarovali chyby a domácí mužstvo znovu odskočilo na rozdíl čtyř branek. Tento moment hostivařské nadšení trochu přibrzdil, ale jejich aktivní hra do konce druhé třetiny přinesla další dva zásahy a náskok pardubických se začínal tenčit. Nejprve v početní výhodě vysunul Votava milimetrovou přihrávkou Hradila a ten se v zakončení nemýlil. V samém závěru třetiny pak hosté zamkli domácí na dlouhou dobu v jejich obranném pásmu a tento tlak nakonec nekompromisně zužitkoval Otras. Stále tak bylo o co hrát a třetí třetina slibovala dramatickou podívanou.

Obraz hry se ve třetí třetině příliš nezměnil. Hosté se hnali za dalším snížením, domácí se snažili minimalizovat chyby a pobyt míčku v jejich obranném pásmu. Často i za cenu zakázaných uvolnění. A také nedovolených zákroků. Jeden z nich potrestali hostivařští dlouho vytouženým gólem. Rychlou akci Hradila s Michkem zakončoval do odkryté brány Skála. V té době zbývalo do konce utkání necelých sedm minut. Hosté z Prahy cítili svoji příležitost a pokračovali v tlaku, nicméně zbytečnou nedisciplinovaností a následně nervozitou, která se vkradla na jejich hokejky v přesilové hře před koncem utkání, se vytouženého vyrovnání už nedočkali. Pardubice svoje těsné vedení s vypětím všech sil uhájily a uštědřily Hostivaři první porážku v sezóně. Konečný stav 5-4 z pohledu domácího týmu HBC Pardubice.

Marek Hroch (trenér HBC Hostivař) - Co k tomu dodat. Všichni asi tušíme, že nebýt nevydařené první třetiny, odjíždíme dnes s výhrou. V takovýchto zápasech se od začátku musí nastoupit s daleko větším odhodláním, bojovností a nasazením. Klukům každopádně patří pochvala za ohromné zlepšení výkonu od druhé třetiny. Budiž nám dnešek ponaučením do dalších těžkých zápasů.

David Srp (asistent trenéra) - Zápas dvou tváři, který nám věřím velmi pomůže do budoucna. První třetina byla z naší strany tragická. V podstatě celý tým byl mentálně úplně jinde než na zápase. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a za to, co se dělo další dvě třetiny musíme kluky chválit. Bylo hezké sledovat, jak rychle se dokázali dostat úplně na jiný herní level a společně jako tým bojovat proti velmi kvalitnímu soupeři. Druhou i třetí třetinu jsme vyhráli, velká škoda strašného začátku zápasu. Pro rozvoj kluků věřím velmi přínosný zápas. Zjistili jsme, že když se mentálně nastavíme správně, můžeme hrát s každým. Jedeme dál.

Junioři svedli vyrovnanou bitvu s Plzní! Ta ale odjela se všemi body!