HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
16.05.2023 Turnaje

Mladší žáci si zahráli v Opočně! Přivezli 2 výhry!

Po tři týdny dlouhé zápasové pauze odehráli v neděli 14.5. mladší žáci další turnaj regionálního přeboru. Tentokrát však vyrazili na delší výjezd do regionu východ, a to konkrétně na zimní stadion v Opočnu. Čekala na ně trojice soupeřů, se kterými se Hostivař v této sezóně doposud neutkala.

Prvním soupeřem hostivařských byl tým Pardubic. Ten dorazil do Opočna s výběrem nejlepších hráčů a turnaj pojal jako přípravu na finálový turnaj, kam už se Pardubice, na rozdíl od Hostivaře, již kvalifikovali. Hostivař nastoupila s třemi kompletními pěticemi. V první polovině zápasu to byl však pouze tým Pardubic, který byl na hřišti vidět. Hráči Hostivaře působili, jako že přijeli do Opočna pouze na výlet ochutnat místní vyhlášenou zmrzlinu a za celou první polovinu nedokázali vůbec ohrozit branku Pardubic. Po přestávkové důrazné promluvě trenérů došlo přeci jenom ke změně obrazu hry a i Hostivař začala být nebezpečná. Projevilo se to již pouze snížením na konečných 1:3.

a

V druhém utkání se Hostivař utkala s domácím týmem Rangers. Začátek však, i přes upozornění trenérů, velmi připomínal začátek zápasu s Pardubicemi a domácí rychle vedli 2:0. Hostivař však dokázala ještě do první přestávky vyrovnat po brankách Coufala a Kvasničky. Druhá půle se již odehrávala plně v režii Hostivaře, která dokázala vstřelit dalších 5 branek, když se činila především útočná dvojice Coufal - Jeřábek.

a

Ihned po zápase s Opočnem nastoupili hráči Hostivaře proti Ježkům z Heřmanova Městce. Na rozdíl od předchozích zápasů to byla Hostivař, která šla jako první do vedení brankou Svobody. To však nevydrželo dlouho a Ježci dokázali podobně rychle vyrovnat. Ještě do přestávky dokázal Mellen dostat Hostivař do poločasového vedení 2:1. Ježci jsou však týmem bojovníků a tři minuty před koncem dokázali střelou z dálky vyrovnat. Hostivař nakonec dokázala utkání přeci jenom otočit na svoji stranu, když necelé dvě minuty před koncem Coufal proměnil samostatný únik po nahrávce Kocmánka.

a

Statistiky z jednotlivých zápasů:

a

HBC Pardubice - HBC Hostivař 3:1 ZDE

HBC Hostivař - HBC Rangers Opočno7:2 ZDE

HBC Hostivař - Ježci Heřmanův Městec 3:2 ZDE

a

Komentář trenéra (Borek Coufal): Celkem vydařený výjezd do regionu východ. Zvolili jsme, i pro posílení týmové soudržnosti společnou cestu mikrobusem a jsem rád, že jsme si zahráli s týmy, které jsme letos ještě nepotkali. Výkony na turnaji byli jinak trochu nahoru dolů. Prospaná první polovina zápasu s Pardubicemi a začátek zápasu s domácími. Problémy nám dělalo i větší hřiště a poměrně kluzký povrch, nicméně hořeli jsme především při obsazování hráčů na vlastní polovině a chybělo nám více klidu na hokejce v polovině útočné. Na druhou stranu jsme předvedli několik pěkných kombinačních i individuálních útočných akcí a slušnou dávku bojovnosti. Solidní turnaj odchytal i Dominik v naší brance.

Redakce

 
 

Starší žáci obhájili regionové prvenství a postupují přímo na finálový turnaj!

27.5.2023

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

23.5.2023

Mikropřípravka si zahrála na dalším turnaji! V Novém Strašecí se dočkala první výhry!

22.5.2023

B tým mužů získal v Rakovníku mečbol a doma může postoupit do finále!

21.5.2023

Partneři klubu