HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
07.02.2019 Turnaje

Minipřípravka ovládla zimní turnaj v plzeňské hokejbalové hale!

Pololetní prázdniny si hostivařská minipřípravka zpestřila sobotním výjezdem na turnaj do krásné hokejbalové haly v Plzni. Část týmu sice využila pololetní prázdniny k lyžovačce, ale díky široké soupisce a tradiční výpomoci z Proseka jsme dali dohromady dostatek hráčů ochotných vyrazit do Plzně.

Kromě regionálního rivala Kert Parku, kterého dobře známe, nás čekala trojice neznámých soupeřů: domácí Mečouni, Inter Blovice a Blatná Datels.

Turnaj jsme otevřeli zápasem s Blatnou a hned první střídání ukázalo, jak se kluci těšili na balónek a hokejku - 2:0. Po celý zápas jsme měli výraznou převahu a konečné skóre se zastavilo na 8:1. Ve druhém zápase jsme se utkali s domácími Mečouny. Zápas byl přeci jenom vyrovnanější, než ten úvodní s Blatnou a na první zásah se čekalo do poloviny první třetiny. Padl do plzeňské sítě. V dalším průběhu zápasu naši borci přidali dalších 6 branek, když o jednu z nich se postaral Tomáš Jeřábek, nováček týmu hrající svůj první turnaj. Konečné skóre tedy 7:0.

V třetím utkání nás čekal nám dobře známý Kert Park a bylo to drama od začátku do konce. Poměrně rychle jsme vedli 2:0 dvěma slepenými góly. Soupeři se však podařilo rychle snížit a v průběhu druhé půle, i přes naši značnou převahu, vyrovnat. V závěrečných minutách jsme ostřelovali branku Kert Parku ze všech pozic a jen velká dávka štěstí a pohotový gólman zachránili Kertu remízu. V posledním zápase nás čekal Inter Blovice, který všechna svá předchozí utkání vyhrál. K vítězství na turnaji jsme tedy potřebovali zvítězit. A kluci za výhrou vyrazili více než rázně. Hrálo se převážně na polovině soupeře a na rozdíl od zápasu s Kertem to tam i "padalo". Konečné skóre 6:0. Z Plzně jsme tedy odjeli neporaženi s bilancí 3 výher a jedné remízy, nastříleli jsme 23 gólů a dostali pouhé 3.

Hned za týden minipřípravka pokračuje prvním turnajem jarní části regionálního přeboru v kralupské hale.

Komentář trenéra (Borek Coufal): Na turnaj jsme odjížděli bez nějakých očekávání. Jsme uprostřed zimní přípravy, kdy kluci hokejku a míček prakticky nevidí. A odjížděl jsem mile překvapen. Nejen, že míček kluky překvapivě dobře poslouchal, ale hlavně nikdo neodfláknul jediné střídání a na klucích byla vidět velká chuť do hokejbalu. Moc děkujeme HBC Plzeň za pozvání.

Redakce

 
 

Dorostence čeká mnoho nového! Sezónu odstartují duelem s Pardubicemi!

20.7.2019

Národní ligu doplnila čtveřice týmů! Dokáže Hostivař zopakovat úspěch z uplynulé sezóny?

17.7.2019

Nezapomněli jste? Dnes končí termín pro splatnost zálohy na letní soustředění!

12.7.2019

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

9.7.2019

Partneři klubu