HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.04.2024 Turnaje

Minipřípravka zakončila náročný víkend turnajem na Kladně!

Minipřípravka vyplnila víkend 6.-7.dubna spoustou hokejbalu. Nejprve v sobotu absolvovala celodenní kemp v domácím areálu, aby v neděli odehrála další turnaj regionálního přeboru na Kladně.

Celý víkend byl ve znamení letních teplot šplhajících nad 25 stupňů, což ještě přidalo na náročnosti víkendového programu.

Celodenní kemp v domácím areálu sestával ze 4 tréninkových jednotek - 3 hokejbalových a jedné pohybové. V plánu byla ještě jedna pohybová jednotka, od které ale trenéři vzhledem k horkému počasí upustili, aby hráče před nedělním turnajem úplně neutavili. Mezi tréninky mladí hostíci parádně fandili starším žákům a juniorům, kteří ten den hráli v areálu svoje ligové zápasy. I tak někteří hráči ke konci programu již sotva pletli nohama a trenéři si kladli otázky, jak to asi bude v neděli na Kladně vypadat.

Turnaje na Kladně se zúčastnilo pět týmů - 2 týmy domácích, dva týmy Hostivaře a Rakovník, který se v jarní sezóně vrátil do turnajového kolotoče minipřípravek. Po sobotním náročném dni se oba hostivařské týmy, tradičně rovnoměrně rozložené, pomaleji rozjížděly a nikomu se nechtělo moc běhat a to především k vlastní brance po ztrátách balónku. Ani jeden z týmů nestačil na kladenské týmy, kteří byli očividně svěžejší. Naopak oba hostivařské týmy jasně přehráli Rakovník.

Na poslední kolo došlo k přerozdělení obou kladenských i hostivařských týmů na výkonnostně silnější a slabší tým. A oba následující zápasy byly nejvyrovnanější z celého dne a důstojným zakončením turnaje. V obou se nakonec sice těsně radovaly kladenské týmy, ale hostivařští se neměli vůbec za co stydět.

Hostivař tedy na turnaji zaznamenala 2 výhry a 6 proher. Další turnaj čeká minipřípravku v neděli 28.dubna a odehraje ho v domácím prostředí.

Komentář trenéra (Borek Coufal): V první polovině turnaje jsme působili hodně unaveně, z čímž jsme vzhledem k programu samozřejmě počítali. Postupně jsme však únavu vyběhali a předváděli stále lepší a lepší výkony. Byl jsem také rád za možnost pro poslední kolo, po dohodě s domácími trenéry, týmy přerozdělit na silnější a slabší tým a odehrát dva výborné zápasy rovnocenných týmů. Makáme dál a těšíme se na domácí turnaj za 3 týdny.

Redakce

 
 

„Všechny jarní zápasy byly kvalitní", těší trenéra juniorů po vyřazení z play-off!

20.5.2024

Starší žáci mají po výhře nad Kertem jistotu závěrečných turnajů sezóny!

19.5.2024

B tým mužů zvítězil i ve druhém semifinále! O postup do finále zabojuje za týden v Rakovníku!

19.5.2024

B tým mužů urval první semifinálový zápas! V prodloužení porazil Rakovník

18.5.2024

Partneři klubu