HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.04.2024 Reportáž

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

Starší žáci HBC Hostivař zakončili v sobotu základní část žákovské ligy utkáním proti silnému týmu Elba DDM Ústí nad Labem. Museli se vypořádat nejen se silným soupeřem, ale i s nevlídným počasím, které v době utkání panovalo.

18.kolo, sobota 20.4.2024

HOS

Hostivař

5:2

1:0, 1:1, 3:1

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 12:35 Havlík (Janšta), 19:18 Trajer (Coufal, Janšta), 33:57 Trajer (Coufal), 35:06 Havlík (Bajkai), 44:52 Bajkai .
Rozhodčí: Kurnat, Honzík . Vyloučení: 5:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 72 . Střely na branku: 40:19 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2 .

Sestava domácích

Menzel (Slavík) - Martinec, Janšta, Němec, Vaniš, Dvořáková, Janičko - Bajkai, Havlík, Otras, Jeřábek, Coufal, Trajer, Da. Zimarev, De. Zimarev, Vysoký, Kocmánek, Poláček

Sestava hostí

Vykouk (Kudr) - Frodl, Kalenda, Kodeš, Kotyza, Kuziv, Trnka - Chochel, Hrebinec, Kapusta, Krejčí, Krinert, Losos, Morvay, Plachý, Růžička, Šimic

Komentář k zápasu

Ani počasí, ani soupeře se ale hostivařští nezalekli. Do utkání vlétli s ohromným odhodláním a hosté ze severu Čech se nestačili divit. Valil se na ně jeden útok za druhým, domácích bylo od začátku plné hřiště a jen díky jejich slabší koncovce a spolehlivému brankáři hostů, se skóre stále neměnilo. Změnila to až třináctá minuta. Janšta výborně udržel míček v útočném pásmu, převzal ho od něj Havlík, ze dvou hráčů si udělal kužele a povedeným blafákem do backhandu rozjásal domácí fanoušky. Do šaten po první třetině si tak domácí odnášeli jednogólový náskok.

Obraz druhé třetiny nepřinesl v jejím úvodu větších změn. Domácí se neustále, plni odhodlání, tlačili do útoku, hosté většinu času bránili a zvyšovali počet zakázaných uvolnění. To vše vyústilo v navýšení skóre ze strany hostivařského mužstva. Z vlastní třetiny se po vysunutí Coufala rozběhl Trajer. V rychlostním souboji za sebou nechal soupeřova obránce a i s trochou štěstí překonal výborného brankáře Ústí. Pod dojmem dvougólového náskoku Hostivař poprvé v zápase trochu polevila. Hra se okamžitě vyrovnala a hosté se několikrát nebezpečně usadili před brankou, kterou hájil hostivařský brankář Menzel. Několik závarů před svojí brankou ještě vyřešil, ale nakonec se ústečtí hráči přeci jen radovali ze snížení stavu. Do konce druhé třetiny už k další změně nedošlo a o všem tak měla rozhodnout třetina třetí.

Do té opět lépe vstoupili hráči Hostivaře a po spolupráci Janšty, Coufala a zakončujícího Trajera šli opět do dvougólového vedení. To ale vydrželo jen několik vteřin. Ústí využilo ojedinělou chybu obrany a nejistoty hostivařského brankáře k dalšímu snížení. Domácí si ale nehodlali utkání nikterak komplikovat. Hned z následného střídání se po tlaku celé pětky prosadil podruhé v zápase Havlík a dal definitivní klid na hokejky domácích. Ti se sice ještě museli ubránit dvouminutovému oslabení 5 na 3, ale rozhozeným hostům nedovolili v této přesilové hře téměř jedinou střelu a do konce již pevně třímali otěže utkání ve svých rukách. Tečku za vším udělal Bajkai gólem do prázdné ústecké branky, při závěrečném powerplay.

Hostivařské mužstvo se tak rozloučilo se základní částí soutěže povedeným výkonem a vítězstvím 5-2 a těší na zápasy nadstavby, která rozhodne o postupujících na MČR. KDE KDY?

4.5. / HBC Hostivař - SK Rebel Praha 13,30

11.5. / Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Hostivař 11,00

18.5. / HBC Hostivař - HC Kert Park Praha 13,30

25.5. / HBC Kladno - HBC Hostivař 10,00

Ohlasy po utkání

Ctibor Coufal (asistent trenéra): Povedený zápas a hlavně předvedený výkon, který je příslibem pro těžké zápasy nadstavby. Nenechali jsme se rozhodit prvním gólem hostů, který dle diváků za brankou vůbec nebyl a dále jsme pokračovali v dobré hře a dovedli zápas k zasloužené výhře.

Redakce

 
 

„Všechny jarní zápasy byly kvalitní", těší trenéra juniorů po vyřazení z play-off!

20.5.2024

Starší žáci mají po výhře nad Kertem jistotu závěrečných turnajů sezóny!

19.5.2024

B tým mužů zvítězil i ve druhém semifinále! O postup do finále zabojuje za týden v Rakovníku!

19.5.2024

B tým mužů urval první semifinálový zápas! V prodloužení porazil Rakovník

18.5.2024

Partneři klubu