HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
01.10.2024 Turnaje

Další parádní výkony mladších žáků "A", tentokrát v Novém Strašecí!

Mladší žáci "A" se týden po povedeném domácím vystoupení vydali do Nového Strašecí, kde se nejdříve utkali se silným Kladnem a poté i s domácími Bubáky!

Ráno před odjezdem došlo k vypadnutí jednoho maroda a trenér Strapina tak měl k dispozici pouze devět hráčů do pole a brankáře Absolona. Na tým tak čekala těžká prověrka. S Kladnem to byl dle očekávání napínavý boj! Rysové šli do vedení, Terka Nestrojilová ale bleskurychle zareagovala a ještě ve třetí minutě bylo srovnáno. Soupeř ale posléze využil dvojnásobnou přesilovku a po první třetině vedl. Hrálo se ve skvělém tempu, Hostíci ale často putovali na trestnou lavici a v minimu hráčů se museli bránit převaze Kladna. Vlastní oslabení ale paradoxně přineslo vyrovnání a byla to opět talentovaná dívka v dresu Hostivaře, Tereza Nestrojilová. Ta vlila do žil svého týmu, po vlně vyloučení, novou krev a v patnácté minutě šly Pražané dokonce do vedení! Na konci úspěšného útoku byl kapitán Adam Vrábel, který upravil na 3:2. V dalších minutách pokračovala skvělá podívaná s oboustranně parádními výkony hráčů, skóre se ale měnilo až čtyři minuty před závěrečnou sirénou a byl to kladenský Pokorný, který vyrovnal. Utkání došlo k nájezdům a v těch byl jediným úspěšným exekutorem Rys, Aleš Roman. Kladno tak slavilo výhru 4:3.

Chvilku po dohrání náročného duelu nastoupili Hostíci do utkání druhého, proti domácímu Strašecí. I tentokrát se nikdo nenechal zahanbit a v deváté minutě Hostivař vedla po trefě Nestrojilové. V úvodu druhého dějství zvýšil vedení Štěpán Mandák a chvilku po něm upravil na nadějných 3:0 Mellen. V závěru sice snížil ve vlastním oslabení Štiller, poslední slovo měl ale ve třetí třetině Vrábel, který dal utkání konečnou podobu. Hostivař po dalším výtečném výkonu přehrála Nové Strašecí, 4:1.

Lukáš Strapina (trenér týmu) - Dnešní zápasy hodnotím velmi pozitivně. Viděl jsem týmový výkon! Krásnou kombinační hru směrem dopředu, zapojení beků v útoku a střelbu od nich od modré, následně i úspěšná hra v brankovišti, zakončená góly. Pochvalu ode mne má tým za hru v oslabení ve čtyřech a ve třech hráčích, ve druhé třetině proti Kladnu. Uznání mají ode mne všichni tři beci, kteří odehrál 5 ze 6 třetin ve třech vzadu. Zejména proti Kladnu to bylo fyzicky náročné! Za střeleckou produktivitu musím pochválit Terku. Ani Jiřík se dnes v bráně nenudil. Líbilo se mi, jak si někteří jedinci věřili i na nájezdy proti Kladnu. Kluci a Terko, klobouk dolů před dnešním výkonem!

Dorost se ve Svitavách vrátil na vítěznou vlnu! Sršňům nasázel desítku!