HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
13.03.2023 Reportáž

Zápas netradičních střelců! Junioři ovládli duel s Novým Strašecím!

Za studeného sobotního odpoledne, doprovázeno chvílemi i občasným sněžením, se sešly juniorské celky Hostivaře a Nového Strašecí k odehrání dalšího kola jarní skupiny západ extraligy juniorů. Hostivař, jakožto domácí celek, vstupovala do utkání v pozici favorita, což potvrzovala i její pozice v průběžné tabulce celé skupiny. Zároveň nechtěla zpochybnit svou dosavadní domácí bezchybnost a navázat na šňůru vítězství…

Z3, sobota 11.3.2023

HOS

Hostivař

6:2

0:1, 4:1, 2:0

NOV

Nové Strašecí

Branky a nahrávky: 16:29 Smetana (Prager), 18:36 Mikšovský (Vodehnal, Grepl), 26:06 Smetana (Prager, Vodehnal), 26:48 Vodehnal (Hroch, Houška), 33:42 Petrášek (Ferfecki), 44:18 Prager .
Rozhodčí: Havel, Tománek . Vyloučení: 3:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: . Diváci: 48 . Střely na branku: 29:22 . Průběh utkání: 0:1, 4:2, 6:2 .

Sestava domácích

Keprt (Drahoš) - Houška, Munk, Petrášek, Vodehnal - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Lehner, Maali, Mikšovský, Němeček, Prager, Smetana

Sestava hostí

Jakoubek - Běloušek, deFin, Korf, Bárta, Itner, Keder, Kot, Novák, Slabý, Vaic, Zukriegel

Komentář k zápasu

Utkání začalo pravděpodobně dle představ všech přihlížejících. Domácí od prvních minut tlačili svého soupeře a potvrzovali svou zkušenější a lepší herní zdatnost ve všech ohledech hry. Hostující brankář byl však velice pozorný, dařilo se mu likvidovat prvotní šance našich juniorů a dodával svému týmu odvahu vydávat se do nebezpečných brejků. A dokonce to byla i Hostivař, která udělala první výraznou chybu v zápase! Po špatném střídání se na trestnou lavici poroučel Michal Mikšovský za příliš mnoho hráčů na hrací ploše a hostům byla nabídnuta první přesilová hra. Tu díky dobrému důrazu před Keprtovou brankou využil strašecký Dominik Zukriegel a zařídil hostům jednobrankové vedení. Stav se do konce třetiny dále neměnil, Hostivař tak měla v druhé části co dohánět, aby potvrdila svou papírově silnější pozici v tomto zápase.

Její reakce netrvala naštěstí pro domácí fanoušky dlouho. Necelou minutu a půl po začátku prostřední třetiny se po nahrávce Pragera trefil přesně Richard Smetana, pro kterého to byl první zásah v letošním kalendářním roce. Krátce poté na svého spoluhráče navázal i dorostenec Mikšovský, když ho po povedeném přechodu do útočného pásma vybídl přesnou nahrávkou Vodehnal. Netřeba ale zapomenout, že se několikrát musel vyznamenat i domácí brankář Keprt, když například krásným zákrokem při střele do prázdné brány hasil situaci dva na nikoho. I tento moment ale pomohl domácím k navýšení skóre! Nejprve svůj druhý gól v utkání zaznamenal Smetana, poté se v přesilové hře z dorážky prosadil i Adam Vodehnal, pro kterého to byl vůbec první gól letošní sezóny a Hostivař měla rázem tříbrankové vedení. To však netrvalo dlouho, neb se za Strašecí stihl těsně před druhou sirénou trefit Jan Běloušek, který tak upravoval skóre na 4:2 před závěrečnou částí.

Na hostujících už ale byla znát jistá míra únavy. Podepsalo se, že měli do utkání k dispozici pouze jedenáct hráčů a hodně sil vynaložili do první třicetiminutovky. Hostivař toho chtěla co nejvíce využít, a to se také dařilo! V čase 33:42 vyhrál Ferfecki čistě buly na obránce Petráška, který svou tvrdou ránou prostřelil hostujícího Jakoubka popáté. I pro tohoto střelce to byl teprve druhý přesný zásah letošní sezóny, čímž se dle slov domácích hráčů stávalo toto utkání ,,zápasem netradičních střelců”. To potvrdil i závěrečný snajpr sobotního odpoledne. Jonáš Prager totiž šikovně obral na červené čáře hostujícího obránce a pelášil sám na bránu. V souboji s brankářem nechyboval a rychlým švihem mu poslal balónek ke vzdálenější tyči. Prager tak, stejně jako jeho kolega Petrášek, zaznamenal druhý gól letošní sezóny a mohl se radovat z vítězství svého celku nad Novým Strašecím po konečném skóre 6:2.

redakce

 
 

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

Partneři klubu