HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
26.09.2019 Reportáž

Ve šlágru nestačili dorostenci těsně na Svítkov!

V druhém soutěžním utkání sezóny čekal na Dorost opět tým z Pardubic. Tentokrát Svítkov na jeho hřišti. Tým Hostivaře se sice hned od začátku dostal pod tlak, ale díky vyloučením soupeře vedl z kraje třetí třetiny 3:1. Tento nadějný výsledek ovšem pohřbil zbytek 3. třetiny, kde se projevila únava ze hry převážně na dvě lajny.

2.kolo, neděle 22.9.2019

SVI

JTEKT Svítkov Stars

6:5

0:1, 1:1, 5:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 14:55 Lehner (Šťastný, Hroch), 26:46 Chramosta, 30:52 Šťastný (Lehner), 37:13 Šťastný (Ilušák), 40:45 Šťastný (Lehner) .
Rozhodčí: Ptáček, Štípek . Vyloučení: 5:2 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 60 . Střely na branku: 24:22 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3, 4:4, 6:4, 6:5 .

Sestava domácích

Procházka (Smolík) - Gregor, Janíček, Linhart, Hemžský, Martinů, Rejlová, Korbel - Malý, Shejbal, Bláha, Korec, Brož, Novotný, Kerschbaum, Drbal, Rakovský, Černý

Sestava hostí

Keprt (Janšta) - Ilušák, Hnyk, Sucharda, Nguyen, Ježdík, Vodehnal - Šťastný, Chramosta, Lehner, Petrášek, Hnyk, Hroch, Malysz, Ferfecki, Kaiser

Komentář k zápasu

Nervozita na trenéra Grepla přišla už hodinu před utkáním, jelikož postrádal celý třetí útok. Ten se dostavil, díky zpoždění vlaku, dvacet minut po srazu. Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Obrana Hostivaře chvílemi připomínala chaos a gólman hostů musel vytáhnout několik kvalitních zákroků, aby tým podržel. Po prvotním náporu se Hostivař začala také prosazovat a důsledkem byl sled vyloučení domácích, ze kterých hosté využili pouze jedno, a to pět vteřin před koncem úvodní třetiny, kdy využili přesilovku 5 na 3 díky rychlé akci po vhazování v útočné třetině.

Ve druhé třetině hra probíhala celkem vyrovnaně, ale na úkor vyřazení třetího útoku Hostivaře, který nedokázal reagovat rychlostí a přesností na hru domácích. Ve dvaadvacáté minutě potrestali domácí vyloučení hostů a to šest vteřin po následném vhazování, takže potrestaný hráč ani nestačil zahřát trestnou lavici. Hra pokračovala bez větších šancí na obou stranách až do 27. minuty, kdy se hostující Chramosta pěkně vytočil s míčem zpoza brány a bekhendem našel skulinu ve výstroji domácího gólmana. Hostivař vedla na konci druhé třetiny 2:1. Na týmu Svítkova bylo znát překvapení z průběhu utkání.

Jejich šok ještě vzrostl krátce po začátku třetí části, kdy první útok hostů vstřelil další gól v přesilovce, která pokračovala z konce druhé periody. Domácí byli v tu chvíli horším týmem, a hostující fanoušek musel být přesvědčen, že zápas je hotov. Potom ovšem přišla slabší minuta brankáře Hostivaře, Tomáše Keprta. Nejprve nedokázal zareagovat na slabou střelu, která se kolem jeho stojné nohy prokutálela k pravé tyči. To domácí povzbudilo a zanedlouho bylo vyrovnáno po individuální akci Hemžského. Obrana Hostivaře byla na ručník a důsledkem byla další rychlá akce Svítkova, kdy akcí na jeden dotek vyřadili obranu a nedali Keprtovi v brance hostů žádnou šanci. Svítkov otočil na 4:3. Nebyla to náhoda. Domácí po vyrovnání pocítili úlevu a zaměstnávali obranu a brankáře Hostivaře dalšími rychlými akcemi. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal Šťastný, když krátce po vedoucím gólu domácích dokázal vyrovnat. To domácí na chvilku zchladilo, ale na Hostivaři byla znát únava díky redukované sestavě a nervozita některých mladších hráčů, kteří pod tlakem zápasu dělali chyby. Další katastrofa pro Hostivař přišla ve 40. minutě, kdy dvěma góly rychle po sobě strhli domácí výsledek opět na svou stranu, 6:4. I přes znatelnou únavu ještě Hostivař nesložila zbraně a za další minutu nejaktivnější hráči Hostivaře – Šťastný s Lehnerem dali gólem na 6:5 hostům naději na zvrácení ztraceného zápasu. V posledních vteřinách si Hostivař několikrát vytvořila tlak, ale ne natolik, aby bylo možno odvolat brankáře. Pár vteřin před koncem se ještě hosté poměrně snadno dostali do útočné třetiny, ale unavení hráči již nedokázali jít za míčem a něco vymyslet. Byla to drsná škola dorosteneckého hokejbalu, kdy i přes dobrou produktivitu Hostivař zápas prohrála, protože jako tým nestačila rychlostně a kvalitou po celý zápas.

Redakce

 
 

Dorost se vrátil na hřiště, s Kovem ale padl!

31.5.2020

Dorost vstoupí do letního turnaje utkáním s Kovem!

28.5.2020

Mladší žáci zvládli i další zápas s Berounem! Vítěznou trefu zaznamenal Skála!

26.5.2020

Našim členům: K 25.5. dochází k překlopení ročníků do sezóny 2020/2021!

25.5.2020

Partneři klubu