29.05.2021 Reportáž

Ústí vynulovalo střelce Hostivaře a zvítězilo 3:0!

V další příjemnou slunnou sobotu přijel do nového areálu Hostivaře silný soupeř z Ústí nad Labem, kterému patřila čtvrtá příčka v tabulce. Hostivař se musela obejít bez útočníka Jana Fišera, na straně Severočechů zase chyběl produktivní Soukup.

9.kolo, sobota 29.5.2021

0:3

0:2, 0:1, 0:0

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Černý, Olesz . Vyloučení: 8:8 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: bez diváků . Střely na branku: 21:27 . Průběh utkání: 0:3 .

Luk. Novotný (Štoural) – Davídek, Dušák (C), Fic, Konečný, Kubeš, V. Kučera, Macek, Lub. Novotný – Brož (A), Čejka (A), Hroch, Kalaš, Kucharčík, Lhota, Malina, Potekhin, Urbanec, Vaniš, Vosátka, Zyta

Rechtorik (Landt) – I. Kučera, Poláček (A), J. Sedláček, M. Sedláček, Smolík (A), Strnad, M. Zdvořáček – Bačák, Červinka (C), Giesel, Gottfried, Haas, Magasanik, Michajličenko, Stupka, Tomáš, Vaněk, P. Zdvořáček.

Hned v prvním střídání se ke dvěma pokusům dostali Vaniš s Čejkou, skóre se ale neměnilo. A to ani na druhé straně, po krátkém tlaku hostí. V šesté minutě mohl účet hry otevřít Čejka, Rechtorik ale dva jeho pokusy fantasticky zlikvidoval! Na 2+10 minut byl poté vyloučen hostivařský obránce Kubeš a hosté dostali možnost první přesilovky. Ve velké příležitosti se nejdříve ocitl Magasanik, Lukáš Novotný ale skvěle zasáhl a odolal i dorážkám. Přesilovku aktivně hrající Ústí přesto využilo, když přistrčení Martina Stupky využil Radomír Vaněk a dělovkou Novotného prostřelil. Brankář Hostivaře musel zasahovat i posléze, hra se ale po krátké době přesunula zpět do obranného pásma hostí a byl to Tomáš Lhota, který mohl srovnat, jeho střela ale Rechtorikovu svatyni minula. V rozmezí desáté a jedenácté minuty se hosté dvakrát provinili sekáním a před Hostivaří byla dvojnásobná početní výhoda. Domácím ale chyběla větší střelecká aktivita a trestuhodně tak nebyla využita. V poslední minutě třetiny hostivařští dobře napadali a když se k míčku dostal obránce Konečný, skončila jeho bomba na spojnici Rechtorikovi branky. Nedáš - dostaneš bohužel platilo i tentokrát! Po velké šanci si domácí nepohlídali po pravém křídle zabíhajícího Martina Stupku, který si s Lukášem Novotným dokázal poradit a Ústí tak po první části vedla 2:0!

V první minutě druhého dějství nejdříve zahrozili domácí, hra se ale poté otočila a byl to Novotný, který měl více práce. Tlak hostí zhatil další z trestů, hostivařským se ale v početní výhodě opět nedařilo a snížení nepřinesly ani pokusy Urbance s Vanišem. Na trestnou se pakoval poté i Martin Davídek a ústečtí bleskurychle projevili mnohem větší efektivitu, když Kučerovu střelu dorazil do branky Poláček. Otřesen poté v rohu zůstal po souboji Jiří Vaniš, kterému musel ze hřiště pomoci Dušák. Hra byla poněkud kouskovaná, došlo ale na další vyloučení hostujícího hráče. Ústečtí ale ani tentokrát nedali Hostivaři v přesilovce příliš čuchnout a skóre se neměnilo. Odražený balonek poté nadělal před Tomášem Rechtorikem pořádný rambajz. Marek Brož se nakonec dostal k dorážce, ale našel jen hrudník ústeckého gólmana. V posledních minutách třetiny ústečtí dobývali útočné pásmo Hostivaře, domácí ale doslova a do písmene všemi prostředky bránili modrou čáru. Minutu a půl před koncem ovšem přišlo vyloučení Čejky, do sirény už ale k další změně, i přes pokus ústeckého Kučery, nedošlo!

Na začátku periody mohl ve zbytku přesilovky zvýšit Haas, Lukáš Novotný ale skvěle zasáhl. Hosté byli aktivnější i po skončení Čejkova trestu, na brankáři Hostivaře si ale i tentokrát vylámali zuby. Na druhé straně vyprášil Rechtorikovi vestu Macek, brankář v modrém byl ale pozorný. V pětatřicáté minutě měl obrovskou příležitost Sedláček, ani on ale ruce nad hlavu nezvedal, stejně jako o pár vteřin později Zdvořáček. Hosté byli i nadále v tlaku a Lukáš Novotný se měl co ohánět. V devětatřicáté minutě se poškorpili Davídek s faulujícím Dvořáčkem a byla z toho nefalšovaná bitka, ke které přibyl i trest pro domácí hráčskou lavici. Hrálo se tak každopádně ve stejném počtu hráčů na hrací ploše a hostivařští měli nadále potíže s aktivně napadajícími hráči Elby. Vaněk se poté protáhl po levém křídle a z kruhu zakončil, Novotný byl ale opět úspěšný. Na druhé straně se do šance dostal Marcel Malina, jeho pokus ale zamířil jen nad branku! Na trestnou se pak pakoval opět Kubeš a hosté dostali příležitost k poklidnému dohrání utkání. V přesilovce nejdříve nepřesně střílel Vaněk a po něm to zkoušel i Tomáš, Novotný ale další míček za záda nepropustil. Po skončení trestu se v dobré příležitosti před Rechtorikem zjevil Kucharčík, brankář Elby jej ale podrazil a k zakončení do prázdné klece nedošlo. Ani závěrečná přesilovka ale nebyla pro domácí tým úspěšná a ústečtí si tak došli pro tříbodové vítězství, 3:0!

Martin Davídek ml. (Obránce HBC Hostivař) - Zápas připomínal play off a my jsme bohužel dnes neuspěli, nicméně mělo to náboj, spousty osobních soubojů, přesilovek, osabení a šancí na obou stranách. Nám v zápase dnes nesedlo vůbec nic. Když pomineme nějaká slušně řečeno sporná rozhodnutí sudíc, na které se ovšem nemůžeme vymlouvat, tak nám zlomila vaz nevyužitá přesilovka 5 na 3 a gól na 2:0 dvacet vteřin před koncem, po individuálních chybách. Musíme tenhle zápas hodit za hlavu a soustředit se na zápas s Plzní, ve kterém už půjde o to opravdové play off!

Filip Macek (obránce HBC Hostivař) - Myslím si že jsme nastoupili velmi dobře. Bohužel jsme neproměnili pár šancí. A neproměnili jsme přesilovky. Naopak soupeř dostal přesilovku a tu hned využil. A pak po chybě při střídání jsme dostali gól na 2:0 těsně před koncem 1. Třetiny. Myslím si že to z naší strany bylo velmi dobré utkání bohužel jsme selhali v promenovani šanci a přesilovek. Kdyby jsme dali za stavu 2:0 kontaktní gól, zápas by se mohl vyvíjet jinak. Nic si z toho ale neděláme přeci Ústí je velmi dobrý a hlavně zkušený tým. Teď je před námi zápas s Plzni a máme 2 týdny na doladění všeho podstatného. Jinak stručně jsme dnes podali dobrý výkon, až na koncovku.