HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.05.2024 Reportáž

Junioři v Plzni neuspěli a sezóna pro ně končí!

Tři dny po úvodním čtvrtfinálovém duelu, kdy hostivařští junioři přišli o nadějně rozehrané utkání a podlehli Plzni v prodloužení, se série stěhovala na půdu soupeře.

ČF, sobota 11.5.2024

PLZ

Plzeň

5:1

2:0, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 22:45 Houška (Mikšovský, Ferfecki) .
Rozhodčí: Jonák, Nejedlý . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 96 . Střely na branku: 35:18 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1 .

Kočka (od 6. Růžička) - Beneš, Hrabák, Krejčí, Malý, Matoušek, Remeš, Štulc, Koc, Kopal, Král, Kučera, Němčák, Obr, Pavlíček, Popp, Procházka, Slezák

Drahoš (Soukup) - Dvořák, Höfner, Ilušák, Matějka, Městka, Vodehnal, Zámečník, Bár, Ferfecki, Grepl, Houška, Maali, Malysz, Mikšovský, Prager, Trajer, Vrzák

Hostivař ale absolutně nezachytila úvod utkání a domácích bylo plné hřiště! Do vedení mohli jít už v první minutě, Drahoš byl ale ještě proti. Brankář Pražanů nestačil až na trefu Slezáka v šesté minutě. Mečouni byli i nadále aktivnější a Hostivař tápala. Nakonec inkasovala v prvním dějství ještě jednou a byl to opět Slezák, který zvýšil na 2:0.

Ve druhé části mohla dostat hostivařské do hry dvojnásobná přesilovka. Ta sice využita nebyla, v pokračování početní výhody se ale přeci jen prosadil Radim Houška, který doklepl do branky míček odražený od zadního mantinelu. Domácí v prostředním dějství žádný gól nepřidali, do části závěrečné ale vstupovali přesilovou hrou.

Tu využít nedokázali a stejně si počínali ve zkrácené výhodě i hosté z Prahy. Hostivař poté Mečouny zatlačila a litovat musela především zmařených šancí Ferfeckiho a Trajera, které volali po vyrovnání. V devětatřicáté minutě se ale událo naopak na druhé straně, když Pavlíček vysunul do úniku středem Slezáka a ten přesnou střelou dokončil čistý hattrick. Po více jak dvou minutách se navíc dostal k opakované střele Král a přidal čtvrtý gól Plzně. Snížit poté mohl Vrzák, s jeho šancí si ale Kučera poradil. Poslední slovo tak měl čtvrtfinálový kat Hostivaře, David Slezák, který po vhazování svižnou ranou uklidil míček do klece a dal tak nejen zápasu, ale i celé sérii definitivní podobu.

Hostivař podlehla 1:5, v sérii 0:2 na zápasy.

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!