15.06.2022 Reportáž

To byl obrat! Junioři vstoupili do finálové série vítězně!

K vrcholu sezóny dospěla o víkendu i Extraliga juniorů, v jejímž finále na sebe narazily HBC Plzeň a HBC Hostivař. Sérii odstartovala 2 utkání v hale plzeňských mečounů a skutečně šlo o strhující podívanou, kterou obsazené ochozy vychutnávaly plnými doušky.

FIN, sobota 11.6.2022

PLZ

Plzeň

5:6

4:1, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 9:11 Čejka (Šťastný), 16:03 Čejka (Kucharčík), 20:42 Čejka (Šťastný, Kučera), 23:42 Čejka (Hroch), 31:38 Kucharčík (Grepl), 35:30 Vaniš (Čejka, Kučera) .
Rozhodčí: Musil, Gráca . Vyloučení: 8:10 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 69 . Střely na branku: 35:27

Šlechta (Kočka) - Beneš, Hanuš, Horažďovský, Král, Krejčí, Matoušek, Pavlík, Pecka, Šubrt, Banýr, Deja, Kanta, Kopal, Kristl, Miksan, Pavlíček, Slezák, Smeták, Svoboda, Zíka

Keprt (Paleček) - Fic, Hnyk, Ilušák, Kučera, Petrášek, Svoboda, Vodehnal - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Šťastný, Vaniš, Vrzák, Waltr

V úvodu prvního utkání chtěli hosté z Prahy zaskočit svého soupeře a rychle se dostat do vedení, nicméně prvotní tlak se v branku nepřeměnil. Naopak přišla řada zbytečných nedůsledností v obranné činnosti Hostivařských a domácí najednou zažívali třetinu snů. Třemi velmi podobnými góly v rozmezí pár minut se dostali velmi pohodlně na koně, zatímco hráči z hlavního města stáli na své střídačce jako opaření. Záchvěv naděje vystřelil Čejka, ale třígólové vedení dokázali Plzeňští vrátit okamžitě zpět, když využili další fatální chybu hostující obrany.

Třetina hrůzy donutila trenéry Hostivaře k několika změnám v sestavě ve snaze pokusit se zvrátit nepříznivý výsledek. Hosté se pak již dokázali vyvarovat zbytečných chyb a obraz hry se začal pomalu zlepšovat. Nakonec z toho bylo galapředstavení Jana Čejky. Ten postupně nasázel další tři góly, čímž srovnal zápas a umlčel domácí publikum. Na střídačce hostí bylo rázem živo a toužebně se očekával obrat. Plzeň těmto nadějím učinila ovšem přítrž, když využila jednu z několika přesilových her, a vedení si tak udržela i po druhém dějství.

Hosté si dokázali, že otočit zápas není nemožné a hodlali dotáhnout svou snahu do konce. Třetí třetinu otevřel brankou Kucharčík a nahnal hrůzu všem domácím příznivcům. Plzeň tou dobou již mlela z posledních a Pražané cítili velikou příležitost. Za bujarých oslav z hráčské lavice nakonec k obratu skutečně došlo. Vaniš prostřelil plzeňského gólmana pošesté, a poprvé v zápase tak zajistil svému mužstvu vedení. Zoufalství mečounů se přetavovalo už pouze v různé potyčky a postupně přibývala vyloučení na obou stranách. Rozjetá Hostivař si už výsledek udržet dokázala a po fantastickém otočení skóre získala první finálové vítězství.