HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.03.2024 Reportáž

Starší žáci vysoko porazili Chomutov! Kapitán Havlík s hattrickem!

V sobotu 23.března vyrazili lehce oslabení starší žáci na další ligový zápas do Chomutova. Tentokrát, pro posílení týmové soudržnosti, společně mikrobusem. V Chomutově hráče přivítaly poletující sněhové vločky a také nevyzpytatelný soupeř spoléhající především na hráče ledního hokeje.

15.kolo, sobota 23.3.2024

CHO

Wolves Chomutov

2:10

0:4, 0:4, 2:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 00:34 Trajer (Havlík), 00:52 Bajkai (Otras), 08:15 Havlík, 08:58 Němec, 17:33 Otras, 20:01 Havlík (Trajer), 28:32 Jeřábek (Poláček), 29:04 Poláček (Zimarev), 31:18 Trajer (Vysoký), 38:10 Havlík (Trajer) .
Rozhodčí: Bláha, Bačo . Vyloučení: 5:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 34 . Střely na branku: 14:42 . Průběh utkání: 0:9, 1:9, 1:10, 2:10 .

Sestava domácích

Janata - Bohačík, Fycýková, Hrebinec, Kokšál, Kulhánek, Lorenčíková, Sojčík - Jelínek, Jíra, Kirchner, Klum, Kříž, Losos, Mach, Mitev, Mrnka, Slabyhoud, Švarc

Sestava hostí

Menzel (od 33. Slavík) - Němec, Martinec, Dvořáková, Janičko - Vysoký, Havlík, Trajer, Bajkai, Jeřábek, Otras, Poláček, Zimarev. Kocmánek

Komentář k zápasu

Natěšení hosté na soupeře vlétli jako uragán a po necelé minutě hry vedli 2:0 po rychlých brankách Trajera a Bajkaie. Úvod z kategorie snů, ale hosté se rychle nabytým náskokem nenechali nijak ukolébat a nadále aktivní hrou nepouštěli soupeře do nebezpečných situací a naopak sami byli nadále velmi nebezpeční. Ujaly se ale až v deváté minutě dvě vydařené individuální akce Havlíka a Němce. Speciálně únik Němce po levé straně zakončený přesnou střelou do šibenice patřil k vrcholům zápasu. Stav 4:0 byl už velmi příznivý, nicméně Chomutov je nevyzpytatelný soupeř a hlavní činností trenéra bylo o první pauze mírnit přehnanou euforii.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Těžkopádný soupeř nestíhal pohybem a hostivařští nadále zvyšovali náskok až na 8:0. Postupně se trefili Otras a podruhé v zápase Havlík, než přišla hvězdná půlminuta Jindry Poláčka. Ten nejprve přihrávkou vybídl ke skórování Jeřábka, aby vzápětí sám využil ideální přípravky Denise Zimareva před prázdnou branku.

Ve třetí třetině hostivařští poněkud polevili a trenér měl plné ruce práce udržet v týmu koncentraci nutnou pro klidné dohrání zápasu. Částečně se to podařilo, když se nejprve trefil Trajer. Za stavu 9:0 se dostal ke slovu i soupeř, který využil velkou chybu hostivařských v obraně a zaznamenal čestný úspěch. Otázkou dalších minut bylo, zda padne desítka. To se po několika spálených vyložených šancích povedlo symbolicky kapitánu Havlíkovi, který tak završil hattrick. V poslední minutě domácí ještě jednou snížili, když využili přesilovku při sporném vyloučení Bajkaie.

Hostivař si tedy odvezla z Chomutova jasnou výhru 10:2 a těší se na další zápas, ve kterém, v sobotu 6. dubna přivítá pražského rivala z Lužin, Kert Park.

Ohlasy po utkání

Borek Coufal (trenér): Klidný a jednoznačný zápas. Byli jsme po celý zápas jasně lepší a to především v pohybu, ve kterém jsme domácí jasně předčili. I přes jasný výsledek nejsem úplně spokojený s hrou, kdy jsme se až příliš často uchylovali k individuálním akcím, což je hra, se kterou u silnějších týmů narazíme. Na tom budeme v trénincích nadále pracovat. Musím také poděkovat čtyřem věrným fanouškům, kteří nás dorazili do Chomutova podpořit.

Redakce

 
 

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

Partneři klubu