23.04.2016 Reportáž

Starší žáci slaví výhru! Doma vynulovali Kladno!

Hostivař nastoupila i do domácího zápasu s Kladnem bez trojice marodů. Stále chyběli indisponovaní Srp, Fic a Sedláček. Do Koma Areny přijel ale velice oslabený i soupeř a hostivařští tak zvítězili přesvědčivě, 7:0.

19.kolo, sobota 23.4.2016

7:0

3:0, 2:0, 2:0

KLA

Kladno

Branky a nahrávky: 2:38 Kolář (Kořínek), 9:35 Vosátka (Čejka), 13:07 Waltr, 15:22 Vosátka (Čejka), 17:21 Sousedík, 36:12 Vosátka Čejka). 40:32 Kolář (Čejka) .
Rozhodčí: . Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 41:17 . Průběh utkání: 7:0 .

Dostál (od 20.min. Skalický) - Vaniš, Jirsák, Kolář, Kucharčík, Zíma, Kořínek – Bůžek, Čejka, Vosátka, Mašek, Mareš, Kápička, Waltr, Sousedík, Štika

Černý, Beran – Rychlý, Říha, Frühauf, Stříbrný – Paták, Maurer, Mertl, Doubrava, Lejsek, Řešátko, Lacina

První třetina začala opatrně, oba týmy se snažily neudělat chybu. Na první gól čekali fanoušci do času 2:38, kdy Kolář napřáhl od červené čáry a prostřelil hostujícího brankáře. V šesté minutě zahrozilo i Kladno, ale jejich šanci zlikvidoval gólman Dostál. Dostál musel předvést další zákrok i v osmé minutě a i tentokrát byl úspěšný. Hostivař dala druhý gól v polovině desáté minuty, když míček do branky dorazil kapitán Vosátka. Hosté poté vyvinuli větší tlak, ale gól z toho nebyl. První třetinu tak gólově ukončil v čase 13:07 David Waltr, který se prosadil ve skrumáži před brankou. Po první třetině tak Hostivař vedla 3:0.

Ve druhé třetině padly dva góly. Ten první už po dvaadvaceti sekundách druhé třetiny, kdy se k míčku dostal Čejka, našel kapitána Vosátku a jeho střela se od ramene kladenského brankáře odrazila do branky. V čase 17:21 využila Hostivař přesilovku. Kladenský hráč trefil zprvu Sousedíka do stehna, hostivařský hráč si ale míček posléze zpracoval a jeho střela se zastavila až v síti. Ve dvacáté minutě vystřídal trenér Vaniš brankáře a do branky se tak dostal Marek Skalický. Poté hrálo Kladno přesilovku, ale nevyužilo ji. Ve 23.minutě zazvonila za Skalickým dokonce tyč. Hostivař mohla svůj náskok vzápětí navýšit, kdy Waltr mířil do horní části branky, ale přestřelil. V závěru druhé části se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách, když byl vyloučen Kápička za sekání a Stříbrný za hrubost. Po dvou třetinách Hostivař vedla 5:0.

V úvodu poslední třetiny měli domácí šanci na navýšení skóre, ale kladenský brankář svůj tým podržel. V čase 36:12 se prosadil kapitán Vosátka a završil hattrick, když si zpracoval míček a forhandem prostřelil brankáře hostí. V osmatřicáté minutě byl vyloučen Vaniš za faul loktem. Kladno začalo přesilovku aktivně a před brankářem Skalickým vznikl velký závar. Hostivař ale oslabení ubránila. Skóre zápasu uzavřel necelých pět minut před koncem obránce Kolář, který si seběhl mezi kruhy, kde ho našel Čejka a poslal míček posedmé do kladenské brány. V závěru zápasu hrála Hostivař přesilovku, ale nevyužila ji. Domácí tým zvítězil 7:0.

Jiří Vaniš (trenér týmu) : "S výkonem mužstva jsem velmi nespokojen. Soupeř dneska nebyl v plném složení. K zápasu jsme přistoupili příliš laxně. S výkonem ani s výsledkem dnes spokojen nejsem.

Josef Vosátka (útočník): "Utkání se mi nelíbilo, dali jsme sice hodně gólů, ale bylo to takový utahaný ta hra. Musíme to do příště zlepšit."

Marek Skalický (brankář): Já jsem rád, že jsem si zachytal, ale hráli jsme dneska fakt špatně."

Matěj Sousedík

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!

14.4.2024

A tým proti Hradci Králové opět vítězný! V předposledním utkání základní části si zastřílel!