15.05.2023 Reportáž

Starší žáci přehráli Kert Park, Havlík mířil přesně dvakrát!

Starší žáci HBC Hostivař narazili potřetí v sezóně na svého tradičního rivala, tým Kert Park Praha. Oba týmy do zápasu nastupovaly s několika absencemi na soupisce a tak bylo zajímavé sledovat, jak se s tímto faktem který tým popasuje.

N3, sobota 13.5.2023

KER

Kert Park Praha

2:5

2:1, 0:2, 0:2

Branky a nahrávky: 10:27 Hrodek (Otras, Hradil), 17:36 Havlík (Skála), 19:56 Skála (Hradil, Michek), 36:14 Režnárek (Michek, Skála), 42:41 Havlík (Hradil, Otras)
Rozhodčí: Fingerhut, Mihálová Vyloučení: 2:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 50 Střely na branku: 22:37

Horský (Arnold J.) - Arnold D., Dorňák, Drnec, Horák, Nalezený, Větrák - Adam, Bilý, Dvorský, Špák

Kotík (Exner) - Bajkai, Havlík, Hradil, Hrodek, Michek, Otras, Skála, Vysoký - Klein, Martinec, Neměc, Režnárek

Od prvních vteřin zápasu bylo jasné, že hráči Kert Parku se nijak zvláště nikam nepohrnou. Trpělivě vyčkávali, bránili střední pásmo a rezignovali na jakoukoli postupnou rozehrávku. O to více spoléhali na rychlé protiútoky po dlouhých přihrávkách vzduchem. Hostivařští sice měli územní převahu a vytvářeli si i střelecké příležitosti, nicméně nebezpečnější byli domácí. Kotík v brance Hostivaře musel několikrát čelit samostatnému nájezdu soupeře a jelikož hostivařští působili nepoučitelným dojmem, z dalšího rychlého protiútoku se již domácí radovali. Jejich radost netrvala ale dlouho. Pohotový Hrodek dotlačil míček do branky Kertu po akci Otrase s Hradilem a bylo srovnáno. Neuběhla ale ani minuta a z téměř totožné akce domácí opět skórovali. Na hostujícího trénera šly mdloby.

Druhou třetinu začali hostivařští jako vyměnění. Zrychlili svůj pohyb, přidali na důrazu a okének v jejich obraně znatelně ubylo. Ve svém útočném pásmu si několikrát otevřeli doslova střelnici a domácí se často bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Z velkého tlaku také Hostivař vytěžila dvě branky. Nejprve se pěkně od mantinelu protáhl Havlík a střelou švihem rozvlnil síť, následně šikovně zakombinoval v rohu první hostivařský útok a na konci akce Hradila s Michkem stál Skála. Ani za nepříznivého stavu se domácí neodhodlali k větší útočné aktivitě. Nicméně další šance hostivařských zůstaly nevyužity a i díky několika vyloučením na obou stranách se skóre rozháraného konce druhé třetiny neměnilo.

Třetí třetina svým průběhem, zejména v úvodních minutách, připomínala tu první. Hostivařští se tlačili do útoku a i přes neustálé upozorňování od jejich trenéra, bohorovně nechávali prostor za svými zády na útočné výpady Kertu. V této fázi zápasu si několik důležitých zákroků připsal hostivařský brankář Kotík a zejména díky němu mohli hosté zhruba devět minut před koncem zvýšit na rozdíl dvou branek. Kombinaci Skály s Michkem zúročil pěkným seběhnutím a střelou kapitán Hostivaře Režnárek a více či méně definitivně zlomil odpor domácích. Ti se sice několikrát pokusili o útočné akce, ale pozorně hrající hosté již nechtěli připustit žádné drama. Naopak, do rychlého protiútoku se dostal Havlík, v samostatném úniku se nemýlil a upravil výsledek na konečných 5-2 z pohledu Hostivaře.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Soupeř z nás měl podle mého až přílišný respekt, nicméně hrál velmi účelně a chytře. To nám v některých pasážích utkání dělalo problémy. Důležité bylo, že jsme vždy našli odpověď, v těžkých chvílích nás podržel brankář a nakonec jsme zaslouženě rozhodli. Nesmíme ale usínat na vavřínech, za dva týdny hrajeme další těžký zápas s Kladnem a pak další a další...

Junioři ztratili dobře rozehraný zápas s Plzní v samotném závěru!

25.4.2024

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!