HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
15.05.2023 Reportáž

Starší žáci přehráli Kert Park, Havlík mířil přesně dvakrát!

Starší žáci HBC Hostivař narazili potřetí v sezóně na svého tradičního rivala, tým Kert Park Praha. Oba týmy do zápasu nastupovaly s několika absencemi na soupisce a tak bylo zajímavé sledovat, jak se s tímto faktem který tým popasuje.

N3, sobota 13.5.2023

KER

Kert Park Praha

2:5

2:1, 0:2, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:27 Hrodek (Otras, Hradil), 17:36 Havlík (Skála), 19:56 Skála (Hradil, Michek), 36:14 Režnárek (Michek, Skála), 42:41 Havlík (Hradil, Otras)
Rozhodčí: Fingerhut, Mihálová Vyloučení: 2:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 50 Střely na branku: 22:37

Sestava domácích

Horský (Arnold J.) - Arnold D., Dorňák, Drnec, Horák, Nalezený, Větrák - Adam, Bilý, Dvorský, Špák

Sestava hostí

Kotík (Exner) - Bajkai, Havlík, Hradil, Hrodek, Michek, Otras, Skála, Vysoký - Klein, Martinec, Neměc, Režnárek

Komentář k zápasu

Od prvních vteřin zápasu bylo jasné, že hráči Kert Parku se nijak zvláště nikam nepohrnou. Trpělivě vyčkávali, bránili střední pásmo a rezignovali na jakoukoli postupnou rozehrávku. O to více spoléhali na rychlé protiútoky po dlouhých přihrávkách vzduchem. Hostivařští sice měli územní převahu a vytvářeli si i střelecké příležitosti, nicméně nebezpečnější byli domácí. Kotík v brance Hostivaře musel několikrát čelit samostatnému nájezdu soupeře a jelikož hostivařští působili nepoučitelným dojmem, z dalšího rychlého protiútoku se již domácí radovali. Jejich radost netrvala ale dlouho. Pohotový Hrodek dotlačil míček do branky Kertu po akci Otrase s Hradilem a bylo srovnáno. Neuběhla ale ani minuta a z téměř totožné akce domácí opět skórovali. Na hostujícího trénera šly mdloby.

Druhou třetinu začali hostivařští jako vyměnění. Zrychlili svůj pohyb, přidali na důrazu a okének v jejich obraně znatelně ubylo. Ve svém útočném pásmu si několikrát otevřeli doslova střelnici a domácí se často bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Z velkého tlaku také Hostivař vytěžila dvě branky. Nejprve se pěkně od mantinelu protáhl Havlík a střelou švihem rozvlnil síť, následně šikovně zakombinoval v rohu první hostivařský útok a na konci akce Hradila s Michkem stál Skála. Ani za nepříznivého stavu se domácí neodhodlali k větší útočné aktivitě. Nicméně další šance hostivařských zůstaly nevyužity a i díky několika vyloučením na obou stranách se skóre rozháraného konce druhé třetiny neměnilo.

Třetí třetina svým průběhem, zejména v úvodních minutách, připomínala tu první. Hostivařští se tlačili do útoku a i přes neustálé upozorňování od jejich trenéra, bohorovně nechávali prostor za svými zády na útočné výpady Kertu. V této fázi zápasu si několik důležitých zákroků připsal hostivařský brankář Kotík a zejména díky němu mohli hosté zhruba devět minut před koncem zvýšit na rozdíl dvou branek. Kombinaci Skály s Michkem zúročil pěkným seběhnutím a střelou kapitán Hostivaře Režnárek a více či méně definitivně zlomil odpor domácích. Ti se sice několikrát pokusili o útočné akce, ale pozorně hrající hosté již nechtěli připustit žádné drama. Naopak, do rychlého protiútoku se dostal Havlík, v samostatném úniku se nemýlil a upravil výsledek na konečných 5-2 z pohledu Hostivaře.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Soupeř z nás měl podle mého až přílišný respekt, nicméně hrál velmi účelně a chytře. To nám v některých pasážích utkání dělalo problémy. Důležité bylo, že jsme vždy našli odpověď, v těžkých chvílích nás podržel brankář a nakonec jsme zaslouženě rozhodli. Nesmíme ale usínat na vavřínech, za dva týdny hrajeme další těžký zápas s Kladnem a pak další a další...

 
 

Starší žáci obhájili regionové prvenství a postupují přímo na finálový turnaj!

27.5.2023

B tým si po roce opět zahraje finále! Rakovník doma porazil v nejkratším možném čase!

26.5.2023

Junioři klíčový duel s Ústím nad Labem nezvládli a sezóna jim končí!

23.5.2023

Mikropřípravka si zahrála na dalším turnaji! V Novém Strašecí se dočkala první výhry!

22.5.2023

Partneři klubu