20.10.2019 Reportáž

Starší žáci nastříleli Bubákům půltucet! Drahoš s nulou!

Na starší žáky čekal v uplynulém víkendu výjezd do Nového Strašecí, kde je čekal prozatímní soused v tabulce. Areál Kocourek byl už při příjezdu hostivařských zalit sluncem, které během přípravné hodiny vysušilo i po ránu vlhký plast. Oběma týmům tedy nic nebránilo k plnému nasazení a boji o každý metr hřiště...

6.kolo, sobota 19.10.2019

NOV

Nové Strašecí

0:6

0:1, 0:2, 0:3

Branky a nahrávky: 6:03 Hnyk, 19:46 Hnyk (Lehner, Prager), 23:50 Lehner (Zámečník), 40:29 Endyš (Jirát), 41:17 Prager (Lehner), 44:56 Prager (Lehner) .
Rozhodčí: Jeřábek, Tománek . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 50 . Střely na branku: 28:34 . Průběh utkání: 0:6 .

Jakoubek - Běloušek, Horáček, Itner, Kníže, Kučera, Němec, Podráský, Slabý, Bárta, Křeček, Svoboda

Drahoš (Knotek) - Dvořák, M.Mikšovský, Spurný, Höfner, Zámečník - Maali, Stoulil, Smetana, Hnyk, Lehner, Prager, Jirát, Halíř, Endyš

Dle očekávání se od samotného úvodu hrála vyrovnaná partie, s menší územní převahou hostující Hostivaře, která se v sedmé minutě dostala do vedení zásluhou Hnyka. V závěru první části dostali hostivařští i možnost první početní výhody, skóre se ale neměnilo.

K dalšímu gólu se hosté propracovali až ve dvacáté minutě, když si míček u modré čáry ukázkově vyměnil Lehner s Pragerem a na konci jejich akce byl opět Matěj Hnyk, který míček zasunul za bezmocného Jakoubka. Úspěšnou pak byla i další přesilová hra Hostivaře, kterou přetavil ve třetí úspěšnou trefu Petr Lehner.

Tříbrankové vedení dávalo hráčům z Prahy velkou naději na výhru, nutno ale podotknout, že i domácí měli své šance! Ty ale pohotově kontroloval dobře chytající Marek Drahoš, který stejně jako jeho kolega na druhé straně, mohl v utkání hned třikrát děkovat i konstrukci své svatyně. Právě ve třetí části měli Bubáci nejvíce střeleckých pokusů, mezi střelce se ale dále zapisovali pouze Pražané. V jednačtyřicáté minutě vysunul Jirát drobným lobem do úniku Sebastiana Endyše a rychlonohý křídelník se nemýlil, 4:0! Závěr patřil ještě úspěšnému tlaku druhého útoku, na jehož konci byl pokaždé pohotový Jonáš Prager, který míček usměrnil do branky.

Hostivař tak zvítězila v Novém Strašecí 6:0 a připsala si další tři body do ligové tabulky!

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Relativně vyrovnaný zápas, kde jsme ale byli o poznání efektivnější v koncovce a zaslouženě zvítězili. Podržel nás brankář, působili jsme ale i o něco lépe organizovaněji a bylo znát, že soupeř hraje na menší počet hráčů než náš tým. V týdnu bychom ještě rádi dohráli odložené utkání s Kovem a pak nás čeká týdenní pauza, která se doufám na týmu výrazně neprojeví.