13.11.2023 Reportáž

Starší žáci dominovali na Kladně! Zvítězili 8:1!

Zaváhání z minulého týdne vyrazili starší žáci HBC Hostivař napravit do svatostánku svých odvěkých rivalů na Kladno. Kladenští Rysi ještě v soutěži neztratili ani bod a tak se dala čekat tuhá bitva.

10.kolo, sobota 11.11.2023

KLA

Kladno

1:8

0:3, 1:3, 0:2

Branky a nahrávky: 03:14 Havlík (Trajer), 05:48 Martinec (Havlík), 07:35 Bajkai (Vaniš), 19:36 Havlík (Martinec), 19:42 Trajer (Bajkai), 28:04 Otras (Jeřábek, Janičko), 39:26 Havlík (Otras), 44:13 Trajer (Bajkai, Coufal) .
Rozhodčí: Holeček, Zaťko . Vyloučení: 4:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 49 . Střely na branku: 20:31 . Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:8 .

Holubovský (od 20. Patera) - Mašek, Podhorský, Honke, Jozífek, Kučera, Petrášek, Tomášek - Lovětínský, Paták, Drechsler, Hejkal, Holý, Lokvenc, Mařík, Navrátil, Nývlt, Pulec, Říha, Vlasák

Menzel (od 40. Slavík) - Martinec, Němec, Janičko, Vaniš, De.Zimarev - Jeřábek, Havlík, Otras, Bajkai, Coufal, Trajer, Kocmánek, Vysoký, Poláček, Da.Zimarev

Na mokré ploše kladenského stadionu bylo hostivařských od začátku plno a domácí jen s obtížemi reagovali na tempo, které pražané nastavili. Než se vzpamatovali, po necelých osmi minutách prohrávali 3-0 a kladenský trenér bral time-out. První branku Hostivaře vstřelil, po delším tlaku v útočné třetině, Havlík po přiklepnutí Trajera. Druhou branku přidal přesnou střelou Martinec, kterého vysunul přesnou přihrávku Havlík a úvod snů pro Hostivař završil Bajkai, který z první zakončoval ukázkovou souhru s Vanišem. Hostivařští pokračovali ve velmi dobrém výkonu, nicméně další šance zůstaly nevyužité a skóre se do konce třetiny už neměnilo.

Začátek druhé třetiny výraznou změnu v dění na hřišti nepřinesl, jen na góly se čekalo o něco déle. Když už na ně ale došlo, bylo to rovnou dvakrát během pár vteřin. Nejprve si Havlík vzal ve středním pásmu balónek od Martince, udělal pár rychlých kroků a bombou švihem vymetl prostor pod břevnem kladenské branky tak, že i videorozhodčí by měl problémy. Branka byla uznána, zahrávala se bule na prostředku a agilní Trajer na nic nečekal. Bajkai mu prostrčil balónek dopředu, hostivařský útočník se prohnal obranou Rysů a ukázkovým blafákem vyhnal domácího brankáře na střídačku. Domácí s ojedinělého útoku sice čestně skórovali, nicméně hosté z Prahy drželi vysoký herní standard a otěže zápasu pevně v rukách. Svoji herní převahu dokumentovali šestou brankou, kdy šel balónek ukázkově přes hole všech hráčů na ploše a zastavil se až v brance domácích po střele Otrase.

Třetí třetina přinesla uvolněný, nicméně stále soustředěný výkon hostivařských a marnou snahu o změnu ze strany kladenských. Několik pokusů Kladna vyřešil s přehledem chytají Menzel v brance Hostivaře, jinak se musel spíše činit brankář kladenského mužstva. Zpestřením závěrečné části byla potyčka ve středovém kruhu, kterou po ukázkovém "take down" ovládl hostivařský hráč a podtrhl tak hostivařskou dominanci v utkání. V závěru ještě zkompletoval hattrick Havlík a svoji druhou branku v utkání přidal také Trajer, po dobrém napadání Coufala s Bajkaiem.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího svítilo na tabuli skóre 8-1 ve prospěch HBC Hostivař a hráči se mohli radovat společně se svými fanoušky, kteří dorazili v hojném počtu a celému zápasu vytvářeli skvělou kulisu.

Jakub Kotek (HBC Kladno): Na zápas s Hostivaří jsme se těšili jako na zápas podzimu, který prověří naše kvality. Bohužel po sedmi zápasech, kdy jsme vyhráli bez větších problémů, tak jsme si asi mysleli, že to půjde stejně i dnes. Opak byl pravdou. Hosté měli od začátku výborný pohyb a my jsme vůbec nestíhali. Během chvíle to bylo 0:3 a po zbytek zápasu jsme se z toho už nedokázali vzpamatovat. Hostivař byla po celý zápas jasně lepší a naprosto zaslouženě si došla pro výhru. Pro nás je to poučení. Škoda, že takto těžkých zápasů máme jen pár za rok.

Borek Coufal (HBC Hostivař): Od kluků to dnes byl výborný zápas ve všech směrech a není moc, co bychom jim mohli vytknout. Nenechali se nalomit nešťastnou týden starou prohrou z Ústí a předvedli ještě lepší výkon než před týdnem. Zářijovou prohru jsme tak soupeři vrátili i s úroky. Musím také poděkovat fantastickým divákům z řad rodičů. Byli naším 18.hráčem a i na tomto poli jsme dnes Kladno přejeli.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!