HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.11.2019 Reportáž

Skalický vynuloval Autosklo, junioři přivezli z Pardubic výhru!

Čtyřiadvacet hodin po utkání v Hradci, o pár kilometrů dál, se hostivařská družina postavila k dalšímu těžkému utkání. Tentokrát na ně čekalo domácí Autosklo Pardubice. Hostivařští dorazili k utkání s několika změnami v sestavě a s viditelným odhodláním vydolovat další extraligové body z tradičně horké půdy soupeře z Pardubic.

9.kolo, neděle 3.11.2019

PCE

Pardubice

0:2

0:0, 0:2, 0:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 15:13 Kucharčík (D.Vaniš), 24:12 Mazura (Svoboda) .
Rozhodčí: Liška, Válek . Vyloučení: 11:9 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 85 . Střely na branku: 29:15 . Průběh utkání: 0:2 .

Sestava domácích

Bitnar (Kuryviál) - Tajovský, Kamaryt, Svoboda, Deml, Kopřiva, Hruška, Školoudík, Kouba, Janeček, Geisler, Licek, Mach, Hálek, ?, Moravec

Sestava hostí

Skalický (Paleček) - Vaniš, Sedláček, Kučera, Svoboda, Zíma - Bůžek, Kucharčík, Zyta, Mazura, Srp, Vosátka, Mašek, Hroch, Mareš, Sousedík

Komentář k zápasu

Od prvních vteřin se hrál velmi rychlý a důrazný hokejbal. Možná trochu překvapivě měli více ze hry pražané, kteří hráli velice pozorně v obraně, rychle přistupovali k hráčům soupeře a z takto získaných situací dokázali několikrát zaměstnat domácího brankáře. Pardubičtí se nedokázali proti aktivně hrajícím hostům výrazněji prosadit a jejich ojedinělé pokusy z větší vzdálenosti dokázal pochytat pozorný Skalický. První třetina i přes svoje vysoké tempo a několik šancí, zejména na straně Hostivaře, nakonec branku nepřinesla.

Oproti tomu z druhé třetiny uběhlo teprve pár vteřin a už se měnilo skóre. Bůžek zatáhl míček do třetiny domácích, s trochou štěstí ho předal Kucharčíkovi, ten si ještě vylepšil střeleckou pozici a svojí obávanou střelou zápěstím nedal domácímu gólmanovi šanci. Pro domácí to byla ledová sprcha, zatímco hostům narostla křídla. Svým důrazem a výborným pohybem nenechávali domácím možnost pro založení protiútoků a sami se naopak tlačili do dobrých příležitostí. V jedné z nich nastřelil Vosátka břevno, ostatní pochytal domácí brankář. na hokejky domácích hráčů se čím dál více vkrádala frustrace a nervozita, podobný průběh utkání asi nikdo z nich moc neočekával. Stejně tak asi nikdo neočekával, že druhý gól padne téměř z poloviny hřiště. V závěru nepříliš povedené přesilovky hostivařských posunul na polovině hřiště Svoboda míček na Mazuru, který ho lehkým švihem nahodil na branku Pardubic. K překvapení všech však míček zastavila až síť za zády domácího brankáře. Skóre už se do konce druhé třetiny neměnilo a všichni diváci se už těšili na závěrečné dějství, které slibovalo dramatické vyvrcholení.

Hráči Pardubic se rozhodně nechtěli smířit s průběžným stavem. Zjednodušili hru a zvýšeným pohybem a důrazem tlačili mužstvo z Prahy do defenzivy. Šancí na straně domácích začalo přibývat, míček několikrát poskakoval v brankovišti a obrana, v čele s výborným Skalickým, jen s vypětím všech sil odolávala. Hosté se v těchto fázích dostávali k delšímu držení míčku jen sporadicky, ale obrovskou bojovností drželi stále náskok dvou branek.

Zřejmě k rozhodujícímu okamžiku této fáze utkání došlo necelých pět minut před koncem utkání. Při jedné ze skrumáží před hostivařskou brankou se strhla hromadná bitka. Jejím výsledkem byl nejen zkrvavený a zlomený nos hostivařského kapitána, Davida Srpa, ale zejména několik vyšších trestů. Zápas byl na několik minut přerušen a rozhodčí rozhodovali o přidělení trestů. Verdikt byl nakonec zcela jednoznačný a zajistil hostům z Prahy pětiminutovou přesilovku pět na čtyři. Do konce v té chvíli zbývalo zhruba čtyři a půl minuty. Domácí se sice ještě snažili i v oslabení s vývojem zápasu něco udělat, hostivařští si však cenné vítězství již zkušeně pohlídali a naopak, ještě navýšit ho mohl Mašek, ale v samostatném nájezdu svoji šanci neproměnil. Východočeský dvojboj tak Hostivař zakončila vítězně a s písní na rtech se nedělním večerem vracela zpět do Prahy.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (HBC Hostivař) - Nesmírně těžké utkání proti výbornému soupeři. Oproti včerejšímu utkání v Hradci jsme podali o poznání disciplinovanější výkon podpořený výborným výkonem brankáře. Včera jsme si přijeli zahrát, dnes, oproti tomu, vyhrát.

Redakce

 
 

Rezerva Hostivaře prošla přes Pardubice do druhého kola Českého poháru!

29.9.2020

Junioři: Sousedík velel hattrickem k vítězství nad Rakovníkem!

26.9.2020

Áčko ml. žáků nestačilo na SK Rebel! V Čimicích vyfasovalo půltucet!

24.9.2020

B tým mladších žáků vstoupil do soutěže porážkou s Kert Parkem!

23.9.2020

Partneři klubu