08.05.2022 Reportáž

Starší žáci rozhodli o vítězství nad Rebely v prostředním dějství!

Hned po týdnu přivítali hostivařští starší žáci v odvetě tým Rebelů! Ti se v utkání brzy ujali dvoubrankového vedení a Hostivař se tak dostala do úzkých. Ještě v desáté minutě ale pohotově vystřelil Nestrojil a snížil.

18.kolo, sobota 7.5.2022

7:5

1:2, 4:0, 2:3

REB

Rebel Praha

Branky a nahrávky: 9:46 Nestrojil (Svoboda), 20:11 Hradil (Michek), 20:24 Votava (Hradil, Režnárek), 21:36 Bár (Michek), 28:53 Nestrojil (Bár, Švec), 30:51 Michek (Hradil, Votava), 39:42 Michek (Hradil) .
Rozhodčí: Vosmik, Kavalír . Vyloučení: 2:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 35 . Střely na branku: 45:27

Soukup (od 25.Exner) - Švec, Městka, Režnárek, Votava, Klein, Hrodek - Bár, Nestrojil, Svoboda, Skála, Hradil, Michek, Langer, Zábrodský, Absolon

Slavík - Choc, Kaňka, Malý, Maxima, Váša, Adam, Baloun, Brůža, Dědková, Grof, Kalaš, Koch, Matějková, Ryboš, Trajer

Hostivař se nastartovala k obratu v úvodu prostředního dějství při hře 4 na 4, k vyrovnání dospěla ale až v jednadvacáté minutě, kdy přesně zamířil Hradil. Jeho spoluhráč z lajny, obránce Adam Votava, pak měl prsty v další trefě, která znamenala obrat! Domácí tým v té době předváděl svou nejlepší pasáž utkání a zhruba po minutě přidal čtvrtý gól z hole Jakuba Bára. V závěru třetiny navíc přidal pátý zásah Nestrojil a hostivařští vedli o tři góly.

O tom, že ale zbytek utkání nebude jednoduchý, se mluvilo už o přestávce v šatně! Michek sice ve vlastním oslabení po souhře s Hradilem zvýšil na 6:2, chyb na domácí straně ale přibývalo a Grof opět snížil. Ve čtyřicáté minutě navíc zadělal na malé drama čtvrtým gólem Rebelů Brůža, s odpovědí ale opět přispěchal produktivní druhý útok a byl to znovu Hradil, který nabíjel v přečíslení Michkovi, jenž přesnou střelou vymetl všechny pavouky ze Slavíkovi svatyně. Brůža sice bleskurychle znovu snížil, závěr už si ale domácí tým zkušeně pohlídal a ačkoliv v utkání nakupil řadu chyb zvláště v obranných řadách, získal tři body po výhře 7:5!

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - V utkání jsme se dopouštěli hromady chyb v defenzivě a soupeři tak dopřávali dostatek slibných šancí. Každopádně ani za stavu 0:2 jsme si nepřipouštěli ztrátu bodů, což je třeba ocenit. Rozhodla povedená pasáž ve druhé třetině, kde nás nastartovala hra ve čtyřech hráčích na obou stranách.

A týmu o víkendu odstartuje Extraligové Play-off! Ve čtvrtfinále narazí na houževnatou Karvinou!