03.10.2022 Reportáž

Mladší žáci přetlačili Ústí! Rozhodl Kvasnička!

V neděli 2.10. vyrazili mladší žáci na nejdelší výjezd podzimní sezóny do Chomutova na další turnaj regionálního přeboru. Prvním soupeřem jim byl tým Elba DDM Ústí nad Labem.

RE2, neděle 2.10.2022

UNL

Ústí n. Labem

6:7

2:4, 0:2, 4:1

Branky a nahrávky: 00:58 Kvasnička (Coufal), 08:13 Kocmánek (Coufal), 08:48 Svoboda (Mellen), 09:25 Mellen (Svoboda), 12:21 Jeřábek (Mellen), 14:26 Kvasnička (Coufal), 28:00 Kvasnička .
Rozhodčí: Homolka, Šafařík . Vyloučení: 1:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 24:47 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 6:6, 6:7 .

Mar.Borůvka - Bischoffiová, Boreš, Mat.Borůvka, Chochel, Houdek, Imrišek, Malý, Šimic, Šum, Trnka, Watzik

Slavík - Dušek, Dvořáková, Janičko, Da.Zimarev, De.Zimarev - Kvasnička, Coufal, Kocmánek, Jeřábek, Mellen, Svoboda, Kolář, Dlouhý, Veselý

Jak je u mladších žáků v této sezóně dobrým zvykem, poprvé udeřili hned z prvního střídání gólem Kvasničky. Že se ale nebude jednat o žádný jednoduchý zápas, potvrdil soupeř vyrovnáním o cca 3 minuty později. Po zbytek první části hry si Hostivař udržovala herní převahu, kterou zúročila třemi dalšími góly. Postupně se trefili Kocmánek, Svoboda a Mellen. Na úplném konci třetiny se hostivařským nepodařilo pokrýt hráče po buly v obranném pásmu a soupeř se připomněl snížením na 4:2 z pohledu Hostivaře.

Ve druhé části hry si Hostivař udržovala převahu s občasnými nebezpečnými výpady soupeře. Po gólech Jeřábka a Kvasničky svítilo po dvou třetinách na ukazateli příznivé skóre 6:2.

Pokud by si však kdokoliv myslel, že je zápas rozhodnutý, velmi by se mýlil. Na začátku třetiny soupeř využil přesilovku při vyloučení Dlouhého. Po tomto gólu následovala čtyřminutovka hrůzy v podání hostivařských. Ti působili jako omráčení, nedokázali pokrývat hráče soupeře, který dokázal třemi dalšími góly rychle vyrovnat a rázem bylo ze zápasu drama. Trenérům se však podařilo hráče uklidnit, probudili se také diváci a hra se opět změnila do podoby prvních dvou třetin. Po několika slibných šancích nakonec dvě minuty před koncem dokonal svůj hattrick Kvasnička a rozhodl tak o těsném vítězství Hostivařských v poměru 7:6. Těsný náskok už se podařilo do konce zápasu zkušeně pohlídat.

Trochu frustrující, když hráče opakovaně upozorňujeme na konkrétní situaci, z které je soupeř nebezpečný a jak ji mají bránit. Odměnou nám pak jsou góly v naší síti z přesně takové situace. Laxností v obsazování hráčů jsme úplně zbytečně posadili soupeře na koně a museli se o výsledek strachovat do poslední chvíle.