29.11.2022 Reportáž

Mladší žáci porazili Kladno! Slavík s první nulou!

V neděli 27.11. odehráli mladší žáci poslední turnaj podzimní části regionálního přeboru na Kladně. Po odhlášení Ústí nad Labem se utkali dvakrát s domácím Kladnem. Tedy se soupeřem, který nás ani ne dva týdny zpět dokázal dvakrát těsně porazit na kvalifikačním turnaji na Palmovce. Současně byla ve hře také neporazitelnost v podzimní části přeboru.

RE6, neděle 27.11.2022

KLA

Kladno

0:4

0:2, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 05:22 Mellen, 09:27 Svoboda, 13:00 Mellen (Jeřábek), 26:59 Kvasnička .
Rozhodčí: Holeček, Fingerhut . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 62 . Střely na branku: 11:19 . Průběh utkání: 0:4 .

Holubovský - Podhorský, Ma.Pokorný, Jozífek, Kraus, Kučera, Petrášek - Hejkal, Lovětínský, Mi.Pokorný, Bukovicová, Černý, Houska, Máša, Novák, Nývlt, Rychtář, Sivek, Vácha

Slavík - Janšta, Da.Zimarev, Janičko, Dvořáková, Kašpar, De.Zimarev, Veselý - Kvasnička, Coufal, Kocmánek, Jeřábek, Mellen, Svoboda, Kolář, Dlouhý, Dušek, Laštovičková

Zápas začal opatrně z obou stran, nicméně více ze hry měla od začátku Hostivař. V šesté minutě se po povedené individuální akci ocitl ve vyložené šanci Mellen a nekompromisně proměnil. Ještě do první přestávky bylo veseleji, když se dorážkou prosadil Svoboda.

Ani s dvougólovým náskokem v zádech Hostivař nepolevila a nadále ohrožovala branku Kladna. Ve třinácté minutě Mellen krásnou střelou z mezikruží vymetl všechny pavouky z horního rohu kladenské branky a bylo to už 3:0. Od tohoto stavu začali hostivařští bojovat s produktivitou, kdy na jejich hráče několikrát zívala prázdná branka, či se ocitli tváří v tvář kladenskému brankáři, ale skóre se dloho neměnilo. Ujala se až dorážka Kvasničky 3 minuty před koncem zápasu.

Nutno dodat, že i soupeř byl po celý zápas nebezpečný, když především první lajna kladenských hrozila z rychlých brejků. Pokud se však Kladno dostalo k zakončení, vše spolehlivě likvidoval pozorný Slavík v hostivařské brance, který nakonec zaznamenal první vychytanou nulu v letošním ročníku regionálního přeboru.

Zápas tedy skončil, za hlasitého skandování rodičů "hoši děkujem", konečným skóre 4:0.

Povedený zápas. Poučili jsme se z chyb, které nás stály zápasy na Palmovce, mnohem méně jsme pouštěli nebezpečné hráče soupeře do přečíslení a celý zápas se odehrával v naší režii. Střelecky se dařilo především druhému útoku, ale nebezpečné byly všechny 3 lajny, současně ale se zodpovědnou hrou dozadu.