HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
01.06.2021 Reportáž

Mladší žáci B opět vítězní! Přehráli i Plzeň!

Hostivařští mladší žáci "B" pokračovali v nedělním odpoledni v sérii zápasů s méně obvyklými soupeři. Tentokrát na svém hřišti přivítali výběr plzeňských Mečounů.

Restar, neděle 30.5.2021

HOS

Hostivař

5:3

0:0, 3:0, 2:3

PLZ

HBC Plzeň

Branky a nahrávky: 12:35 Kvasnička (Coufal), 13:15 Vaniš, 15:31 Martinec, 27:45 Havlík (Otras), 33:54 Vaniš .
Rozhodčí: Prager, Lehner . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 23:21 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3 .

Sestava domácích

Menzel - Vaniš, Jeřábek, Martinec, Janičko - Němec, Havlík, Kvasnička, Šrámek, Otras, Coufal, Kašpar, Bajkai, Vysoký

Sestava hostí

Sýkora (Šebek) - Navrátil, Brejcha, Hrabák, Stránský, Obr, Dvořák, Blabol, Fiala, Ptáčník, Šplíchal, Kuneš, Náhlík, Brázda, Sinkule, Kasal, Našinec, Zelingr, Ptáčník

Komentář k zápasu

Povzbuzeni dvěma výhrami z předešlého víkendu se domácí na soupeře vrhli bez bázně a hany a hosté z Plzně se nestačili divit, pod jakým tlakem se od začátku ocitli. Bohužel, díky střelám z řady "šmrdla" tento tlak hostivařským nepřinesl nic jiného, nežli kupu šancí, ale na ukazateli skóre svítily po první třetině dvě nuly.

O co méně gólů bylo k vidění v prvním dějství, o to rychleji začali góly padat po přestávce. Diváci se ještě ani pořádně neusadili na svých místech a už mohli jásat z prvního gólu Hostivaře. Coufal ve střední pásmu vysunul Kvasničku, ten se šikovně vyhnul bránícímu hráči a překvapivou střelou švihem poslal domácí do vedení. Radost z gólu sotva utichla a už opět mohla propuknout. Obránce Vaniš se prohnal celým hřištěm a střelou nad lapačku nedal brankáři hostí šanci. Podobný kousek se o pár dalších minut povedl i dalšímu z obránců domácích Martincovi.

Na ukazateli svítil stav 3 - 0 pro Hostivař a trenér Plzně si žádal oddechový čas. Ten hostím pomohl, hra se postupně vyrovnala a také domácí brankář Menzel musel čelit několika nebezpečným situacím před svojí svatyní. Hostivařští hráči začali vypadat uspokojeni s aktuálním stavem a toho plzeňští začali využívat. Odměnou jim bylo snížení do konce druhé třetiny na z jejich pohledu stále hratelných 1-3. Třetí třetina nabídla vyrovnanou bitvu. Hostivařští hráči střídali světlejší okamžiky s méně povedenými, do jejich hry se začal vkrádat nedůraz a tak byl Menzel v brance v plném pohotovosti. Paradoxně ale udeřilo opět na druhé straně. Po ojedinělé akci se ke střele dostal Havlík a s pomocí teče soupeřova obránce rozvlnil síť po čtvrté. Nadšení z gólu ale rázem opadlo, protože trenér domácích netakticky porušil pravidlo "po gólu se střídá", nevystřídal a Plzeň hned z bule ve středním pásmu opět snížila. Mečouni se neustále tlačili za vyrovnáním a v některých chvílích hostivařská branka odolávala jen s vypětím všech sil. Víc klidu na hokejky domácích a vítr z plachet hostů vzal až dvě minuty před koncem svým druhým gólem v utkání Vaniš. Na pravém mantinelu se uvolnil přes plzeňského obránce a pěknou střelou na bližší tyč přiblížil Hostivař k dalšímu vítězství. Plzeň těsně před koncem ještě snížila, ale to už bylo z její strany všechno. Mladší žáci "B" si tak připsali další cenné vítězství, tentokrát v poměru 5-3.

Ohlasy po utkání

Vyjádření trenéra (Aleš Kvasnička): Kluci od začátku zápasu hráli tak jak před týdnem a opět se mohli radovat z výhry. Výborně zachytal brankář Menzel, obrana plnila to, co jsme po ní chtěli a ještě se prosadila střelecky. Jediné nedostatky bych viděl v přihrávkách a slabé střelbě. Ale na tom určitě zapracujeme v tomto týdnu na trénincích.

Vyjádření trenéra (Borek Coufal): Další solidně odehraný a vítězný zápas proti fyzicky viditelně vyspělejšímu soupeři. Vyzdvihnout musím opět výborného Ottu Menzela v bráně a obránce. Ti, kromě bránění, byli i neobvykle produktivní v útoku. Měli jsme však i několik slabších pasáží a určitě umíme lépe přihrávat i střílet, nežli jsme předvedli. S chutí se vrhneme do dalšího tréninku, ať jsme příště zase o kousek lepší.

Redakce

 
 

Áčko na závěr základní části deklasovalo Kovo, do play-off se ale nepodívá!

20.6.2021

I proti Ústí s výhrou! Čtyřmi góly tentokrát zazářil Stoulil, z hattricku se radoval Halíř!

17.6.2021

Starší žáci si i v okleštěné sestavě počíhali na Most! Mikšovský udeřil čtyřikrát!

17.6.2021

Béčko ml. žáků natahuje vítěznou sérii! S prázdnou odjelo i Kladno!

16.6.2021

Partneři klubu