01.06.2021 Reportáž

Mladší žáci B opět vítězní! Přehráli i Plzeň!

Hostivařští mladší žáci "B" pokračovali v nedělním odpoledni v sérii zápasů s méně obvyklými soupeři. Tentokrát na svém hřišti přivítali výběr plzeňských Mečounů.

Restar, neděle 30.5.2021

5:3

0:0, 3:0, 2:3

PLZ

Plzeň

Branky a nahrávky: 12:35 Kvasnička (Coufal), 13:15 Vaniš, 15:31 Martinec, 27:45 Havlík (Otras), 33:54 Vaniš .
Rozhodčí: Prager, Lehner . Vyloučení: 1:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 45 . Střely na branku: 23:21 . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3 .

Menzel - Vaniš, Jeřábek, Martinec, Janičko - Němec, Havlík, Kvasnička, Šrámek, Otras, Coufal, Kašpar, Bajkai, Vysoký

Sýkora (Šebek) - Navrátil, Brejcha, Hrabák, Stránský, Obr, Dvořák, Blabol, Fiala, Ptáčník, Šplíchal, Kuneš, Náhlík, Brázda, Sinkule, Kasal, Našinec, Zelingr, Ptáčník

Povzbuzeni dvěma výhrami z předešlého víkendu se domácí na soupeře vrhli bez bázně a hany a hosté z Plzně se nestačili divit, pod jakým tlakem se od začátku ocitli. Bohužel, díky střelám z řady "šmrdla" tento tlak hostivařským nepřinesl nic jiného, nežli kupu šancí, ale na ukazateli skóre svítily po první třetině dvě nuly.

O co méně gólů bylo k vidění v prvním dějství, o to rychleji začali góly padat po přestávce. Diváci se ještě ani pořádně neusadili na svých místech a už mohli jásat z prvního gólu Hostivaře. Coufal ve střední pásmu vysunul Kvasničku, ten se šikovně vyhnul bránícímu hráči a překvapivou střelou švihem poslal domácí do vedení. Radost z gólu sotva utichla a už opět mohla propuknout. Obránce Vaniš se prohnal celým hřištěm a střelou nad lapačku nedal brankáři hostí šanci. Podobný kousek se o pár dalších minut povedl i dalšímu z obránců domácích Martincovi.

Na ukazateli svítil stav 3 - 0 pro Hostivař a trenér Plzně si žádal oddechový čas. Ten hostím pomohl, hra se postupně vyrovnala a také domácí brankář Menzel musel čelit několika nebezpečným situacím před svojí svatyní. Hostivařští hráči začali vypadat uspokojeni s aktuálním stavem a toho plzeňští začali využívat. Odměnou jim bylo snížení do konce druhé třetiny na z jejich pohledu stále hratelných 1-3. Třetí třetina nabídla vyrovnanou bitvu. Hostivařští hráči střídali světlejší okamžiky s méně povedenými, do jejich hry se začal vkrádat nedůraz a tak byl Menzel v brance v plném pohotovosti. Paradoxně ale udeřilo opět na druhé straně. Po ojedinělé akci se ke střele dostal Havlík a s pomocí teče soupeřova obránce rozvlnil síť po čtvrté. Nadšení z gólu ale rázem opadlo, protože trenér domácích netakticky porušil pravidlo "po gólu se střídá", nevystřídal a Plzeň hned z bule ve středním pásmu opět snížila. Mečouni se neustále tlačili za vyrovnáním a v některých chvílích hostivařská branka odolávala jen s vypětím všech sil. Víc klidu na hokejky domácích a vítr z plachet hostů vzal až dvě minuty před koncem svým druhým gólem v utkání Vaniš. Na pravém mantinelu se uvolnil přes plzeňského obránce a pěknou střelou na bližší tyč přiblížil Hostivař k dalšímu vítězství. Plzeň těsně před koncem ještě snížila, ale to už bylo z její strany všechno. Mladší žáci "B" si tak připsali další cenné vítězství, tentokrát v poměru 5-3.

Vyjádření trenéra (Aleš Kvasnička): Kluci od začátku zápasu hráli tak jak před týdnem a opět se mohli radovat z výhry. Výborně zachytal brankář Menzel, obrana plnila to, co jsme po ní chtěli a ještě se prosadila střelecky. Jediné nedostatky bych viděl v přihrávkách a slabé střelbě. Ale na tom určitě zapracujeme v tomto týdnu na trénincích.

Vyjádření trenéra (Borek Coufal): Další solidně odehraný a vítězný zápas proti fyzicky viditelně vyspělejšímu soupeři. Vyzdvihnout musím opět výborného Ottu Menzela v bráně a obránce. Ti, kromě bránění, byli i neobvykle produktivní v útoku. Měli jsme však i několik slabších pasáží a určitě umíme lépe přihrávat i střílet, nežli jsme předvedli. S chutí se vrhneme do dalšího tréninku, ať jsme příště zase o kousek lepší.

17.4.2024

16.4.2024

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!