04.10.2020 Reportáž

Mladší žáci B drželi v Berouně krok jenom třetinu!

V nedělním slunečném dopoledni zavítalo Béčko mladších žáků Hostivaře ke svému druhému mistrovskému utkání. Tentokrát na známé hřiště v Berouně, kde na ně čekali stejně staří Kelti.

2.kolo, neděle 4.10.2020

KEL

Kelti 2008

9:1

1:1, 4:0, 4:0

Branky a nahrávky: 6:19 Otras (Havlík) .
Rozhodčí: Zaťko, Holeček . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 43 . Střely na branku: 30:17 .

Kufa (Kajer) - Šlechta, Mathauser, Pachner, Štolz, Biskup, Hájek, Hasal, Kravec, Buroň, Lhotka, Koller, Šmíd, Lhotka, Kajer, Svoboda, Fortuník, Hubený

Menzel (od 25. Slavík) - Vaniš, Zářecký, Martinec, Němec, Janičko, Jeřábek - Otras, Havlík, Vysoký, Mellen, Coufal, Kvasnička, Janšta, Novotný, Bajkai

Začátek utkání přinesl velmi vyrovnaný průběh a trenéři hostivařského mužstva, i početní fanoušci, se nestačili divit, jak že to ti jejich kluci hrají. Hráčů z Prahy bylo plné hřiště, velmi slušně bránili, v bráně se překonával Otta Menzel a naopak na druhé straně se často dostávali do zakončení. Jejich útočné akce několikrát sklidily potlesk na otevřené scéně. Za svůj výkon bylo také hostivařské mužstvo odměněno vedoucí brankou. Matěj Havlík zpoza brány našel Thea Otrase a ten svoji střelu z první procedil až za záda brankáře Keltů. Bohužel, další branku se hostům z Prahy přidat nepodařilo a domácí po závaru před brankou Hostivaře a nedůrazu obránců, trochu šťastně vyrovnali. Od druhé třetiny se pomalu, ale jistě, vývoj zápasu začal naklánět ve prospěch domácích Keltů. Začátek byl ještě vyrovnaný, ale dva slepené góly v hostivařské síti definitivně určily další obraz utkání. Hostivařští hráči viditelně povadli, ubrali na pohybu, bojovnosti a také balónek je přestal poslouchat. Naopak domácí hráli v pohodě a do konce druhé třetiny přidali ještě dvě branky. Třetí třetina žádný velký obrat nepřinesla. Hosté z Prahy se ještě snažili o korigování výsledku, měli k tomu i několik dobrých příležitostí, ale ani jednu nedokázali proměnit. Soupeř byl o poznání efektivnější v zakončení a tomu odpovídal i výsledek po závěrečném hvizdu rozhodčího. Hostivař si odvezla porážku 9 - 1 a o svoje první body v soutěži bude muset zabojovat v dalších utkáních.

Vyjádření trenéra (Jiří Vaniš): S nedělním výkonem jsme relativně spokojeni, velmi dobře jsme začali, ale bohužel na kluky vždy neblaze dopadne obdržena branka. Od chvíle, kdy jsme začali prohrávat šel nás výkon i morálka znatelně dolů.