HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
27.02.2018 Reportáž

Mladší dorost otevřel jarní část přestřelkou v Berouně!

Slunečná, nicméně mrazivá, poslední únorová neděle byla svědkem prvního jarního soutěžního utkání mladších dorostenců. Ti utkáním ukončili svoji zimní přípravu a třídenní minicamp, který naordinovali trenéři Skalický s Vanišem.

13.kolo, neděle 25.2.2018

KEL

Kelti 2008

6:8

3:3, 2:2, 1:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 1:31 Mašek (Mareš), 2:56 Čejka, 5:24 Kucharčík (Čejka), 27:24 Bůžek (Čejka), 28:29 Čejka (Hroch), 30:59 Kucharčík (Čejka), 38:59 Čejka (Bůžek), 44:01 Kucharčík (Čejka, Vaniš) .
Rozhodčí: Gráca, Vaňourek . Vyloučení: 2:4 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 26 . Střely na branku: 27:29 . Průběh utkání: 0:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:8 .

Sestava domácích

Günther (Huml) - Kosinová, Cihlář, Vozdecký, Maršoun - Krbec, Patera, Špeta, Patzenhauer, Jandač, Krásl, Taufer, Kolář

Sestava hostí

Dostál (Skalický) - Fic, Vaniš, Zíma, Hroch, Kolář, Jirsák - Kucharčík, Vosátka, Mašek, Bůžek, Čejka, Trávníček, Kápička, Sousedík, Mareš

Komentář k zápasu

Začátek utkání nenaznačoval žádnou dramatickou podívanou, když po několika minutách vedli hostivařští 3-0. Skóre otevřel důrazný Pavel Mašek a následovali ho ostrostřelci Čejka s Kucharčíkem. Následně to ale vypadalo, jako by hostivařské mužstvo odešlo na výlet za berounskými medvědy a na hřišti nechalo zmateně pobíhat svoje stíny. Malátný pohyb, nepřesnosti, nedůraz, to vše umožnilo domácím se oklepat a postupně vyrovnat hru a do konce první třetiny i skóre.

Do druhé části hry vystřídal nejistého Dostála v brance Hostivaře Skalický a trenéři na střídačce burcovali svoje svěřence k tomu, aby se konečně probudili a uvědomili si, že se hraje o extraligové body. Velká změna v projevu hostivařského mužstva ale nenastala. I přes několik dobrých zákroků Skalického se domácí Kelti dostali do dvoubrankového vedení a teprve přesné zásahy Čejky a Bůžka ke konci třetiny znamenaly vyrovnání.

Do závěrečného dějství udělali trenéři Hostivaře v sestavě několik změn a zúžená sestava se pomalu ale jistě dokázala prosazovat do většího tlaku. Soupeři znatelně docházely síly a často se osvobozoval pouze za cenu vyhození na zakázané uvolnění. Rozhodujícím momentem se pak pravděpodobně stala chyba domácí obránkyně, která ve vlastní obranné třetině rozehrála přímo na hokejku kanonýra Čejky. Ten se nemýlil! Od té doby hostivařští ještě přidali dvě branky, trefil se dvakrát Kucharčík, a utkání dovedli do vítězného konce.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - „Do hodnocení utkání se mi moc nechce, pozitivem jsou maximálně tři body na našem kontě. Výsledek je naopak dost krutý pro domácí. My jsme od úterý každý den trénovali, v sobotu měli náročný tréninkový program v Čimicích a je možné, že se u kluků objevila únava, možná i trochu přesycenost hokejbalem. Což mě tedy na začátku jara a u patnáctiletých kluků docela překvapuje. V každém případě jsme tady působili jak skupina výletníků, kteří přijeli za krásami Berouna a ne hrát extraligu. Máme teď dva týdny na to se dát do kupy a na Kladno musí přijet úplně jiné mužstvo."

Miroslav Fortuník (trenér SK Kelti 2008) - „V prvním domácím jarním zápasu nás čekal těžký soupeř z Hostivaře. Pražský tým hned v úvodní části potvrdil roli favorita, pohrávali jsme rychlými góly 3:0. Do konce první třetiny se podařilo dvakrát skórovat Matěji Tauferovi a jednou Honzovi Kolářovi. Celou druhou třetinu jsme hráli podle mých představ. Super hra do kombinace okořeněná krásnými góly v režii Matěje Taufera a Antonína Patery. Do třetí třetiny jsme šli za nerozhodného stavu, bohužel jsme nebyli pozorní v obranné fázi a rychlými góly nakonec prohráli celý zápas. Za super výkon zasluhuje pochvalu Matěj Taufer!“

Redakce

 
 

„Už nejsem nejmladší", směje se nejlepší hráč mládeže pro letošní sezónu!

23.6.2018

Třináctý Galavečer je minulostí! Hráčem roku je Marek Kalaš, mládežníkem opět Jan Čejka!

22.6.2018

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Partneři klubu