15.05.2016 Reportáž

Mladší dorost odjel z Ústí nad Labem tentokrát s prázdnou!

Po sobotním duelu v Mostu, který upravená sestava Hostivaře pro sebe získala i díky dvěma trefám Ježdíka a Krupky v poměru 6:0, odcestoval mladší dorost na půdu druhého týmu tabulky, do Ústí nad Labem.

23.kolo, neděle 15.5.2016

UNL

Ústí n. Labem

5:1

0:0, 2:1, 3:0

Branky a nahrávky: 27:33 Čejka (Zyta) .
Rozhodčí: Pečený, Danylec . Vyloučení: 4:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 42 . Střely na branku: 23:32 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1 .

Rechtorik (Douša) - Bartoš, Černý, Divíšek, Gottfried, Lesko, Sedláček, Štěpánek, Černý - Boček, Dörner, Giesel, Hanzlík, Hruška, Krejčí, Rop, Říha, Stupka, Jičínský, Škurla, Štroufová

Štoural (od 28.Dušák) - Bianchi Ferrer, Kubeš, Ši.Kořínek, Macek, Šť.Kořínek, M.Nocar, Němec - Jirec, Brabec, Jachek, Krupka, Čejka, Zyta, O.Nocar, Vaniš, Mazura, Maťocha

Utkání s Ústím nad Labem opět přineslo vyrovnanou a velice kvalitní partii, ve které už sice nešlo o body a snahu týmů o získání lepšího umístění v tabulce, přesto měl zápas náboj a nasazení.

V úvodní části hry diváci branku neviděli. Hostivařští kombinovali spíše po rozích a snaha o střelbu byla minimální. Hra se přelévala ze strany na stranu a první výraznější šanci si hosté připravili až v sedmé minutě, kdy po nahození Štěpána Kořínka nevyzrál na Rechtorika dorážkou Jiří Vaniš. Hned posléze se hra ale přesunula před Štourala, který musel během krátké doby zlikvidovat tři střely soupeře. Změnu nepřineslo ani první vyloučení na straně Hostivaře. S potrestáním Ondřeje Nocara a nabídnutou početní výhodou si domácí celek neporadil dle svých představ a po první třetině tak byl stav bezbrankový.

Ačkoliv se domácí tým v přesilovce neprosadil, už v první minutě druhé části šel do vedení. Dörner našel nepokrytého Hrušku, který střelou bez přípravy překonal Štourala poprvé. Akci jako přes kopírák zopakovali ústečtí po 130 vteřinách, Dörner opět zpoza brány přihrával a Rop povedenou střelou mezi betony překonal brankáře Hostivaře. Dvoubranková ztráta hosty konečně donutila ke zjednodušení hry a první útok se brzy ocitl v dobré příležitosti, která ovšem skončila u pozorného Rechtorika. I v dalších minutách byli pražané aktivní, domácí obránci ale dokázali k útočníkům Hostivaře rychle přistupovat a dobré zakončení jim povětšinou znemožnili. Ze zvýšené aktivity přišel i první faul domácího hráče, který brzy mohl ztrestat Jachek, jehož střele ale chyběla přesnost. Po faulu na Brabce navíc dostala Hostivař možnost dvojnásobné přesilovky. Hostivařští sice kombinovali na polovině domácích, početní výhodě ale chyběla přesná střelba a ústečtí tak tlak přežili bez úhony. V osmadvacáté minutě došlo ke střídání brankářů Hostivaře. Do branky se postavil Daniel Dušák a brzy se spolu se svým týmem mohl radovat z kontaktní branky, když po nepřehledné situaci před Rechtorikem nasměroval míček k brance Marek Zyta a oranžová kulička skončila po odrazu od Čejkových bot o velikosti kánoe v brance. I poslední minuty patřili Hostivaři i díky další přesilovce. Srovnat mohl Jonáš Jirec, který se deset vteřin před sirénou ocitl sám před Rechtorikem. Backhandovou kličku hostivařského snajpra ale dokázal zneškodnit.

Hostující tým tak ztrácel při vstupu do závěrečné části jediný gól. V pokračující přesilovce mohl po střele Macka vyrovnat Brabec, na odražený míček ale nedosáhl ideálně. Největší šanci k vyrovnání měl po dalším faulu ústeckých Čejka a opět dorážející Brabec, míček se ale pod betony domácího brankáře odkutálel těsně mimo tyče. Nedáš - dostaneš... staré známé pravidlo zafungovalo posléze, když nedorozumění hostivařských obránců využila trojice útočníků, Hruška před brankou vybídl k zakončení do prázdné klece Říhu a ten nemohl minout. Domácí tým vedl 3:1 a další gólovou radost Hostivaře nepřinesla ani střela Lukáše Brabce, která skončila na tyčce Rechtorikovi branky. V sobotu neúspěšný střelec si šel poté sednout na lavici hanby a hostivařští museli bránit druhou přesilovku domácích. Těsně po jejím skončení netrefil v dobré příležitosti svatyni ústecký Hruška. Ke zkorigování nevedl ani time-out Hostivaře a pokus o hru v šesti hráčích a bez brankáře. Snaha o netaktický přechod pásma přes bránícího hráče vrátila míček do pásma Hostivaře, kde nejdříve prázdnou klec minul Giesel, Rop byl ale po další chybné rozehrávce úspěšnější a ztvrdil tak výhru dobře hrajícího Ústí nad Labem, jehož hráči se prosadili ještě v posledních vteřinách a zvítězili v kvalitním souboji 5:1.

Ondřej Novák - "Domácí tým hrál velice dobře, rychle přistupoval k našim hráčům a nedal nám prostor k dobrému zakončení. Dobře navíc zachytal i brankář Rechtorik. My jsme dnes vyrobili několik velkých chyb v obranné části a soupeř dokázal tři využít, čímž nás tak trochu vyškolil v koncovce. Střelecká převaha nám tentokrát byla k ničemu a nezbývá než soupeři pogratulovat k zasloužené výhře a takticky lépe zvládnutému utkání."

17.4.2024

16.4.2024

16.4.2024

A tým na závěr základní části prohrál s Ústím nad Labem! Na extraligový rekord tedy nedosáhl!