HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.11.2015 Reportáž

Marek Brož vystřelil Hostivaři body ve vlastním oslabení!

Po nepodařeném zápase v Kolíně chtěla Hostivař bodovat alespoň v nedělním klání. Na Palmovce ji vyzval tým Bohemia Ďáblice, tedy mužstvo, se kterým hostivařští vstoupili do letošní sezóny výhrou 5:0.

10.kolo, neděle 15.11.2015

BBD

Benders Ďáblice

3:5

1:2, 2:1, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 11:32 Staněk, 14:28 Hostinský, 15:26 Hostinský (Franc), 38:56 Brož (Kalaš, Štuka), 41:08 Adamec (Popelka) .
Rozhodčí: Vencl . Vyloučení: 9:8 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 10 . Střely na branku: 29:27 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5 .

Sestava domácích

Petr - Dušek, Roubík, Vávra, Kavalír - Teč, Hladký, Kapusta, Gotfríd, Douša, Škrobák, Bureš, Růžička, Suk

Sestava hostí

Kovář (Janovec) - Hostinský, Štuka, Suchý, Přeslička, Skřivan - Franc, Kalaš, Brož, Adamec, Popelka, Kerouš, Boreček, Píša, Staněk

Komentář k zápasu

Osm ráno a já vykládám asi tunu knih z kufru, dneska se jede na Palmovku změřit síly s domácími Ďáblicemi. Pro osvěžení, první duel jsme vyhráli jednoznačně 5:0. V zápase se blýskl Mára Kalaš hattrickem. Blýskl se i tentokrát, druhý hattrick ale nepřidal.

Hned potom, co „džouker“ vypadl ze dveří do chodby, jsem zjistil, jak může být velká šatna neskutečně malá. Natěsnaní, zkrátka „hlava na hlavě“ jsme společně zhodnotili, že dnes musíme bodovat. Podle toho vypadal obraz hry, kterému přihlíželo zpod přístřeší několikero zvědavých očí. Systém fungoval víceméně spolehlivě a my se dostávali do šancí. Paradoxně šel do vedení soupeř, když potrestal nedůslednost v naší obraně muž, který není v zápise. Díky zodpovědnému přístupu ke hře jsme se však radovali i my, to se „Viky“ radoval ze své první branky. Když těsně před sirénou Hostinský napřáhl až kamsi k nebesům, svítil na tabuli stav 1:2.

Co na to trenér? Počkáme si na ně a postupně budeme stupňovat otáčky. Hrála se šestnáctá minuta, kdy se naše první přesilovková lajna chystala na útočné buly. Zrovna jsem se musel napít a tak mi utekl druhý „Hosťův“ zářez. 1:3. Bohužel to bylo tak jediné, čím jsme se mohli v prostřední části pyšnit. Nepřesné přihrávky, nedůraz a celkové ochabnutí naší hry znamenal signál pro domácí. Měli větší nasazení a chuť do hry. Proto jsme se nemohli divit, když bylo po dvou „minelkách“ srovnáno. Zbytek třetiny už jsme nějak doklepali a šli si oddechnout do šatny.

Přestali jsme běhat, být střelecky aktivní a vlastně cokoliv dělat. Slovo dalo slovo. Nebylo to hned, ale postupně se úroveň naší hry začala zlepšovat. Také ale začaly na obou stranách v hojném počtu naskakovat tresty (ještě o něco více než doposud). Divákům a hráčům se nyní snad mohlo zdát, že dvojice rozhodčích využívá svých píšťalek poněkud náhodně. Nikdo jim je nezabavil a tak si vesele pískali dál. Kolem čtyřicáté minuty odpočívali na trestné lavici už dva hostivařští. Oprava: vlastně jen jeden, Hostinskému se tak nelíbil verdikt rozhodčího, že šel radši pod sprchu. Kritická situace? Právě naopak. Kalašovi konečně vyšla přihrávka a Brož v úniku nedal brankáři šanci. 3:4. Do konce zápasu se ještě stačil vykoupit Adamec, když po návratu z „trestné“ krásnou, individuální akcí upravil na konečných 3:5.

Nejlepší utkání to nebylo, oproti Kolínu jsme nepodali vyrovnaný výkon. Na druhou stranu jsme si odvezli kýžené tři body a můžeme být spokojení. „Nelepilo“ to a vybojované vítězství má něco do sebe.

Ohlasy po utkání

Marek Brož(trenér týmu): „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Nejdřív jsme Ďáblicím darovali 2 góly jako na zlatém podnose a pak nás v prostřední pasáži zmáčkli a kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby Kapusta proměnil trestné střílení. Závěr zápasu se nám vyvedl parádně. Za body do tabulky jsem nesmírně rádi."

David Kerouš

 
 

Áčko na trojnásobného mistra nevyzrálo! Na Lužinách o gól padlo!

18.9.2020

Junioři pokračují ve vítězném tažení! Čejka rozhodl o výhře nad Kladnem!

17.9.2020

Přípravka zahájila turnajovou sezónu na Lužinách!

16.9.2020

Mladší žáci A stříleli na úvod v Berouně! Konto Keltů zatížili čtrnácti góly!

15.9.2020

Partneři klubu