HBC Hostivař po venkovní porážce ve Svítkově neponechala nic náhodě a na Ježky z Heřmanova Městce se řádně připravila. Poslední trénink proběhl v Praze za velmi náročného tempa, čímž trenér dával jasně najevo, že je stále co zlepšovat.

5:0

0:0, 4:0, 1:0

JEZ

Ježci Heřmanův Městec

Branky a nahrávky: 17:20 Kucharčík (Hroch), 20:26 Hroch (Vaniš, Waltr), 22:24 Grepl, 27:33 Jirsák (Vodehnal, Hroch), 35:36 Vaniš (Waltr) .
Rozhodčí: Cícha, Záhora . Vyloučení: 3:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 40 . Střely na branku: 26:18 . Průběh utkání: 5:0 .

Keprt (Paleček) - Fic, Hnyk, Petrášek, Svoboda, Vaniš, Vodehnal - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Němeček, Vrzák, Waltr

Páv - Daníček, Holý, Jožák, Musílek, Zmek, Kovář, Kozel, Málek, Munzar, Šmíd, Vohralík

Do zápasu vstupovalo domácí mužstvo s jasným cílem a všichni doufali, že se nebude opakovat již zcela běžná úvodní třetina, ve které se Hostivaři dlouhodobě nedaří. Bohužel, ani pětice extraligových posil nedokázala zvrátit tuto nechvalnou tradici a fanoušci za mantinely mohli pozorovat 15 velmi podobných minut, jako při posledním domácím zápasu s Brnem, do kterého za Pražany nastoupila téměř stejná sestava. Zdánlivá herní převaha domácích se neprojevila prakticky v ničem a první přestávka nastala za bezbrankového stavu.

Z důvodu zbytečných faulů ke konci první třetiny musela obrana Hostivaře v úvodu té druhé ubránit dvojnásobné oslabení. Tento nelehký úkol se povedl a zanedlouho potom se po působivé akci prosadil ostrostřelec Kucharčík. Druhá třetina byla opravdu jinou podívanou. Krátce po první brance přidal druhou Hroch, když mu po povedené rotaci v rohu naservíroval balón do prázdné brány Vaniš. Dalším zářezem okouzlil všechny přítomné Grepl a pár minut před koncem druhého dějství potvrdil suverenitu domácích přesným zakončením Jirsák.

I do třetí třetiny vstupoval tým z hlavního města v početním oslabení, nicméně ani to pro ně neznamenalo žádný problém. Hosté z Heřmanova Městce působili již zcela odevzdaným dojmem a do nějaké závratnější ofenzivy se jim už dostat nepodařilo. Hostivařští naopak kontrovali s přehledem zbytek utkání a postupně si mohli i dovolit posadit některé z opor. Ježky navíc poprvé potkalo vyloučení, které okamžitě potrestal z přesilové hry Vaniš. Domácí tak potvrdili roli favorita, splnili povinnost, poprvé v sezóně udrželi čisté konto a určitě udělali svému trenérovi radost. V nadcházejícím víkendu je čeká nelehký výjezd do dalekého Třince, ve kterém se několik statečný pokusí uhrát další potřebné body do tabulky.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Na Ježky se nám podařilo dobře připravit. Kluci to vzali opravdu zodpovědně a už na čtvrtečním tréninku to bylo znát. První třetina ještě nebyla úplně to pravé ořechové, ale od druhé třetiny jsme již diktovali hru. Když už něco na Tomáše prošlo, tak si s tím bez větších problémů poradil.