27.11.2019 Reportáž

Junioři vyloupili Ústí! Zyta s Kucharčíkem se prosadili dvakrát!

V sobotním odpoledni zavítali junioři HBC Hostivař na domácí půdu uřadujících mistrů republiky, hráčů ELBY DDM Ústí nad Labem. Také v letošním ročníku patří ústečtí k favoritům celé soutěže a tak na hráče z hlavního města nečekala rozhodně procházka růžovým sadem.

2.kolo, sobota 23.11.2019

UNL

Ústí n. Labem

3:4

0:1, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 2:36 Zyta (Bůžek, Kucharčík), 23:02 Zyta (Kučera, Kucharčík), 25:54 Kucharčík (Zyta, Bůžek), 42:18 Kucharčík (Bůžek) .
Rozhodčí: Škrobák, Volkán . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 47 . Střely na branku: 31:14 . Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4 .

Tóth - Bečvář, Belica, Černý, Giesel, Hanzlík, Janáček, Jičínský, Kastner, Krejčí, Magasanik, Navarra, Nežádal, Stupka, Škurla, Zilcher, Kapusta, Polata, Stuchlý, Gottfried

Skalický - Sedláček, Kučera, Fic, Svoboda - Bůžek, Kucharčík, Zyta, Mazura, Mareš, Vosátka, Mašek, Hroch, Trávníček

Že ani domácí favorit to ale nebude mít jednoduché, se začalo ukazovat od prvních vteřin utkání. Odhodlané hostivařské mužstvo hýřilo pohybem, hrálo velmi dobře pozičně a domácí hráči nestačili vycházet z údivu, jak že to na ně hosté nastoupili. Na první gól se také nečekalo nijak dlouho. Hned v první početní výhodě se po vyhraném buli dostal míček k Bůžkovi, ten přistrčil na volného Zytu a ten bombou div neprotrhl síť. Ani obdržená branka domácí neprobrala a aktivní hosté dále určovali tempo zápasu. V první třetině ale už další branku nepřidali.

Do druhé třetiny nastoupili domácí o poznání aktivněji a chvílemi hosty z Prahy zatlačili na delší dobu do jejich obranného pásma. V těchto chvílích se však Hostivař mohla spolehnout na výborně chytajícího Skalického, přičemž každou možnost hostivařští využívali k nebezpečným protiútokům a vytažení své aktivní obrany až na půli domácích. Ti často chybovali v rozehrávce, která zpravidla končila již před červenou čárou na hokejkách hostů z Prahy. A z podobných situací také padly další dvě branky. Nejprve Kučera velmi dobře udržel útočné pásmo, přihrál volnému Kucharčíkovi, který naznačil střelu, ale namísto ní zvolil ještě přihrávku na lépe postaveného Zytu. Ten ani podruhé v zápase nezaváhal a hostivařští rázem vedli o dvě branky. A za pár minut už to bylo o tři, když dalšího dobrého napadání Bůžka využil Kucharčík. Umně se vypořádal u mantinelu s ústeckým obráncem, vyběhl si do střeleckého prostoru a rozjásal fanoušky Hostivaře a svoje spoluhráče. Domácí tento vývoj znatelně deprimoval, ale naději jim vykřesala vcelku náhodná branka, kdy po čistě vyhraném buly v obranném pásmu hostivařských, napálil míček domácí útočník za záda bezmocného Skalického. Do konce druhé třetiny se skóre již neměnilo a hostivařští tak vstupovali do závěrečné fáze utkání s dvoubrankovým vedením.

I třetí třetina nabídla podobný obraz jako ta druhá. Domácí se snažili najít recept na dobře bránící Hostivař a pozorného Skalického v jejím čele, hostivařští naopak zodpovědně bránili a snažili se nepanikařit a co nejvíce držet míček na svých hokejkách a to ideálně v uctivé vzdálenosti od svojí svatyně. Nevyvarovali se však vyloučením a jedno z nich domácí dokázali po hezké kombinaci potrestat. V tu chvíli zůstávalo do konce zápasu ještě dost času a domácí věřili v podobný obrat, jaký se jim podařil v minulém týdnu proti Hradci Králové. Nedokázali si ale opět pohlídat výborně hrající první útok Hostivaře. Bůžek vybojoval míček pro Kucharčíka, ten si znovu pohrál se stejným obráncem, z rohu se natlačil do lepšího střeleckého úhlu a nekompromisně zavěsil do vzdálenějšího rohu ústecké branky. V tu chvíli ale zdaleka nebylo všem událostem konec. Euforii hostů hned z bule zchladil domácí ostrostřelec Magasanik, který utekl všem, zpracoval si skákající balónek a přesnou střelou dal domácím poslední naději. Do konce utkání v té chvíli zbývalo dvě a půl minuty. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale obětavě hrající hostivařští už si svoje zasloužené vítězství nedali vzít.

Jiří Vaniš (HBC Hostivař) - Podali jsme dnes velmi disciplinovaný a odhodlaný výkon, podpořený výborným výkonem brankáře. Z vítězství máme všichni velkou radost! Podzimní část chceme zakončit na vítězné vlně, takže se musíme dobře připravit na náš poslední zápas v Prachaticích.

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!