HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
17.05.2022 Reportáž

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

Sobota odstartovala finální fázi sezóny Extraligy juniorů a hostivařské mužstvo se při této příležitosti vydalo do pardubického Svítkova k úvodnímu čtvrtfinálovému klání. Sestava nabytá podobně jako před týdnem na Kladně slibovala atraktivní utkání. Bohužel, vedení pardubického celku se rozhodlo pošetřit opory pro semifinále první ligy, a tváří v tvář hostivařským hvězdám se tak postavil tým složený převážně z dorostenců.

ČTVRF, sobota 14.5.2022

SVI

Svítkov Stars

0:6

0:2, 0:4, 0:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 6:48 Šťastný (Hroch, Keprt), 8:28 Čejka, 15:21 Jirsák (Ilušák, Čejka), 19:28 Svoboda (Kucharčík), 19:54 Šťastný (Vrzák), 22:14 Vaniš (Kucharčík, Waltr) .
Rozhodčí: Bartoš, Liška . Vyloučení: 3:1 . Využití: 0:1/b> . V oslabení: 0:0 . Diváci: 55 . Střely na branku: 20:35 . Průběh utkání: 0:6 .

Sestava domácích

Šťovíček (Procházka) - Birta, Brož, Drozd, Ilich, Korec, Koudela, Král, Martínek, Rejlová, Seidl, Šmídek, Tomeš, Vacek, Vlašič, Vlašič

Sestava hostí

Keprt (Paleček) - Fic, Ilušák, Ježdík, Petrášek, Svoboda, Vodehnal, Zámečník - Čejka, Chramosta, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Šťastný, Vaniš, Vrzák, Waltr

Komentář k zápasu

Od prvních vteřin bylo jisté, že zápas ztratí na očekávané kvalitě, protože Svítkov na hosty vyrukoval s taktikou zataženého bránění ve vlastním pásmu, následovaného loby směrem k brance Keprta. Na takto nízkou úroveň s sebou domácí stáhli i hru Hostivaře, a podívaná tím pádem nepřipomínala utkání play-off ani zdaleka. Obléhání domácí svatyně prolomil jako první Šťastný, kterého po chvíli napodobil Čejka. Více se v prvním dějství neodehrálo.

Dění na hráčské lavici hostí sice nebylo mezi třetinami vůbec koncentrované, i přesto však dokázali hráči v modrožlutém bleskově udeřit. Rychlá a přesná výměna, po níž nekompromisně zavěsil Jirsák, patřila bezpochyby k tomu nejhezčímu, co zápas nabídl. Uvolněná atmosféra na straně Pražanů a docházející dech na straně domácího Svítkova pomalu pohřbívali naději na zázrak pardubické omladiny a hostivařský gólostroj nabíral na síle. Nejprve od modré čáry prostřelil brankáře prudkou ranou obránce Svoboda, a po něm téměř okamžitě udeřil podruhé v utkání Šťastný. Vzápětí se stihl prosadit i Daniel Vaniš, čímž navázal na svůj výkon z předchozího víkendu, který zakončil jako nejproduktivnější hráč předkola.

Zatímco na svítkovských hráčích byla vidět únava, na návštěvnících z hlavního města bylo možné zaznamenat spíše otrávenost. Ta se začala projevovat i na herním projevu, a už to vypadalo více, jako by hosté chtěli zápas co nejrychleji dohrát a mohli odjet zpět do svých domovů. Domácím se nepodařilo vsítit čestný gól ani při své jediné početní výhodě z kraje třetí třetiny, a Hostivař tak již kontrolovala míček a vyčkávala na závěrečnou sirénu. Ta přišla po patnácti minutách, ve kterých místní diváci nespatřili v podstatě nic. Pár šancí na straně hostujícího celku se sice dostavilo, ale tentokrát bez efektu, a tak se ukazatel skóre zastavil na výsledku 0:6 z pohledu domácích. Na jednoduše získané venkovní vítězství bude chtít Hostivař navázat hned další sobotu ve svém svatostánku v Praze. Program pro odvetu je tedy jasný. Udělat tečku za čtvrtfinálovými boji, vyřadit Svítkov ze hry o titul a posunout se vstříc semifinále, které teprve odhalí, zda má tým pod vedením Tomáše Grepla letos na to, přidat další pohár do své bohaté sbírky.

Redakce

 
 

Partneři klubu