HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
14.09.2021 Reportáž

Junioři přehráli Třinec! Svoboda mířil přesně dvakrát!

Po ranním úspěchu mužského A týmu přišla v sobotu na řadu i juniorská kategorie, která přivítala své vrstevníky z Třince. Celou rozcvičku provázela hostivařský tým nejistota vzhledem k zpoždění soupeře, který dorazil až sekundy před zahájením. Úvodní vhazování se tak muselo o pár minut posunout, ale zápas mohl konečně začít.

2.kolo, sobota 11.9.2021

HOS

Hostivař

8:1

2:0, 5:1, 1:0

TŘI

Třinec

Branky a nahrávky: 6:55 Svoboda, 14:45 Kucharčík (Ferfecki), 16:45 Chramosta (Kucharčík), 18:29 Svoboda (Kučera, Hroch), 26:10 Ilušák, 28:13 Trávníček (Jirsák), 28:21 Jirsák, 39:51 Hnyk (Grepl) .
Rozhodčí: Danylec, Pečený . Vyloučení: 9:10 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 25 . Střely na branku: 42:26

Sestava domácích

Keprt (Paleček) - Hnyk, Ilušák, Ježdík, Kučera, Svoboda - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Němeček, Trávníček, Waltr

Sestava hostí

Staňková - Altenburger, Plánka, Popek, Veselka, Bury, Duda, Miech, Pecha, Polášek, Vizváry

Komentář k zápasu

Domácí chtěli na nerozhýbané a nepočetné soupeře naletět hned od začátku a rozhodnout zápas co nejdříve, nicméně stejně jako minulý víkend se zprvu poněkud trápili v koncovce. Hostivař posílená o Kucharčíka, Hrocha a Kučeru, kteří měli v nohou již 45 minut mužské extraligy, se od začátku prezentovala lepším hokejbalem než hosté, i tak toho ale dlouho nepředvedla tolik, kolik se očekávalo. Obránce Svoboda sice pěknou ranou otevřel skóre a ke konci třetiny ještě zvyšoval překvapivým backhandem právě Kucharčík, ale víc už toho první dějství nenabídlo.

Obraz hry ve druhé třetině pozměnil déšť, kvůli kterému se plastový povrch částečně proměnil v kluziště. I souboj s počasím lépe zvládli domácí, kteří se do druhé třetiny přezuli a pokračovali v dobývání branky Třince. Tentokrát už byli ovšem v koncovce jistější a zápas byl tak do konce druhé patnáctiminutovky rozhodnut. Nejprve rozvlnil síť po povedené akci Kucharčíka již potřetí v sezóně Chramosta, na nějž v přesilové hře navázal druhým gólem aktivní Svoboda. Třineckým se sice povedlo se štěstím překonat Keprta a upravit tak skóre na 4:1, ale o minutu později se trefil Ilušák a naděje hostů tak dále klesali. Definitivní tečku za druhou třetinou přinesli dva rychlé góly v rozmezí osmi sekund v podání Trávníčka a Jirsáka.

Třetí třetina se již nesla v duchu zbytečně vyhrocených emocí na obou stranách a na trestné lavici tak bylo rázem nadstandardně rušno. Postupně na ní diváci mohli vidět hned 10 hráčů, a to i opakovaně. Celá situace vyústila v bitku těsně před koncem utkání, po které domácí Chramosta vyfasoval desetiminutový trest a na střídačce hostí dokonce nezbyl jediný hráč. Jediný gól závěrečného dějství vstřelil Hnyk, který završil vítězství Pražanů 8:1. Po dvou bodech z úvodního kola si tak mužstvo Tomáše Grepla připsalo do tabulky další tři, což jistě bude chtít zopakovat i příští týden doma proti pardubickému Autosklu.

Ohlasy po utkání

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Snažili jsme se celý zápas hrát aktivně a být týmem, který diktuje tempo. Ve větší části zápasu se nám to dařilo. Půlka třetí třetiny byla zbytečně vyhrocená. Za takovéhoto stavu bychom měli udržet nervy na uzdě a snažit se přidat ještě víc branek.

Redakce

 
 

Junioři přišli o nadějné vedení a s Pardubicemi podlehli v nájezdech!

20.9.2021

Nábory v plném proudu! Dorazte mezi nás!

20.9.2021

Starší žáci v bojovném utkání přehráli Chomutov 6:4!

18.9.2021

Mladší žáci deklasovali Rakovník a slaví úspěšný vstup do sezóny!

16.9.2021

Partneři klubu