10.10.2019 Reportáž

Junioři nedali Tygrům kousnout! Skalický s nulou!

Úterní večer, světly ozářené hřiště, vytrvalý déšť, to byly kulisyúterního utkání extraligy juniorů mezi HBC Hostivař a Tygry Mladá Boleslav. Věrní fanoušci obou týmů se krčili pod deštníky nebo střechou, ale zcela jistě nelitovali, že na utkání dorazili.

21.kolo, úterý 8.10.2019

3:0

1:0, 1:0, 1:0

MBL

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 7:05 Mazura (Vosátka), 24:45 D.Vaniš, 43:26 Kucharčík (Bůžek) .
Rozhodčí: Jeřábek, Vokalová . Vyloučení: 2:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 26 . Střely na branku: 25:23 . Průběh utkání: 3:0 .

Skalický (Paleček) - D.Vaniš, Sedláček, Kučera, Zíma, Svoboda - Bůžek, Srp, Kucharčík, Mazura, Vosátka, Zyta, Mareš, Sousedík, Jirsák, Waltr, Hroch, Šťastný

Krinwald (Vlk) - Cerha, Dostál, Erben, Kostelecký, Král, Kubica, Lhota T., Lhota L., Muller, Pohl

Obě mužstva začala velmi aktivně a na mokrém plastu se překvapivě velmi dobře pohybovala. Postupem času získával převahu domácí tým a hosté, kteří přijeli zejména pozorně bránit, se často jen osvobozovali za cenu zakázaných uvolnění. Na straně hostivařských také přibývaly šance, ale pozorně chytající brankář Tygrů odolával. Zhruba v polovině první třetiny ale již nestačil na šikovnou dorážku Mazury, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru po nahození Vosátky. Domácí tým si nadále udržoval územní převahu a spolehlivě likvidoval všechny pokusy hostí z Boleslavi o rychlý protiútok.

Jak skončila první třetina, tak také začala ta druhá. Za neustávajícího deště se nadšeně hrající domácí neustále tlačili do útočné třetiny, přičemž ale již nebyli tak důslední v obranné hře a několikrát musel zasahovat až spolehlivě chytající Skalický v jejich bráně. když se však nedokázali prosadit ani dvě největší útočné hvězdy Tygrů, dobře známí bratři Lhotové, udeřilo na druhé straně. A nutno říci, že velmi kuriózně. Domácí obránce Vaniš chtěl dopřát střídání svým spoluhráčům a lehce nahazoval míček do obranného pásma hostů. Tento doskákal až před branku hostí, kde ho boleslavský brankář chtěl rychle rozehrát. K jeho smůle však poskakující míček minul a ten skončil k velké radosti domácích až za brankovou čárou. Stav 2-0 pro Hostivař platil i po konci druhé třetiny.

Třetí třetina nabídla velice vyrovnanou podívanou. Hosté nechtěli odjíždět z Prahy s prázdnou a domácí si naopak nechtěli vzít svůj pracně vybudovaný náskok. Hra se přelévala v rychlém tempu z jedné strany hřiště na druhou a oba brankáři museli předvést několikrát svoje umění. Definitivní klid na hokejky domácích a gólovou tečku za utkáním udělal při power play hostů Kucharčík. Po průniku Bůžka šikovně vytáhl míček zpoza brány a neomylně trefil odkrytou svatyni Tygrů.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Z našeho pohledu povedené utkání. Vyrovnali jsme se dobře s nepřízní počasí, celé mužstvo podalo velmi odhodlaný výkon, dobře nám chytal brankář, zvítězili jsme...

23.4.2024

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

B tým mužů zvítězil po šesté v řadě! Zápas proti Rezervě Kova Praha rozhodly až nájezdy!