27.02.2023 Reportáž

Junioři na úvod jara zdolali Horaly z Prachatic!

Po úspěšném přípravném turnaji ve Svitavách se tým svěřenců trenéra Tomáše Grepla bedlivě připravoval na úvod jarní části. Do Prahy za nimi neměl přijet totiž nikdo jiný, než všemi dobře známý celek z Prachatic, který je pro Hostivařské v letošní sezóně zvláště problematickým soupeřem. První ligový zápas roku 2023 byl tedy pro naše juniory velkou prověrkou nejen jejich herní odolnosti…

Z1, sobota 25.2.2023

0:0

kontumace oboustranná

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 7:53 Ferfecki (Zámečník, Houška), 9:21 Grepl (Hroch, Zámečník), 21:49 Ilušák (Mikšovský, Zámečník), 32:22 Ferfecki (Matějka, Houška), 35:59 Houška (Hroch, Ilušák), 44:00 Ilušák (Hroch, Mikšovský) .
Rozhodčí: Tománek, Synek . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 48 . Střely na branku: 39:21 .

Keprt (Drahoš) - Ilušák, Matějka, Petrášek, Zámečník - Ferfecki, Grepl, Hroch, Malysz, Houška, Mikšovský, Němeček, Prager, Smetana, Vrzák

Stankay (Pešek) - Bárta, Makovička, Stöhr, Štrobl, Červenka, Fafejta, Fiala, Klement, Makovička, Maťcha, Moser, Novák, Pavlík, Žák

V přípravě se herně osvědčila dvojice dorostenců Radim Houška a Michal Mikšovský. První jmenovaný nahradil v druhé útočné formaci nemocného Chramostu a jeho o pár měsíců mladší kolega se podíval rovnou do lajny první, místo marodícího Lehnera. Do branky se také po více než půl roce postavil Tomáš Keprt, který se po zranění pokouší najít podobnou formu, jako v úspešných zápasech loňského play-off. Ten měl ale první minuty utkání spíše odpočinkové, hrálo se spíš v obranném pásmu hostí a útok Hostivaře od začátku prověřoval pozornost prachatického Stankaye. Toho poprvé překonal až v osmé minutě Štěpán Ferfecki a otevřel tak skóre zápasu. O necelé dvě minuty poté se nenápadnou střelou mezi betony prosadil Lukáš Grepl a navýšil vedení domácích na dvoubrankové. Tento pohodlný náskok ale ještě korigoval hostující Moser, který pět vteřin před koncem úvodního dějství poprvé překonal doposud bezchybného Keprta.

Druhá třetina již byla z pohledu obou týmů opatrnější, což se odrazilo i na počtu vstřelených branek. Dvougólové vedení nejprve vrátil na stranu domácích Dominik Ilušák, který byl koncovým hráčem pohledné kombinace Mikšovského se Zámečníkem. Za Prachatice se ale stihl ještě trefit Pavlík a do šaten tak šla Hostivař opět pouze s tím nejmenším možným náskokem.

Třetí dějství ukázalo se být rozhodujícím, a to nejen vzhledem ke skóre, ale i obrazu předvedené hry obou týmů. Domácí hráči v sobě našli ještě zbytek sil a dařilo se jim postupně přidávat na pohybu a svého soupeře přeběhávat. Prachatičtí naopak nebyli schopni nalézt odpověď na zvýšené tempo a nechávali tak svého brankáře čelit velkému počtu šancí domácích. Nejprve svuo střeleckou formu potvrdil svým druhým gólem v zápase Štěpán Ferfecki, na kterého záhy v oslabení navázal dorostenec Houška. Konečný stav ještě upravoval přesně minutu před poslední sirénou Dominik Ilušák, který využil první a jedinou přesilovku domácích v tomto zápase. Konečný stav utkání se tedy zastavil na 6:2 v prospěch našich juniorů, pro které je tato výhra cenným bodovým příspěvkem v cestě za kýženým play-off.