HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
19.10.2021 Reportáž

Junioři dostali v Třinci desítku a počítají další raněné!

Všichni natěšeni na pětihodinovou cestu vlakem jsme se sešli již v pátek odpoledne na hlavním nádraží v Praze. Pro maximální připravenost na zápas jsme si domluvili ubytování v centru Třince. Po příjezdu jsme ve ztemnělém městě ještě objevili oblíbené streetfoodové občerstvení a po doplnění potřebných živin a tekutin jsme se odebrali na hotel

8.kolo, sobota 16.10.2021

TRI

Třinec

10:3

3:1, 2:0, 5:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 8:03 Ferfecki (Petrášek), 37:17 Chramosta (Grepl, Šťastný), 40:22 Šťastný (Grepl) .
Rozhodčí: Olesz, Zbořil . Vyloučení: 9:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 85 . Střely na branku: 54:46

Sestava domácích

Figura - Altenburger, Dabrowski, Miech, Pfeifer, Popek, Bury, Byrtus, Mendlík, Pecha, Polášek, Stromko, Vizváry, Wrobel

Sestava hostí

Keprt (od 16.Paleček) - Houška, Svoboda, Zámečník, Petrášek - Chramosta, Ferfecki, Grepl, Malysz, Prager, Šťastný

Komentář k zápasu

Po 9-ti hodinovém spánku a vydatné snídani alá soustředění jsme procházkou došli k hokejbalovému svatostánku třineckého klubu.

Byli jsme tedy připraveni a mohlo se jít na věc. Ovšem ještě před začátkem zápasu nás zaskočila nepříjemná situace. Jak sdělil delegát utkání trenérům a kapitánům obou týmů na avizované schůzce, třinečtí hráči byli pohoršeni některými výroky našich hráčů na sociálních sítích a po vzoru nových zvyklostí si výroky míněné z legrace vztáhli na sebe jako urážku a řešila se tedy nesmyslná „kauza“, která nepříslušela hráčům Třince, nýbrž našemu trenérovi, který pochází také ze Slezska a vtípek byl mířen na něho.

Před začátkem zápasu jsme se tedy překvapeni situací třineckým omluvili „na modré“, oni naši omluvu přijali a zápas mohl začít.

Prvních pár minut se hra jevila vyrovnaně. Na nerovném asfaltovém povrchu poskakoval míček hráčům na obou stranách podobně. Avšak v 8.minutě udeřil Třinec dvěma slepenými góly Stromka a Wróbela. Na tyto ještě rychle dokázala odpovědět naše dobře hrající druhá lajna, tvořená nejmladšími kluky v týmu a po Ferfeckiho gólu vypadalo skóre slušně. Třetí třinecký gól padl před koncem úvodní části. To jsme však již točili pouze tři obránce, jelikož Svoboda dostal 10-ti minutový osobní trest, ke kterému, jak rozhodčí avizovali na schůzce před utkáním, přistoupili při sebemenším náznaku nesouhlasu s jejich výrokem.

Se třemi obránci tedy nebyl snadný ani vstup do další části hry a góly do naší sítě začaly přibývat. Naopak naše první lajna zvyklá více kombinovat a s míčkem si pohrát, což na tomto povrchu jde ztuha, se nemohla prosadit a podařilo se jim to až v závěru zápasu.

Po faulu třineckého hráče do oblasti hlavy a krku na patnáctiletého obránce Zámečníka se hra na několik minut přerušila a musela být přivolána záchranka.

Trenér Grepl tedy byl nucen přeskupit sestavu a došlo i k výměně brankářů. Ve třetí třetině jsme sice dali dva pěkné góly, ale soupeř nám jich ještě pět „nasypal“.

Odvezli jsme si domů nehezký výsledek a hlavně žádné body. Důležité bylo, že vyšetření Daniela Zámečníka neprokázalo žádné vážné zranění.

Při 280-ti minutové zpáteční cestě vlakem jsme si vše zhodnotili a po té se snažili na tento podivný zápas zapomenout. Máme hlavu vzhůru a vyhlížíme další zápasy!

Ohlasy po utkání

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Do Třince jsme se těšili, bohužel od samého počátku, kdy jsme dorazili na hřiště, nic nešlo podle představ a natěšenost se postupem času měnila v zoufalost. Nic nevycházelo a soupeř sžitý s asfaltovým povrchem hrál opravdu dobře a zaslouženě vyhrál.

Redakce

 
 

A tým dostal na závěr podzimu devět branek v Karviné!

28.11.2021

Junioři zakončili podzim další výhrou a přezimují v čele!

27.11.2021

Junioři na vítězné vlně! Po Svítkovu přehráli i Ježky!

24.11.2021

Dorost v posledním utkání podzimu rozdrtil Rebely 13:1!

22.11.2021

Partneři klubu