HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
15.06.2022 Reportáž

I druhé finále pro Hostivař! V závěru rozhodl Čejka!

Nedělní zápas se nesl v podobně dramatickém duchu, ale za pozměněných okolností. Zodpovědný přístup obou celků minimalizoval chyby, které by vedly k ohrožení branky, a když už se nějaká příležitost naskytla, oproti předchozímu dni kralovali brankáři.

FIN, neděle 12.6.2022

PLZ

HBC Plzeň

1:2

0:0, 1:1, 0:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 18:46 Kucharčík (Čejka), 39:13 Čejka (Kucharčík, Vaniš) .
Rozhodčí: Pečený, Hrubý . Vyloučení: 12:12 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 167 . Střely na branku: 24:14 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Sestava domácích

Šlechta (Kočka) - Beneš, Hanuš, Horažďovský, Král, Krejčí, Matoušek, Pavlík, Pecka, Šubrt, Banýr, Deja, Kanta, Kopal, Kristl, Miksan, Pavlíček, Slezák, Smeták, Svoboda, Zíka

Sestava hostí

Keprt (Paleček) - Fic, Hnyk, Ilušák, Kučera, Petrášek, Svoboda, Vodehnal - Čejka, Chramosta, Ferfecki, Grepl, Hroch, Jirsák, Kucharčík, Malysz, Šťastný, Vaniš, Vrzák, Waltr

Komentář k zápasu

Hosté sice domácího gólmana příliš často nezaneprazdňovali, naopak Keprt byl v brankovišti Hostivaře naprosto fenomenální a nejednou svůj tým zachránil. Taktická bitva během prvních patnácti minut změnu skóre nenabídla, ale druhá třetina již dopřála místním divákům nějakou tu zápletku.

Prsty v to měly postupně se načítající trestné minuty na obou stranách. Jako první se díky využité přesilové hře tentokrát radovali hosté, ale dlouho jim to nevydrželo. Jedno z mnoha následujících oslabení se nevyvedlo úplně ideálně a stav byl rázem srovnán.

Rozhodnout tento napínavý duel tak musela až třetí třetina, která ovšem připomínala spíše zápasnický ring. Emoce se projevovaly jak na hřišti, tak na střídačkách, ale i na tribuně mezi diváky. Rozhodčí proto během závěrečného dějství rozdali 15 trestů včetně dvou osobních desetiminutových. Nejvíce vyloučení přineslo až závěrečných 5 minut, tedy časový úsek, který následoval po rozhodující brance. Tu si nemohl připsat nikdo jiný, než Čejka při jedné z oněch mnoha přesilových her. Euforie hostujícího celku mohla pokračovat i po finálním hvizdu, protože vyloučeními rozkouskovaný závěr utkání zabránil Plzeňským se vzchopit. Hostivař tak moderní plzeňskou halu vyloupila i podruhé za sebou a za týden může v domácím prostředí zvednout vytouženou trofej pro vítěze Extraligy juniorů.

Ohlasy po utkání

Tomáš Keprt (brankář HBC Hostivař) - Obě utkání byla fyzicky náročná a musel jsem být neustále ve střehu. V prvním zápase jsme dostali rychlé góly, ale kluci se vůbec nesesypali a začali to tam pálit taky. Tím mi pomohli se uklidnit a začít odznovu. V druhém zápase už byla Plzeň mnohem opatrnější, protože zjistila, co je čeká, když pustí Sama nebo Honzu ke střelbě a nešli tak rychle dopředu. Vzadu jsme to s obránci dobře zvládli a odvážíme si dvě výhry.

Redakce

 
 

Letní soustředění mládeže opět ve Světlé nad Sázavou! Letos 14. - 20. srpna!

24.6.2022

Starší žáci v přáteláku přehráli hokejisty Benešova!

23.6.2022

Finále juniorů se protáhne! Třetí zápas ovládli Mečouni z Plzně!

19.6.2022

Junioři Hostivaře jsou mistrem ČR!

19.6.2022

Partneři klubu