HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
18.03.2023 Reportáž

Hostivař na vítězné vlně! Sběru Šneků vládl sedmibodový Čejka!

Hostivařský A tým přivítal na svém hřišti v rámci 18. kola Extraligy hokejbalu Dobřany. Ve vypjatém utkání dominoval především Hostivařský Jan Čejka a díky jeho sedmi kanadským bodům dotáhl Hostivař k prvnímu domácímu vítězství v jarní části soutěže.

18.kolo, sobota 18.3.2023

HOS

Hostivař

8:4

2:1, 4:1, 2:2

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 9:47 Čejka (Grepl), 10:37 Pátek (Čejka), 16:18 Čejka (Hroch), 19:37 Čejka (Pátek, Kucharčík), 22:08 Čejka, 29:49 Čejka (Urbanec, J.Vaniš), 43:18 Potekhin (Urbanec, Čejka), 43:33 Hroch (Kucharčík, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Volkán, Černý . Vyloučení: 11:8 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 126 . Střely na branku: 27:32 .

Sestava domácích

Štoural (Majerníček) - D.Vaniš, Macek, Kučera, Čápek, Kubeš, Pírek, Kočka, Ilušák - J.Vaniš, Potekhin, Lehner, Kucharčík, Čejka, Pátek, Štěpáník, Urbanec, Hroch, Grepl, Vosátka, Houška

Sestava hostí

Heczko (od 11.Fukárek) - Šlehofer, Sloup, Duchek, Kovářík, Kovářík, Krch, Matoušek, Michálek, Michel, Neumaier, Ruda, Stránský, Strejček, Truchlý, Vajda, Zelenka

Komentář k zápasu

Pro oba týmy byl tento zápas klíčový. A podle toho vypadal i úvod zápasu, kdy oba týmy hrály velmi opatrně. Skóre zápasu a svůj gólový účet otevřel v desáté minutě Jan Čejka, který prostřelil hostujícího brankáře po nahrávce Grepla! O chvilku později odstoupil ze zápasu brankář hostů Heczko, který po tvrdé ráně do masky od Hostivařského útočníka Urbance nebyl schopný v utkání dále pokračovat. V brance ho tedy nahradil Fukárek. Ten své čisté konto držel pouhou půlminutu. V čase 10:36 totiž překonal Dobřanského brankáře Jaroslav Pátek a Hostivař tak odskočila do dvoubrankového vedení! Dobřany však dokázali po 15 vteřinách odpovědět a brankou Matouška snížit na 2:1. Hostivař si tedy odnesla do kabin jednobrankový náskok.

Úvod prostřední části patřil Hostivaři! V 17. minutě šla do vedení 3:1, když si svojí druhou branku v zápase připsal Jan Čejka! Tlak Pražanů pokračoval a ve dvacáté minutě Čejka zkompletoval hattrick! Svou střeleckou chuť pak umocnil ve vlastním oslabení a jeho čtvrtý gól znamenal vedení 5:1. Dobřany se ovšem nehodlali jen tak vzdát a v polovině utkání snižoval Krch. V závěru druhé periody udeřil opět Jan Čejka a pátým gólem v utkání vrátil Hostivaři čtyřbrankové vedení! O druhé přestávce tak svítilo na světelné tabuli skóre 6:2!

Dobřany vstoupili do třetí třetiny s velkou vůlí zvrátit pro ně nepříznivý výsledek. Na rozdíl tří branek upravil svým druhým gólem v zápase Matoušek. V 36. minutě obdržel domácí Čápek trest do konce utkání za hrubost a daroval Dobřanům dlouhou přesilovou hru, tu však hosté využít nedokázali. Ve čtyřiatřicáté minutě prostřelil Hostivařského brankáře hostující Sloup a vypadalo to na závěrečné drama! To ovšem rychle odvrátil svojí brankou Michal Potekhin a Hostivař vedla opět o tři branky! Závěrečnou tečku v zápase přidal v závěru Marek Hroch! Hostivař tak porazila svého soupeře 8:4 a zaznamenala první domácí vítězství v jarní části extraligy!

Další utkání Hostivařského A týmu je v plánu hned za týden v sobotu, kdy se vypraví na hřiště Svítkova!

Ohlasy po utkání

Jan Čejka (Útočník HBC Hostivař) - Zápas připomínající zápas jako v play-off. Oba týmy si byly vědomi situace a vážnosti zápasu. Naštěstí jsme dobře zvládli důležité momenty zápasu, jako byly oslabení, kde nás výborně podržel Váša. V útoku při nás stálo štěstí a díky tomu jsme zvládli důležitý zápas. Velký dík patří všem fanouškům, a že jich bylo!

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Do utkání jsme opět vstoupili vlažně. Naštěstí nás Dobřany nepotrestali. Byl to hodně zvláštní zápas, na můj vkus bylo hodně vyloučení. Naštěstí jsme výborně ubránili dlouhé oslabení ve třech. V přesilovkách jsme toho dneska moc nepředvedli, chyběl nám v nich pohyb a předržovali jsme míčky. Nicméně musím všechny kluky pochválit za bojovnost a předvedený výkon.

Redakce

 
 

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

B tým mužů ve finále nezvítězil ani na potřetí! V regionální soutěži tak opět bere stříbro!

11.6.2024

Partneři klubu