18.03.2023 Reportáž

Hostivař na vítězné vlně! Sběru Šneků vládl sedmibodový Čejka!

Hostivařský A tým přivítal na svém hřišti v rámci 18. kola Extraligy hokejbalu Dobřany. Ve vypjatém utkání dominoval především Hostivařský Jan Čejka a díky jeho sedmi kanadským bodům dotáhl Hostivař k prvnímu domácímu vítězství v jarní části soutěže.

18.kolo, sobota 18.3.2023

8:4

2:1, 4:1, 2:2

DOB

Dobřany

Branky a nahrávky: 9:47 Čejka (Grepl), 10:37 Pátek (Čejka), 16:18 Čejka (Hroch), 19:37 Čejka (Pátek, Kucharčík), 22:08 Čejka, 29:49 Čejka (Urbanec, J.Vaniš), 43:18 Potekhin (Urbanec, Čejka), 43:33 Hroch (Kucharčík, J.Vaniš) .
Rozhodčí: Volkán, Černý . Vyloučení: 11:8 . Využití: 1:1 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 126 . Střely na branku: 27:32 .

Štoural (Majerníček) - D.Vaniš, Macek, Kučera, Čápek, Kubeš, Pírek, Kočka, Ilušák - J.Vaniš, Potekhin, Lehner, Kucharčík, Čejka, Pátek, Štěpáník, Urbanec, Hroch, Grepl, Vosátka, Houška

Heczko (od 11.Fukárek) - Šlehofer, Sloup, Duchek, Kovářík, Kovářík, Krch, Matoušek, Michálek, Michel, Neumaier, Ruda, Stránský, Strejček, Truchlý, Vajda, Zelenka

Pro oba týmy byl tento zápas klíčový. A podle toho vypadal i úvod zápasu, kdy oba týmy hrály velmi opatrně. Skóre zápasu a svůj gólový účet otevřel v desáté minutě Jan Čejka, který prostřelil hostujícího brankáře po nahrávce Grepla! O chvilku později odstoupil ze zápasu brankář hostů Heczko, který po tvrdé ráně do masky od Hostivařského útočníka Urbance nebyl schopný v utkání dále pokračovat. V brance ho tedy nahradil Fukárek. Ten své čisté konto držel pouhou půlminutu. V čase 10:36 totiž překonal Dobřanského brankáře Jaroslav Pátek a Hostivař tak odskočila do dvoubrankového vedení! Dobřany však dokázali po 15 vteřinách odpovědět a brankou Matouška snížit na 2:1. Hostivař si tedy odnesla do kabin jednobrankový náskok.

Úvod prostřední části patřil Hostivaři! V 17. minutě šla do vedení 3:1, když si svojí druhou branku v zápase připsal Jan Čejka! Tlak Pražanů pokračoval a ve dvacáté minutě Čejka zkompletoval hattrick! Svou střeleckou chuť pak umocnil ve vlastním oslabení a jeho čtvrtý gól znamenal vedení 5:1. Dobřany se ovšem nehodlali jen tak vzdát a v polovině utkání snižoval Krch. V závěru druhé periody udeřil opět Jan Čejka a pátým gólem v utkání vrátil Hostivaři čtyřbrankové vedení! O druhé přestávce tak svítilo na světelné tabuli skóre 6:2!

Dobřany vstoupili do třetí třetiny s velkou vůlí zvrátit pro ně nepříznivý výsledek. Na rozdíl tří branek upravil svým druhým gólem v zápase Matoušek. V 36. minutě obdržel domácí Čápek trest do konce utkání za hrubost a daroval Dobřanům dlouhou přesilovou hru, tu však hosté využít nedokázali. Ve čtyřiatřicáté minutě prostřelil Hostivařského brankáře hostující Sloup a vypadalo to na závěrečné drama! To ovšem rychle odvrátil svojí brankou Michal Potekhin a Hostivař vedla opět o tři branky! Závěrečnou tečku v zápase přidal v závěru Marek Hroch! Hostivař tak porazila svého soupeře 8:4 a zaznamenala první domácí vítězství v jarní části extraligy!

Další utkání Hostivařského A týmu je v plánu hned za týden v sobotu, kdy se vypraví na hřiště Svítkova!

Jan Čejka (Útočník HBC Hostivař) - Zápas připomínající zápas jako v play-off. Oba týmy si byly vědomi situace a vážnosti zápasu. Naštěstí jsme dobře zvládli důležité momenty zápasu, jako byly oslabení, kde nás výborně podržel Váša. V útoku při nás stálo štěstí a díky tomu jsme zvládli důležitý zápas. Velký dík patří všem fanouškům, a že jich bylo!

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Do utkání jsme opět vstoupili vlažně. Naštěstí nás Dobřany nepotrestali. Byl to hodně zvláštní zápas, na můj vkus bylo hodně vyloučení. Naštěstí jsme výborně ubránili dlouhé oslabení ve třech. V přesilovkách jsme toho dneska moc nepředvedli, chyběl nám v nich pohyb a předržovali jsme míčky. Nicméně musím všechny kluky pochválit za bojovnost a předvedený výkon.