HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
13.05.2024 Reportáž

Herní a střelecká převaha nestačila! Starší žáci vezou z Ústí nad Labem pouze bod!

Nadstavba Ligy starších žáků pokračovala dalšími zápasy. Hostivařské mužstvo tentokrát vyrazilo na horkou půdu do Ústí nad Labem, kde na ně čekala vždy nepříjemná Elba DDM. Hrálo se o důležité body do konečné tabulky a o náboj utkání tak bylo postaráno.

NAD, sobota 11.5.2024

UNL

Ústí n. Labem

6:5ss

2:3, 1:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 05:52 Bajkai (Martinec), 12:07 Coufal (Trajer, Janičko), 14:25 Martinec (Poláček, Kocmánek), 25:39 Trajer (De.Zimarev, Martinec), 38:09 Trajer .
Rozhodčí: Reisenauer, Loskot . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 75 . Střely na branku: 31:41 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 6:5 .

Vykouk - Bischoffiová, Chochel, Houdek, Hrebinec, Kalenda, Krejčí, Kuziv, Losos, Malimánek, Malý, Morvay, Plachý, Růžička, Šimic, Trnka

Slavík - Martinec, Janšta, Dvořáková, Němec, Janičko - Bajkai, Havlík, Otras, De.Zimarev, Coufal, Trajer, Kocmánek, Poláček, Da.Zimarev, Vysoký

Hosté z Prahy začali utkání s velkým odhodláním a od prvních střídání čím dál více přebírali otěže hry do svých rukou. Několik úvodních šancí dokázal brankář Elby ještě zlikvidovat, ale na přesilovkovou trefu Bajkaie, kterého ve střeleckém prostoru našel přesnou přihrávkou Martinec, již nestačil. Radost hostů ale netrvala dlouho, protože domácí dokázali poměrně rychle odpovědět a srovnat krok. Pražané měli stále více ze hry, ale jejich šance končili na dobře chytajícím brankáři ústeckého mužstva. A když už konečně gól dokázali vstřelit, soupeř téměř vzápětí kontroval. Tak tomu bylo i mezi třináctou a patnáctou minutou. Nejdříve, po utěšené individuální akci, předložil před prázdnou branku Coufalovi míček Trajer. Následně Ústí při přesilové hře vyrovnalo, aby si poslední slovo v první třetině vzal Martinec, který po přistrčení od Zimareva poslal Hostivař opět do vedení.

Ani druhá třetina nepřinesla žádnou změnu. Hned na jejím začátku Elba dokázala vyrovnat a začínalo se od znova. Pražané byli i nadále aktivnějším celkem, nicméně domácí, v čele se svým brankářem, odolávali a každé polevení ze strany hostivařských využili k nebezpečnému protiútoku. Počet šancí na straně pražanů stoupal a zaslouženě se dočkali i gólu. Martinec se Zimarevem posunuli míček na Trajera, ten si dobře připravil palebnou pozici a švihem rozvlnil síť domácí branky. Do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo a vše tak měla rozhodnout ta třetí.

Ani jeden z týmů tomu druhému nic nedaroval. Pražané konečně chtěli rozhodnout utkání ve svůj prospěch, Elba se snažila vyrovnat. Urputnost a všeobecná nervozita si začínaly vybírat svoji daň. Vedle hokejbalových momentů přibývalo i nejrůznějších nesportovních reakcí ze strany hráčů i diváků a hra se začala kouskovat. To spíše svědčilo domácímu mužstvu, které se již po čtvrté dokázalo propracovat k vyrovnávacímu gólu. Hosté z Prahy reagovali téměř vzápětí povedenou akcí Trajera. Ta by směle mohla kandidovat na akci víkendu v NBA. Vyhraná bule, zručný dribling s míčkem, krásné "předhození" do samostatného úniku, suverénně zakončený blafák a hostivařská radost. Ta ovšem opět neměla dlouhého trvání. Domácí se nevzdávali, využili dalšího nedůrazu v obraně Hostivaře a bylo opět srovnáno. Po páté v utkání. A s hostivařskými mohlo být ještě hůř. V posledních dvou minutách šli do dvojnásobného oslabení. Dva skvělé zákroky ale předvedl brankář Slavík a zajistil pražanům alespoň bod. Dobré zákroky předvedl i proti samostatným nájezdům soupeře, nestačil jen na jeden. To ale bylo rozhodující, protože hostivařští střelci neproměnili nájezd ani jeden a bod navíc tak za výhru po samostatných nájezdech brala Elba DDM Ústí nad Labem po výhře 6-5.

Jiří Vaniš (hlavní trenér): Tradiční prohraný zápas z našeho pohledu. Herní a střelecká převaha, neschopnost odskočit soupeři o více branek a nakonec si necháme protéct utkání mezi prsty. Po kolikáté už. Nevěšíme ale hlavy, potřebujeme se teď soustředit na závěrečné zápasy nadstavby a jít do nich plni odhodlání předvést dobrý výkon.

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!