16.10.2023 Reportáž

Havlík hattrickem řídil výhru starších žáků nad Chomutovem!

Když se naposledy starší žáci HBC Hostivař potkali s týmem Wolves Chomutov, byla z toho poměrně jednoznačná prohra. O motivaci do dalšího ligového zápasu tak měli domácí borci jednoznačně postaráno.

6.kolo, sobota 14.10.2023

7:2

2:0, 3:0, 2:2

CHO

Wolves Chomutov

Branky a nahrávky: O1:36 Coufal (Vaniš), 03:18 Havlík, 18:17 Vaniš (Da.Zimarev, Trajer), 24:41 Trajer (Vaniš), 25:45 Bajkai (Trajer), 35:28 Havlík, 35:38 Havlík (Jeřábek, Otras) .
Rozhodčí: Zaťko, Procházka . Vyloučení: 7:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 68 . Střely na branku: 58:15 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1, 7:2 .

Slavík (Menzel) - Němec, Janičko, Vaniš, Dvořáková, De.Zimarev - Jeřábek, Havlík, Otras, Bajkai, Coufal, Trajer, Da.Zimarev, Vysoký, Poláček, Kocmánek

Janata - Bohačík, Fycýková, Klíma, Kulhánek, Polášek - Havel, Hrebinec, Jelínek, Klum, Mitev, Mrnka, Sedlák

A začali opravdu zhurta. Po minutě a půl potrestali první vyloučení soupeře, když Vaniš milimetrovou přihrávkou našel zakončujícího Coufala. Následně se ve čtvrté minutě z rohu uvolnil Havlík a střelou švihem nedal brankáři Vlků šanci. Domácí se sice neustále tlačili do útoku, hosté z Chomutova téměř neopuštěli svoji polovinu hřiště, ale převaha domácích vyústila jen v několik šancí a občas zazvonila tyčka nebo břevno. Přibrzďovala je také poměrně častá vyloučení. I proto se diváci dalších gólů v první třetině nedočkali.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu, jako ta první. Hosté byli více či méně dopředu neškodní a snažili se alespoň důsledným bráněním znepříjemňovat hostivařským jejich útočné manévry. Bohužel, hra domácích začínala postupně postrádat pohyb a přesnost. Vaniš sice v přesilové hře navýšil střelou od modré skóre, ale jinak se domácí spíše začínali utápět v samostatných akcích a trenéři při pohledu na hřiště zaháněli vzpomínky na nedávné utkání s Kelty. Jejich chmury na chvíli zahnalo povedené střídání druhé lajny, kdy Trajer nejprve sám vstřelil branku a následně pěknou přihrávkou vybídl ke skórování Bajkaie. Na ukazateli skóre sice svítil stav 5-0 pro HBC Hostivař, ale z pohledu diváků se rozhodně o žádný hokejbalový festival nejednalo.

V podobném duchu se odehrávala i třetí třetina. Domácí ubrali na tempu ještě více, hosté to vycítili začali se osmělovat. Podařilo se jim dokonce vsítit i první branku. Hostivařské to výrazně nevzrušilo a dál si v poklidném tempu hráli svoji holomajznu, ze které vystoupila pouze pohledná akce po trase Otras, Jeřábek a skórující Havlík. Ten se trefil po samostatné akci už pár vteřin před tím a připsal si tak v zápase hattrick. Poslední slovo měli chomutovští a konečný výsledek tak zněl 7-2 ve prospěch domácího hostivařského týmu.

Borek Coufal (asistent trenéra): Jsem rád za tři body proti nevyzpytatelnému soupeři. Podobně jako v posledním domácím zápase jsme začali dobře, ale s narůstajícím skóre jsme opět opustili svoji hru a utápěli jsme se ve zbytečných individuálních akcích. Na můj vkus jsme dnes také příliš často zahřívali trestnou lavici, když většina vyloučení byla z kategorie zbytečných. To by se nám proti silnějším týmům nemuselo vyplatit.

Marek Hroch (asistent trenéra): Dobré tři body v podobě přesvědčivého skóre v náš prospěch. Stále nás ale štvou pasáže utkání, ve kterých jsme schopni předvádět chvílemi naprosto nekoukatelnou hru. Musíme zkrátka přestat vypínat a ubírat na předvedené kvalitě, v jiných zápasech by nás to totiž taky mohlo stát cenné body do tabulky.

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!