HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
13.03.2018 Reportáž

Fic rozhodl v závěru o vítězství mladšího dorostu na Kladně!

Krásné slunečné počasí na nás čekalo u kladenské arény, do které se dostavila tentokráte pouze hrstka hostivařských bojovníků z kategorie mladšího dorostu. Vzhledem k rozsáhlejší marodce se dostavilo jedenáct statečných, z toho dva starší žáci.

15.kolo, neděle 11.3.2018

KLA

Kladno

1:3

0:1, 1:0, 0:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 14:23 Kucharčík (Srp), 33:43 Fic (Vaniš), 44:34 Fic (Srp) .
Rozhodčí: Kasner, Vaňourek . Vyloučení: 3:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 36 . Střely na branku: 24:26 . Průběh utkání: 0:1, 1:0, 1:3 .

Sestava domácích

Křemenák (Černý) - Kužel, Rychlý, Paták, Gutwald - Zdrůbecký, Stříbrný, Čejka, Frühauf, Tor, Beran, Černý

Sestava hostí

Skalický - Vaniš, Fic, Kolář, Jirsák - Mareš, Kucharčík, Srp, Mašek, Sousedík, Hroch

Komentář k zápasu

Soupeř na tom nebyl o poznání lépe a tak se dal čekat vynikající souboj těchto rivalů. Hnedle první třetina zaznamenala několik skvělých akcí, které však končily vedle tyčí obou brankářů nebo na jejich pozornosti. Až v samotném závěru se povedlo poslední dobře rozehrané vhazování a pohotový David Srp skvěle připravil pro Samuela Kucharčíka, který se nemýlil a nádhernou bombou vymetl kladenskému brankáři Tondovi pavučiny z branky.

V druhé periodě se skóre změnilo při oslabení našeho týmu, kdy trochu přísně odešel na odpočinek Jáchym Mareš, který jinak pro mužstvo odvedl spousty černé a nesmírně důležité práce. Kladno dokázalo této početní výhody využít, když si za jinak skvěle hrajícího Vaniše odskočil Vojta Rychlý a po dokonale přesné přihrávce skóroval do odkryté klece, kde už náš brankář neměl moc možností k zásahu. Další trefy do branky již v této třetině oba brankáři nedopustili, i když příležitostí zde bylo dost. Začínalo se tedy od nuly.

Ve třetí periodě se podařilo hostivařským také využít přesilovou hru když se po skvělé nahrávce Daniela Vaniše dostal ke střele vytáhlý obránce Tomáš Fic a překonal pěkně ukrytou střelou zpoza obránce brankáře podruhé. Závěrečný drtivý nápor Alpiqu se podařilo hráčům Hostivaře ubránit, ale chvílemi to bylo dosti složité, protože Kladno pálilo ze všech pozic. Zbývalo něco málo do konce zápasu, kdy došlo k prohození obránců. Tomáš Fic se ihned po buly zmocnil balonku a dopravil ho do prázdné klece, čímž pečetil vybojovanou výhru 3:1 a odstartoval oprávněnou radost z vítězství.

Ohlasy po utkání

Jaroslav Skalický (asist. trenéra HBC Hostivař) - Myslím si, že přístup hráčů, které jsem měl na Kladně k dispozici, byl velice profesionální. Již od začátku jsem apeloval na maximální důraz k morálce, týmovosti a vyvarování se zbytečných emočních projevů, které by nás ve finále mohly poškodit. Obráncům jsem kladl na srdce, aby se snažily čistit prostor před brankovištěm a přistupovali rychle k útočícím hráčům. Mohl jsem se opřít o zkušené opory tohoto ročníku a skutečně jsem si fantasticky užil střídačku, protože zde panovala bojovná a správná atmosféra, která byla přenesena do zápasu. I za těžkých situací se nám dařilo vyhrávat osobní souboje, doplňovat se a mohl jsem se opřít o skvělé výkony počínaje brankářem a pokračujíc skrz kompletní desítku v poli. Zkrátka takto se má bojovat.

Redakce

 
 

„Už nejsem nejmladší", směje se nejlepší hráč mládeže pro letošní sezónu!

23.6.2018

Třináctý Galavečer je minulostí! Hráčem roku je Marek Kalaš, mládežníkem opět Jan Čejka!

22.6.2018

Galavečer již potřinácté! Slavnostní zakončení sezony opět v Klubu Varta!

20.6.2018

Prague Select obhájil JTEKT Cup! Houška opět v All Stars týmu!

18.6.2018

Partneři klubu