HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
27.10.2019 Reportáž

Dorostenci zvítězili v Brně, po pauze vyzvou na Palmovce Kyjov!

Většina týmu vyrazila na nedělní zápas už v sobotu odpoledne vlakem, pod vedením trenéra Grepla, zašla si na společnou večeři a přespala v hororové ubytovně. V neděli dopoledne dorazil zbytek týmu a šlo se hrát. Hostivař vybojovala povinné vítězství a zřejmě také přepsala rekord v počtu nastřelených tyčí. Ale také došlo na ukázku fair-play...

6.kolo, neděle 20.10.2019

BRN

HbK Brno

1:4

0:1, 1:2, 0:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 14:51 Šťastný (Lehner), 15:25 Š.Hnyk (M.Hnyk), 27:30 Kaiser (Šťastný), 43:20 Petrášek (Grepl) .
Rozhodčí: Hrazdíra, Ščudla . Vyloučení: 0:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 25:44 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4 .

Sestava domácích

Šťastný - Adámek, Engel, Hamřík, Havránek, Heide, Kimmel, Kliment, Navrátil, Staněk, Svoboda, Víchová, Zemen, Zemen, Pivoda

Sestava hostí

Keprt (od 31.Drahoš) - Š.Hnyk, Ilušák, Petrášek, Ježdík, Sucharda, Nguyen - Šťastný, Lehner, Vodehnal, Grepl, Hroch, M.Hnyk, Malysz, Ferfecki, Kaiser, Gubala

Komentář k zápasu

Oproti obvyklé sestavě musel trenér Grepl, díky nemoci Chramosty, trochu zaimprovizovat a do prvního útoku se postavil jinak obránce Adam Vodehnal.

Brno dalo do zápasu svazem dodané odlehčené míče Winnwell a pro oba týmy to byla zkouška trpělivosti. Obzvláště pro technické hráče Hostivaře to byl očistec a výsledkem bylo velké množství nastřelených tyčí, zejména těch horních.

Zápas začal tlakem hostů, ale vzhledem k neposednosti zmíněných míčků byla hra poměrně neurovnaná, plná nepřesností na obou stranách. Hostivař tlačila a soupeř se ojediněle dostával do brejků, které naštěstí neměli buď dostatečnou rychlost, nebo selhala koncovka. I Hostivař podnikla několik rychlých výpadů, ale bez efektu. Ani vyloučení hostivařského Kaisera za faul v útočném pásmu nepřineslo velkou změnu obrazu hry. Teprve 10 vteřin před koncem první třetiny dokázal Šťastný propálit domácího gólmana, po hezké souhře první formace na jeden dotek, 0:1.

Ihned na začátku druhé třetiny si na Brno vyšlápli bratři Hnykové, kdy po přihrávce mladšího bratra Matěje měl Šimon, nikým neatakován, dost času srovnat si míček a přesnou ranou trefil odkryté místo domácí brány, 0:2. Brno ovšem nesložilo zbraně a po dalším faulu Hostivaře v útočném pásmu (tentokrát Hrocha) zvýšili tlak na branku, ale obrana Hostivaře odolala. Brno pokračovalo v tlaku a výsledkem bylo po laxním vyhození míče rychlé vrácení hry před bránu bránu Hostivaře a dorážkou po střele byl brankář Keprt překonán. Hostivař stále byla lepší, trefovala tyče a Brno občas podniklo protiútok, kdy mohl několikrát vyniknout i brankář hostů. Po jednom ze závarů před bránou Hostivaře předvedli brankář Keprt a obránce Hoang i cirkusovou vložku, kdy Keprt vykopl, v leže na břiše, míč plachtící do brány a Hoang to jistil tygřím skokem přes brankoviště, čímž zvýšil efekt brankářova zákroku. Naštěstí Hostivař dokázala včas odpovědět dalším gólem, kdy se Kaiser vytočil od mantinelu, a poslal střílenou přihrávku (dodnes panují dohady, zda to byla prudká přihrávka, nebo pomalá střela), která se díky teči obránce dostala do domácí branky, 1:3. To přineslo uklidnění hry Hostivaře. Do konce třetiny pak stihl Šťastný ještě jednou trefit břevno a Grepl odmítl skórovat do poloodkryté brány, snad aby nezesměšnil domácího, jinak dobře rozchytaného gólmana.

Ve třetí třetině už hosté dominovali a druhý brankář Hostivaře - Drahoš, který byl za cestu do Brna odměněn možností dochytat zápas, moc práce neměl. Grepl opět sám před bránou, tentokrát trefil lapačku domácího brankáře, následně se Šťastný u mantinelu uvolňuje mezi dvěma obránci a tváří v tvář svému jmenovci v bráně Brna trefuje nastavenou lapačku. V deváté minutě píská rozhodčí faul Hostivaře – podražení. Domácí lavička ovšem faul odvolává, protože hráč uklouzl sám po šlápnutí na čepel hole obránce Suchardy. Velké díky za toto gesto fair-play. Následuje opět několik vyložených šancí Hostivaře v podání Šťastného nedotaženého blafáku a Greplova trefení betonu Brněnského brankáře. Na začátku 13. minuty třetí třetiny trefuje první útok třikrát po sobě tyč během deseti vteřin. Teprve v čase 13:20 se podařilo hostům zúročit převahu a po pěkné souhře druhého útoku přihrával Grepl na seběhnutého Petráška a ten bekhendem uzavřel skóre zápasu na 1:4. Opět se projevila malá efektivita útoků dorostu Hostivaře. Ze 44 střel „pouze“ 4 góly. Budeme doufat, že na konci sezóny nebudou nějaké góly chybět při vyrovnané tabulce.

Ohlasy po utkání

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Do Brna jsme jeli pro tři body, ale od počátku se náš výjezd nevyvíjel lehce. Ať už ubytováním nebo hrou. První třetina byla v našem podání herně slabá. Soupeř hrál aktivně a dobře bránil střední pásmo. O přestávce jsme si něco řekli a udělali nějaké změny a bylo to lepší. Po zbytek zápasu jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme asi “hráli hru na břevna” místo hokejbalu. I tak ta hra nebyla ideální a musíme je do příštího kola doladit.

 
 

Rozprava s kapitány! Lukáš Píša a Daniel Dušák odpovídají na sérii otázek!

24.1.2021

„Začal jsem si sportu více vážit", říká po svém zranění kapitán juniorky David Srp!

21.1.2021

Žákovské kategorie budou moci využít březnového příměstského kempu!

10.1.2021

„Mám tu takovou pohodičku", hlásí ze Švýcarska Jiří Vaniš!

22.12.2020

Partneři klubu