HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.10.2024 Reportáž

B tým mužů postupuje do 2. kola Českého poháru! Jako favorit utkání vyřadil Kladenský Notor!

Hostivařská rezerva nastoupila k úvodnímu kolu Českého poháru, kde ji los přidelil tým z Kladenské oblastní ligy HBC Notor Kladno. I přes to že Hostivař v utkání prohrávala, postupem času dokázala potvrdit roli favorita a postoupit do 2. Kola!

ČP1, sobota 5.10.2024

NOT

Notor Kladno

2:5

1:3, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 4:47 Jirsák (Mareš, Krejčí), 11:08 Jirsák (Malysz), 12:42 Svoboda (Krejčí, Malysz), 36:08 Waltr (Jirsák), 37:23 Mareš (Malysz) .
Rozhodčí: Paiskr, Pečený . Vyloučení: 6:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 5 . Střely na branku: 14:40 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5 .

Keimar - Hoffman, Hrádek, Opata, Ma.Pospíšil, Šmíd - Karas, Mareš, Mi.Pospíšil, Šíma, Zmeškal, Ogurčák, Grossman

Paleček (Majerníček) - Do.Zámečník, Přeslička, Svoboda, Městka - Mareš, Malysz, Jirsák, Krejčí, Minarčík, Grepl, Waltr

Hostivař vstoupila podobně jako v posledních letech do Českého poháru. Los ji v úvodním 1. kole přiřkl tým z Merch #53 Kladenské hokejbalové ligy. V sobotu se v Městské hokejbalové aréně na Kladně utkala s týmem HBC Notor Kladno!

Hostivař se na Kladno dostavila v okleštěné sestavě, početně se ovšem rovnala domácímu celku. A byl to právě Kladenský Notor, který hned v 2. minutě otevřel skóre utkání a šel překvapivě do vedení. Domácí se ovšem z tohoto vedení neradovali dlouho a už v 5. minutě bylo vyrovnáno! První Hostivařskou branku vstřelil útočník Jakub Jirsák. Ten se trefil rovněž i v 12. minutě a Hostivař tak šla do vedení. Na 1:3 pro Hostivař upravil o minutu později obránce Kryštof Svoboda! Domácí ještě projevili odpor v 25. minutě, kdy snížili zpět na rozdíl jedné branky. Hostivař byla ovšem lepším týmem a díky velké střelecké převaze za to byla postupem času odměněna. V 37. minutě vrátil Hostivaři dvoubrankové vedení kapitán Hostivařské rezervy David Waltr! Finální tečku za postupem do 2. Kola Českého poháru dal v 38. minutě útočník Jáchym Mareš!

Hostivař tedy postoupila do další fáze nejstarší hokejbalové soutěže! Na svého soupeře si ovšem bude muset ještě počkat! Měla by se ho dozvědět v losu 2. kola, který by měl proběhnout do 9. října.

Mikropřípravka si zahrála na úvod října s malými Kelty!