04.04.2016 Reportáž

Dorost ztratil nadějně rozehraný zápas a poprvé prohrál!

Utkání s ústeckou Elbou bývají v posledních letech vždy specifická. Nebývá nouze o tvrdé souboje, krásné branky a celkově zajímavou podívanou. A ani tentokrát tomu nebylo jinak...

17.kolo, neděle 3.4.2016

5:6

3:1, 2:3, 0:2

UNL

Ústí n. Labem

Branky a nahrávky: 0:22 Jachek (Brabec, Kubeš), 2:22 Kubeš (Jirec), 9:12 Jirec (Brabec), 19:26 Čejka (Zyta), 24:19 Jachek (Brabec) .
Rozhodčí: Volkán, Vokalová . Vyloučení: 3:7 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 40 . Střely na branku: 37:21 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:6 .

Dušák (Štoural) - Kubeš, Bianchi Ferrer, Ši.Kořínek, Polesný, Šť.Kořínek, M.Nocar - Jirec, Brabec, Jachek, O.Nocar, Čejka, Zyta, Maťocha, Zámečník, Ježdík

Rechtorik (Douša) - Bartoš, Černý, Divíšek, Rop, Sedláček, Štěpánek - Boček, Giesel, Hanzlík, Hruška, Krejčí, Stupka, Jalovecký, Jičinský, Škurla, Štroufová

Zápas jako řemen! Tak by se dal označit ve stručnosti ligový duel mladších dorostenců s Elbou DDM Ústí nad Labem, která, pakliže nepočítáme první letní přípravný duel s pardubickým Autosklem, se stala prvním přemožitelem dosud suverénní Hostivaře.

Hostivař vstoupila do zápasu výborně a tlak prvního útoku přetavil už ve dvaadvacáté vteřině v krásný gól Dominik Jachek. Vedení ale nevydrželo domácím dlouho, když rychlý útočný přechod Krejčího a jeho přesnou přihrávku využil Hruška. Hostující tým si posléze počínal několikrát nedovoleně a Hostivař z přesilových her trestala. Ve třetí minutě napřáhl po přihrávce Jirce obránce Ondřej Kubeš a propálil vše. Domácí hráli díky početním výhodám v neustálém tlaku a v desáté minutě se radovali ze třetí branky v utkání. Lukáš Brabec milimetrově našel Jonáše Jirce, který bez přípravy překonal Rechtorika.

Poměr vyloučení zákonitě musel ve druhé části přinést kompenzaci a už v šestnácté minutě putoval na trestnou Jachek. Hostující tým naštěstí recept na vstřelení gólu nenašel. Naopak ve dvacáté minutě navýšil na 4:1 šťastným způsobem Čejka a mohlo se zdát, že je rozhodnuto. Dvojice následných trestů ovšem poslala Hostivař do tří hráčů a Ústí v závěru početní výhody snížilo. Ještě více se ale veselilo za dalších devadesát vteřin, když nedůrazu využil před brankou silný Hanzlík. Odpověď našel v brankově plodném čase Dominik Jachek a přesnou střelou vrátil Hostivaři dvoubrankové vedení... ne ale na dlouho. Druhý útok se na lavičku vracel opět s inkasovanou brankou, která opět vzešla z celkové pasivity a nedůrazu před vlastním brankářem. Ve druhé části měla více ze hry ústecká Elba, Hostivař přesto stále vedla.

Ve třetí části dokonce přidala na střelecké aktivitě, z gólových tref se ale paradoxně už radoval pouze soupeř. Ve třiatřicáté minutě vyrovnal stav na 5:5 Michal Hruška a stejný hráč dokonal pět minut před koncem utkání ve vlastním oslabení obrat, když využil chybu brankáře Dušáka a uklidil míček do opuštěné klece. V závěru nastřelil Jirec břevno a ani další z velkých šancí Hostivaře se v posledních minutách neujala. Ústecká Elba se tak po bojovném výkonu a dokonalém obratu stala prvním přemožitelem Hostivaře v této ligové sezóně.

Ondřej Novák (trenér HBC Hostivař) - "Velice kvalitní zápas s bojovně naladěným soupeřem, který ani za nepříznivého stavu nic nevzdal a zaslouženě po využití všech našich chyb vyhrál. I přes ztrátu tříbrankového vedení se mi zápas nehodnotí tak zle, protože každý podobný duel je velkým přínosem. Pochválil bych první útok, který dnes odehrál skvělý zápas."

Další ztráta! Junioři ztratili v Berouně čtyřbrankové vedení!