09.10.2019 Reportáž

Dorost vykradl Ježkárnu! V dalším víkendu vyzve Kovo!

Bylo chladné, ale slunečné říjnové ráno a dorost Hostivaře vyrazil k dalšímu soutěžnímu zápasu do Pardubického kraje. Tentokrát do Heřmanova Městce. Zápas to byl celkem vyrovnaný, kvůli několika nepřesnostem rozhodčích ale i trochu nervózní a okořeněný rvačkou. Díky týmovému výkonu, i přes množství vyloučení, dokázali borci z Hostivaře zvítězit.

4.kolo, neděle 6.10.2019

JEZ

Ježci Heřmanův Městec

1:3

1:2, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 10:16 Malysz (Hnyk Š., Ferfecki), 13:21 Hroch (Hnyk M., Sucharda), 29:18 Šťastný (Hroch) .
Rozhodčí: Liška, Málek . Vyloučení: 4:10 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 30:25 . Průběh utkání: 1:0, 1:3 .

Páv - Holý, Čapka, Musílek, Jožák, Pilař, Daníček, Vohralík, Šmíd, Baumgartner, Kozel, Málek, Hasík, Synek

Keprt - Ilušák, Hnyk Š., Ježdík, Petrášek, Vodehnal, Nguyen, Sucharda - Šťastný, Lehner, Chramosta, Grepl, Hroch, Hnyk M., Malysz, Ferfecki, Kaiser, Gubala

Zápas začal úvodním náporem domácích, kdy počáteční hra Hostivaře v obraně opět připomínala chaos. Výsledkem byl gól domácích v čase 1:18, kdy po nedůslednosti v obraně sražený rotující míč přeloboval hostujícího brankáře. Hostivař se nenechala gólem zaskočit a vrhla se do útoku. Z přemíry snahy ovšem vznikl faul v útočném pásmu a následný únik musel obránce Nguyen hasit dalším faulem a Hostivař šla do tří. Domácí se naštěstí pro hosty zalekla této možnosti a prakticky nic proti výborně organizované obraně nepředvedli. Hra probíhala vyrovnaně, bez vyložených šancí. Výjimkou byla šance Chramosty, který šel sám na brankáře a místo střely zvolil překvapivou přihrávku, kterou nikdo nezužitkoval. Tlak Hostivaře sílil a chyby v obraně přicházeli i na straně Ježků. Po zatažení Ferfeckého do pásma a střele Šimona Hnyka, tečoval míč na hranici vysoké hole Malysz a bylo vyrovnáno. V následují minutě se podařilo Ježkům rozebrat stagnují obranu Hostivaře, útočník pohybem za bránou zmátl brankáře Keprta, vytočil se před bránu a zakončoval do zcela odkryté klece. Gólman hostů se však na brankové čáře rozplácl jako Dominátor v dobách své největší slávy a se štěstím zastavil slabou střelu po zemi, i když domácí střídačka už oslavně volala „góóól“. Hostivař zlepšila hru v obraně a výsledek se brzy dostavil. Sucharda rychlým vystoupením udržel pásmo, zatáhl míč a zpětnou přihrávkou našel nikým nehlídaného Hrocha, který z vrcholu levého kruhu nedal bombou brankáři Ježků šanci, 1:2.

Na začátku druhé třetiny se Hostivař opět dostávala pod tlak díky váhavé rozehrávce. Navíc hostují hráči začali poněkud ztrácet nervy z často nepotrestaných faulů soupeře a po zbytečném faulu v jednadvacáté minutě hrála Hostivař mistrně zvládnuté oslabení, kdy zejména dvojice Hroch – Štastný podnikala časté výpady na soupeřovu bránu. Domácí měli velké štěstí, že ve své vlastní přesilovce neinkasovali. V půli třetiny si nervózní obrana Hostivaře několikrát musela pomoci vyhozením přes celé hřiště. Hra se přitvrdila a přibylo provokací na obou stranách. Po souboji rameno na rameno byl ovšem znovu vyloučen hráč Hostivaře, což střídačka hostů nesla dost nelibě. Tentokrát už Ježci zahráli přesilovku lépe, ale brankář Keprt svůj tým podržel několika zapamatovatelnými zákroky. Ihned po skončení přesilovky se ocitl v šanci Šťastný, ale neproměnil. Krátce na to se dostali do gólové šance domácí, ale brankář nejprve předvedl výborný zákrok a potom hostům pomohla tyč. Konečně došlo i na trest pro domácí za držení, ale hosté se této možnosti také zalekli a až v druhé minutě přesilovky se dostali do šance po nahození obránce, ovšem bez změny skóre. V závěru třetiny neúnavný Hroch udržel míč u mantinelu proti dvojici bránících hráčů a zpětná přihrávka našla Šťastného, který i díky clonícímu Greplovi, propálil míč do domácí sítě. 1:3.

Začátek třetí třetiny prověřil pozornost brankáře Hostivaře, který opět zabránil skórování domácích několika netradičními zákroky. Zdálo se, že Hostivař získává fyzicky navrch a domácí znovu faulovali. Liknavé odpískání faulu ovšem Chramosta neunesl a oplácením zbavil Hostivař možnosti přesilovky. Pokračovalo se 4 na 4. Hostivař postupně převzala otěže zápasu, ale za zmínku ve zbytku třetí třetiny stálo, kromě několika šancí Hostivaře v oslabení, už jenom vyloučení na 2+2+10 minut pro Petráška, který neunesl několikeré seknutí přes lýtka a vzal spravedlnost do svých rukou. Domácí opět v přesilovce tápali a tak mohl udeřit Šťastný, který udržel míč v útočné třetině, u mantinelu se vytočil dvěma obráncům a vydal se vstříc domácí bráně, ale brankář jeho šanci chytil. A následně opět Šťastný a Hroch měli několik šancí v oslabení a na domácích byla vidět nervozita z promarněných darovaných přesilovek. Hráči Hostivaře přitvrdili a bylo s podivem, že rozhodčí potrestali už pouze dva fauly hostů. Konec zápasu se dohrál po kontrolou Hostivaře, která zaslouženě zvítězila. Drobnou vadou na kráse, bylo pozápasové skandování pokřiku v šatně, který nebyl ze světa fair play a pochopitelně zavdal stížnostem ze strany domácích. Hostivař předvedla dobrý týmový výkon, kdy zejména v oslabení ukázala výbornou organizaci, disciplinovanost a individuální kvality.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Než dobře odehraný, tak spíše ubojovaný zápas. Ježci na nás vlítli v úvodu utkání, z čehož dali i branku. Byla to pro nás studená sprcha a museli jsme dohánět. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a Ježkům, hrajícím na dvě lajny, docházely síly, což šlo znát především ve třetí třetině, která se odehrávala převážně v našem oslabení a my soupeře přesto téměř k ničemu nepustili.