12.10.2020 Reportáž

Dorost těsně nestačil na Strašecí! Dvakrát se prosadil Ferfecki!

Hostíci zamířili zřejmě na dlouhou dobu na poslední zápas, do Nového Strašecí. I přes chladné ráno a absenci diváků byly oba týmy nabuzeny a připraveny na úvodní vhazování...

4, neděle 11.10.2020

NOV

Nové Strašecí

4:3

2:0, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 27:48 Lehner (Šťastný, Zámečník), 30:34 Lehner (Zámečník, Ilušák), 37:58 Ferfecki (Hnyk, Malysz) .
Rozhodčí: Havel, Danylec . Vyloučení: 9:4 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 35:32 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3 .

Jakoubek - Běloušek, Kerby, Kníže, Korf, Kot, Kučera, Pořádek, Slabý, Vaic, Vojna, deFin, Švec, Itner, Husák, Svoboda

Drahoš (Keprt) - Ilušák, Houška, Vodehnal, Munk, Zámečník - Maali, Lehner, Šťastný, Malysz, Ferfecki, Hnyk, Vrzák, Prager, Smetana

Již po dvaceti vteřinách se na trestnou poroučel domácí borec za podražení a za dalších sedmnácti vteřinách jej následoval druhý za zdržování hry. Nabídnutá přesilovka 5:3 hned v úvodu zápasu? Bohužel se nabídnutou výhodu nepodařilo přeměnit v gólové hody a domácí ve třech statečně bránili svou bránu bez ztráty kytičky. Ani následný break Vrzáka nezměnil stav náš prospěch. Bohužel v sedmé minutě jsme se velmi kostrbatě snažili vyvézt míček z obranné třetiny po chybce na naší modré lajně se domácí Bubáci zmocnili míčku a z poza branky namazali do volného prostoru před naší bránou a nekrytý hráč pohodlně zasunul do odkryté brány. Necelé dvě minuty před koncem jsme šli do oslabení. To co se nám nepodařilo v úvodu třetiny ukázal domácí Pořádek. Po přihrávce z obrany a snadném přechodu modré lajny se vytočil na střed a střelou tahem podruhé rozvlnil síť Hostíků. Stav po první třetině byl nelichotivých 2:0.

Druhá perioda v pořadí již nebyla v podání Hostíků vláčná jako úvodní část a začaly se objevovat souboje u mantinelů rychlejší přístup k domácím hráčům. Sice jsme šli do oslabení za podražení Vodehnalem, ale v čase 12:40 se poroučel na trestnou střelec druhého gólu domácích. Po vyhraném vhazování Lehnerem se dostal míček na jeden dotek přes Ilušáka a Zámečníka ke Šťastnému, ten si s míčkem pohrál a poslal křížnou přihrávku na volného Lehnera, který opět z první poslal do skoro prázdné branky. Bratru, celá akce trvala osm vteřin a ten který to začal tak to i dokončil. Stav 2:1 už byl příjemnější, ale ne zcela. O to horší bylo, že necelé dvě minuty před koncem se zcela nevinné situace stala pohroma. Naprosto nepokrytý hráč v mezikruží obdržel přihrávku z rohu a pohotovou střelou překonal Drahoše.

Závěrečná třetina začala naší přesilovkou, které začala těsně před koncem druhé periody. Ilušák poslal přihrávkou téměř po červené,kterou našel Zámečníka, ten vypálil na bránu a k odraženému míčku se dostal Ferfecki a z levé strany dopravil míček do branky. 3:2 a opět jsme byli na dosah vyrovnání. Když se v obranném pásmu zmocnil oranžové kuličky Zámečník, dal se do pohybu a když byl mezi červenou a útočnou modrou poslal v běhu střelu na domácího gólmana, kterému míček protekl za záda. Okamžitou radost překazilo zamítavé gesto rozhodčího, protože v polovině letu míčku se ozval offsideový hvizd. Byl? Nebyl? Ani z videa není patrné jestli ano či ne, v každém případě neplatil a jelo se dál. Po výměně stran v polovině závěrečné třetiny dostal míček ve středu hřiště k Hnykovi, který vlevo viděl rozběhnutého Ferfeckého. S obdrženou přihrávkou si Fjéra poradil bravurně a přesnou střelou k pravé tyči gólmana mu nedal šanci. 3:3. Ke vší smůlu Hostíků se z další běžné situace stal pomyslný hřebíček do rakve. „Zapomenutý“ míček u mantinelu se dostal opět na střed hřiště a opět nekrytý hráč. Pro toho již nebyl problém do poloodkryté branky zatlouct ten hřebík. 4:3. Do konce se tento stav již nezměnil a to ani přes závěrečné powerplay.

Tibor Zámečník (asist. trenéra) - Nabídnutých devět přesilovek a využité jen dvě. To je málo, pereme se s tím dlouhodobě stejně jako s produktivitou.. Soupeři, klobouček. A musím říct, že dobrou práci předvedli i rozhodčí.