HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
12.10.2020 Reportáž

Dorost těsně nestačil na Strašecí! Dvakrát se prosadil Ferfecki!

Hostíci zamířili zřejmě na dlouhou dobu na poslední zápas, do Nového Strašecí. I přes chladné ráno a absenci diváků byly oba týmy nabuzeny a připraveny na úvodní vhazování...

4.kolo, neděle 11.10.2020

NOV

Nové Strašecí

4:3

2:0, 1:1, 1:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 27:48 Lehner (Šťastný, Zámečník), 30:34 Lehner (Zámečník, Ilušák), 37:58 Ferfecki (Hnyk, Malysz) .
Rozhodčí: Havel, Danylec . Vyloučení: 9:4 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 35:32 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3 .

Sestava domácích

Jakoubek - Běloušek, Kerby, Kníže, Korf, Kot, Kučera, Pořádek, Slabý, Vaic, Vojna, deFin, Švec, Itner, Husák, Svoboda

Sestava hostí

Drahoš (Keprt) - Ilušák, Houška, Vodehnal, Munk, Zámečník - Maali, Lehner, Šťastný, Malysz, Ferfecki, Hnyk, Vrzák, Prager, Smetana

Komentář k zápasu

Již po dvaceti vteřinách se na trestnou poroučel domácí borec za podražení a za dalších sedmnácti vteřinách jej následoval druhý za zdržování hry. Nabídnutá přesilovka 5:3 hned v úvodu zápasu? Bohužel se nabídnutou výhodu nepodařilo přeměnit v gólové hody a domácí ve třech statečně bránili svou bránu bez ztráty kytičky. Ani následný break Vrzáka nezměnil stav náš prospěch. Bohužel v sedmé minutě jsme se velmi kostrbatě snažili vyvézt míček z obranné třetiny po chybce na naší modré lajně se domácí Bubáci zmocnili míčku a z poza branky namazali do volného prostoru před naší bránou a nekrytý hráč pohodlně zasunul do odkryté brány. Necelé dvě minuty před koncem jsme šli do oslabení. To co se nám nepodařilo v úvodu třetiny ukázal domácí Pořádek. Po přihrávce z obrany a snadném přechodu modré lajny se vytočil na střed a střelou tahem podruhé rozvlnil síť Hostíků. Stav po první třetině byl nelichotivých 2:0.

Druhá perioda v pořadí již nebyla v podání Hostíků vláčná jako úvodní část a začaly se objevovat souboje u mantinelů rychlejší přístup k domácím hráčům. Sice jsme šli do oslabení za podražení Vodehnalem, ale v čase 12:40 se poroučel na trestnou střelec druhého gólu domácích. Po vyhraném vhazování Lehnerem se dostal míček na jeden dotek přes Ilušáka a Zámečníka ke Šťastnému, ten si s míčkem pohrál a poslal křížnou přihrávku na volného Lehnera, který opět z první poslal do skoro prázdné branky. Bratru, celá akce trvala osm vteřin a ten který to začal tak to i dokončil. Stav 2:1 už byl příjemnější, ale ne zcela. O to horší bylo, že necelé dvě minuty před koncem se zcela nevinné situace stala pohroma. Naprosto nepokrytý hráč v mezikruží obdržel přihrávku z rohu a pohotovou střelou překonal Drahoše.

Závěrečná třetina začala naší přesilovkou, které začala těsně před koncem druhé periody. Ilušák poslal přihrávkou téměř po červené,kterou našel Zámečníka, ten vypálil na bránu a k odraženému míčku se dostal Ferfecki a z levé strany dopravil míček do branky. 3:2 a opět jsme byli na dosah vyrovnání. Když se v obranném pásmu zmocnil oranžové kuličky Zámečník, dal se do pohybu a když byl mezi červenou a útočnou modrou poslal v běhu střelu na domácího gólmana, kterému míček protekl za záda. Okamžitou radost překazilo zamítavé gesto rozhodčího, protože v polovině letu míčku se ozval offsideový hvizd. Byl? Nebyl? Ani z videa není patrné jestli ano či ne, v každém případě neplatil a jelo se dál. Po výměně stran v polovině závěrečné třetiny dostal míček ve středu hřiště k Hnykovi, který vlevo viděl rozběhnutého Ferfeckého. S obdrženou přihrávkou si Fjéra poradil bravurně a přesnou střelou k pravé tyči gólmana mu nedal šanci. 3:3. Ke vší smůlu Hostíků se z další běžné situace stal pomyslný hřebíček do rakve. „Zapomenutý“ míček u mantinelu se dostal opět na střed hřiště a opět nekrytý hráč. Pro toho již nebyl problém do poloodkryté branky zatlouct ten hřebík. 4:3. Do konce se tento stav již nezměnil a to ani přes závěrečné powerplay.

Ohlasy po utkání

Tibor Zámečník (asist. trenéra) - Nabídnutých devět přesilovek a využité jen dvě. To je málo, pereme se s tím dlouhodobě stejně jako s produktivitou.. Soupeři, klobouček. A musím říct, že dobrou práci předvedli i rozhodčí.

Redakce

 
 

„Cítím se už spíš jako hráč velkého hokejbalu", říká přípravkář Vojtěch Coufal!

28.10.2020

„Snažím se hodně zakončovat", říká mladší žák Filip Hradil!

26.10.2020

„Myslím, že jsme mohli mít lepší výsledky", mrzí Tomáše Stoulila ze starších žáků.

24.10.2020

„Chci být lepší než brácha, být v útoku a dávat góly", říká Anička Dvořáková z týmu holek!

23.10.2020

Partneři klubu