HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz

Dorost se nadřel na výhru v Letohradu! Rozhodl Votava!

Další cesta dorostenců HBC Hostivař v boji o extraligové body vedla na východ Čech, kde se postavili Jelenům z Letohradu.

Letohrad

1:2

0:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11:43 Havlík, 37:40 Votava .
Rozhodčí: Vrba, Řezníček . Vyloučení: 3:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 53 . Střely na branku: 12:23 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 .

Bouchal - Kubíček, Motyčka, Nováková, Šafář, Šťovíček - Fišer, Halbrštátová, Kopecký, Martinek, Schwach, Snítilý

Menzel (od 25. Arnold) - Adam, Němec, Votava, Větrák - Bajkai, Coiufal, Skála, Marzinec, Havlík, Otras, Jeřábek, Vysoký, Hrodek, Da. Zimarev

Hned úvod utkání ukázal, na co se budou moci diváci těšit. Hostivařští se snažili hrát aktivně, hodně v pohybu a nenechávat svému soupeři příliš prostoru. Domácí Jeleni pozorně bránili, hru si příliš nekomplikovali a každou vhodnou příležitost využívali k rychlému protiútoku. Šancí na obou stranách bylo pomálu. Hosté z Prahy si jich přeci jen vytvořili o něco více, ale potýkali se se značně vychýlenou muškou. A pokud už míček mířil na branku, jejich pokusy likvidoval domácí brankář. Diváci se branky v prvním dějství přeci jen dočkali. Po několik neúspěšných pokusech Hostivaře o zavezení do útočného pásma při přesilové hře, se míčku ve středním pásmu chopil Matěj Havlík, k překvapení všech prošel přes dva bránící hráče Letohradu na modré čáře a v samostatném nájezdu nezaváhal. Hosté si tak do šaten odnášeli po první třetině jednogólový náskok.

Druhá třetina žádnou změnu v obrazu hry nepřinesla. A to samé platilo i o skóre. Hra se pravidelně přelévala ze strany na stranu, nicméně v drtivé míře se odehrávala mimo střelecké prostory a ani jeden z týmů si nevytvářel výrazné šance.

Třetí třetina nabídla přeci jen určité oživení. Přispěly k němu bezpochyby přesilové hry na obou stranách a zejména ta, kterou domácí dokázali po velmi pěkné kombinaci zužitkovat. Za vyrovnaného stavu 1-1 se začínalo znova a podle dění na hřišti si nikdo nedovolil tipovat, jak utkání dopadne. Hostivař měla sice optickou převahu, ale potýkala se s množstvím nepřesností a ne úplně ideálním řešením herních situací, které by vedly ke gólovým šancím. Domácí čím dál více cítili šanci na úspěch a také oni se čím dál více osmělovali k útočným výpadům. Jejich snahy ale dostaly trhlinu ve chvíli, kdy na sebe vzal odpovědnost hostivařský Adam Votava. Ve středním pásmu si vzal míček na hokejku, prohnal se obranou Jelenů a na dvakrát protlačil míček pod betonem domácího brankáře do sítě. To byla samozřejmě voda na hostivařský mlýn. Hosté od té doby poměrně zkušeně kontrolovali průběh hry, vytvořili si několik zajímavých příležitostí a když dostali čtyři minuty před koncem výhodu přesilové hry, jejich šance na výhru stouply hodně vysoko. V té chvíli ale začínala nejdramatičtější pasáž zápasu. Domácí nejdříve velmi obětavě, i díky nepřesnostem v hostivařské hře, ubránili svoje oslabení a hned jak byla příležitost, sáhli ke hře bez brankáře. Tu po několika vteřinách umocnilo vyloučení hostujícího hráče a když se Pražané půl minuty před koncem dopustili dalšího zbytečného prohřešku, měli letohradští dokonce výhodu tří hráčů v poli. Trenéry Hostivaře v té chvíli omývali, někteří hostující fanoušci na tribuně kolabovali. Trojice hostivařských bránících hráčů, v čele s brankářem Arnoldem, ale kritických 29 vteřin přečkala a po ubojované výhře 2-1 si hosté zpět do Prahy odvážely další tři body do tabulky dorostenecké extraligy.

David Srp (trenér HBC Hostivař) - Do zápasu s Letohradem jsme vyrazili v obměněné sestavě, a tak jsem čekal divoký zápas s množstvím gólů. Ten se ale nekonal. Sice jsme asi měli optickou převahu, ale nedostávali jsme se do prostorů kde bychom mohli brankáře domácích více ohrozit. Soupeř na nás někdy čekal ve středním pásmu a to celý rytmus hry trochu rozhodilo. Často nás také srážela naše oslabení, kterých se příště musíme vyvarovat. Po hezkých individuálních akcích se podařilo vstřelit dva góly a jsem rád, že někteří kluci vzali odpovědnost na sebe. Poslední minuty a vteřiny v oslabení nás na střídačce malém poslali do nemocnice, ale kluci to zvládli a tři body bereme. Musíme také poděkovat rodičům, kteří s námi až do dalekého Letohradu vycestovali.

Mikropřípravka si zahrála na úvod října s malými Kelty!